Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz Mike #67490 üzenetére

    Egy elhagyatott úton próbáld ki egy több tonnás autónak (a legtöbb ilyen a IV-ben, ála USA) a kormányát akár kis sebességnél is elrántani. Igen, eléggé ijesztően megbillennek. Főleg az első gen. suvok, és a régi izomautók, amik csak erősek, de a felfüggesztésük primitív, és borzasztó nehezek.

    De ne vetítsük le ennyire egy dimenzióra a játék fizikáját. Komplexebb annál, hogy ringatózik-e az autó, vagy sem. Én is simán elismerem, hogy pár járműnél túl volt húzva a dolog a IV-ben, de egyrészt a moddal tökély, másrészt cserébe volt tehetetlenség, sodródás, kontakt az úttal, realisztikushoz közeli tapadás (kerekenként!), valódi fékhatás, valamennyi gyűrődés... az V-ben semmi kihívás sem maradt az autók irányításában, jellegtelen, sínen futó kisautók hatását keltik, instant reagálnak minden kormánymozdulatra, azonnal indulnak, azonnal megállnak, az úttal gyakorlatilag semmi kapcsolat nincs (már akkor szembetűnik, amikor nézed manőverezés közben a kerekeket), csak néha látod a bukkanóknál, ahogy ring a kaszni. Kicsit a gyorsított felvételhez tudnám hasonlítani talán, főleg, mikor max sebességgel tépek az autópályán :D
    Számomra mindez már katasztrófa kb, de motorok esetén még rosszabb, az egyik létező legrosszabb motoros vezetési élményt adja a játék, Franklin alól is mindig kirúgtam azt a zöld csodát, amikor épp azzal tett be a játék :(
    Pár napja lehúztam Steamen a San Andreast is, és durva, de leginkább ahhoz hasonlít az V, csak az SA-ban jobban érezni a tapadás határait, és az igénytelen motion blur miatt még a sebességérzet is jobb, mint az V-ben...

    Hogy kinek mi tetszik jobban, ismét írom, nyilván eltér játékosonként. De nem csak engem zavar, rákerestem neten, hogy hányan kerestek megoldást erre eddig. Hátha a következő részben visszajön valami a vezetés élményéből számunkra is.

  • #81556480

    törölt tag

    válasz Mike #67490 üzenetére

    A 4-ben a motor iranyitas kifejezetten rossz. Semmi köze a valósághoz. A V meg arcade. A kettő között lenne félúton az igazság szerintem.

    Szerk: korabeli kocsik? A IV is tele van jelenkorival, mint ahogy valójában az usaban se sokan járnak már classic amerikai kocsival. Ott van a 3-as BMW coupe utánzat. Az is ugyan olyan ladik viselkedésű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák