Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    válasz brd #46498 üzenetére

    Én alapból nem szeretem 4x felé állítani az anisotropic filteringet, pláne a gta-ban, szerintem itt valamit nagyon elcsesztek vele, én különbséget nem nagyon látok.
    De persze ha ennyire nincs a teljesítményre hatása (amit mondjuk nem nagyon hiszek el), akkor oké, csak pont azért írtam, hogy én nem érzek semmiféle hátrányt az alacsonyabbra állításával.

    Azért eszi a hdd-t mert ha kifut a ramból, akkor a gép elkezd a gyorsítótárba írni, onnan olvasni, megint írni... kvázi ramként próbálja használni a hdd-t, és eléggé káros hatással van rá az állandó pörgetés.

  • -Faceless-

    őstag

    válasz brd #46498 üzenetére

    Ha nincs egy nagyon komoly venti mellette, és elég gyakran kell memóriába visszatölteni, piszokul túl tud melegedni. Csak az elmúlt fél évben 2 ilyennel is találkoztam. Nem kifejezetten hozzáértő emberek feltolták a hdd tempet 65-70 C körülire, és lehetett kikukázni, mert gariból is visszadobták (értelemszerűen).
    Az nem érdekelte, hogy a játék szaggat, mint a szemét, a hdd olyan hangot ad ki mint egy körfűrész, ő nyomta tovább.
    A 25 ezres wd black-et kb. két hét alatt úgy lekukázta, hogy nem ment 1 Mb/s fölé az adatátviteli sebesség (és nem sokkal később el is lehetett tőle búcsúzni).

    Persze itt 8GB-ról van szó az más helyzet, de az illetőnek beszart az egyik 4GB-s Ram-ja a kettőből, és egyetlen 4-es lappal tolta tovább a megszokott játékokat.

    #brd Ezt amúgy hozzá kell tennem, hogy én nem nyúltam személyesen ezekhez a merevlemezekhez, annyira nem erőltettem meg magam, pusztán mondták, hogy baj van, mondtam, hogy küldjenek SMART táblát, megnéztem fogtam a fejem, és ennyi volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák