Hirdetés

Aktív témák

  • Thulcandra

    senior tag

    És itt egy kis leírás, hogyan főzöm én a gulyás levest:

    Először is füstölt kenyér/zsírszalonna apróra vágva bele a bográcsba (semmi olaj, zsír nem megy bele csak ez), aztán ha ez félig kisült, beleborítom az apróra vágott hagymát is, aztán ha minden jól sikerül a hagyma pont megszikkad mire a szalonna töpörtyű lesz.
    Ilyenkor kerül bele a kockára vágott hús, ami vagy sertés, vagy marha. A húst kicsít pirítom a zsírban, közben megsózom, borsozom. Ha már jónak látom a húst rádobom az őrölt köménymagot, a morzsolt majorannát és végül az őrölt pirosparikát is, ha olyan a társaság akkor ennek egy része csípős. Egy két kevéres, aztán hamar rá a víz, nehogy leégjen. Ilyenkor akasztam lejebb a bográcsot, hogy rotyogjon rendesen. Attól függően, hogy milyen és mekkorára vágott hús van benne, úgy 45perc vagy másfél óra után ;] a főzés utolsó 20 percére kb. kerül csak bele a kockára vágott krumpli és a szükséges mennyiségű víz. Ezután korrigálom még a fűszerezést, aztán jóétvágy :DDD Friss fehér kenyérrel persze.

    Ha olyan helyem főzöm hogy megoldható, akkor szaggatok bele noklit is, úgy méginkább laktató. Ja, meg babbal is szoktam csinálni.

    Eddig imádta mindenki :)

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

Aktív témák