Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kirandulo

    csendes tag

    Sziasztok, Boldog Újévet mindenkinek!

    Frissen összeállított hardver, clean Windows 10 telepítés hibára fut. Vajon hol/mit bénázok? :U Esetleg tipp/ötlet? Helytelen beállítás BIOS-ban? Előre is köszönöm!

    - Első lépés fájlok másolása pipa, utána akad el, 50% körül, hibakód: 0x80070003 "Fájlok másolása sikertelen, média nem található", ilyesmi.

    - Pedig elvileg látja a vadi új m.2 ssd-ket, particionálni is tudom őket. Az első próbálkozáskor simán a teljes 512GB üres területre (particionálás nélkül) próbáltam telepíteni. Utólag ellenőrizve, egy régi SSD-ről boot-olva látszanak a partíciók (EFI, stb) az új 970 Pro és Evo m.2 drive-okon is.

    - Build: Win 10 friss build (1906?) próbáltam MS Media Creation tool-val létrehozott telepítővel és Rufus által kreált telepítőről is (GPT, UEFI telepítéshez), ugyanaz az eredmény. Próbáltam Win 10 Pro / Enterprise is, ugyanúgy sikertelen :W

    - Ami nagyon érdekes, hogy teljesen azonos feltételek mellett ugyanúgy elakad az új 970 Pro, a 970 Evo és egy régi OCZ Vertex 3 drive-on is a clean install. Ebből arra következtetek, hogy talán nem az új m.2 SSD-k rosszak (mert először erre gondoltam).

    lap: Asrock Z390 Extreme
    CPU: Intel Core i7 9700K
    memória: 32Gb (4x8GB Corsair DDR4 3600 Vengeance LPX)
    SSD: m.2: Samsung 970 Pro

    - telepítés: USB stick 16GB Kingston, UEFI (GPT)
    - BIOS-ban: CSM disabled, USB legacy: UEFI only
    - alaplap (BIOS) 4.10 firmware (nem frissítettem 4.20-ra)
    - CPU alap beállítások (nincs OC, eredeti beállítások)
    - egyetlen más SATA drive sincs bedugva a lapra
    - csak egyetlen m.2 slot-ban van egy SSD
    - RAM: első induláskor 2666-on látta a memóriát, XMP profilt választottam (így már 3600, és Auto-n az előírt latency 18-22-22-42)

    "Nothing venture, nothing win." - Sir Edmund Hillary

Új hozzászólás Aktív témák