Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Patice #430 üzenetére

    Sziasztok!

    Ahogy már jeleztem, csatlakozom én is a Chromecast Audio-t használók táborához.

    Karácsony előtt kaptam kézhez ezt a kis mütyürt egy kedves fórumtársamtól ajándékba, és ígértem, hogy beszámolok a tapasztalataimról, de gondoltam másoknak is hasznos lesz, így inkább ide írom le.

    Kicsomagolás után nem volt semmi gond az üzembe helyezéssel, a telefonom simán megtalálta helyi hálón és az átnevezés, wifi jelszó megadása és szoftver frissítés után már csak egy kis ellenőrző pittyegést kellett meghallgatnom és már mehetett is a zene.

    Synology NAS (DS213) tulajként igyekszem követni a Synology DSM operációs fejlesztését és tavaly már olvastam a Chromecast támogatásról, és egészen mostanáig nem is érdekelt a téma.

    De az életemben bekövetkezett nagy változás - családommal birtokba vehettük a saját házunkat - új ötleteket szült az otthoni audiovizuális szórakoztatás megoldására. Többek között a konyhába is szerettem volna hangcuccot, amin a NAS-ról hallgathatnánk a (főleg veszteségmentes, sok nagy felbontású) zenéinket, netrádiózhatunk, stb.

    Korábban használtam már külső USB-s DAC-kal a Synology DS Audio alkalmazását, ami mobilról/tabletről szépen vezérelhető. De találtam jobb minőségű megoldást. Viszont az új helyünkön a konyhába tökéletes a DS Audio minősége is háttérzenéléshez. Amíg a CCA nem lett meg, addig az előző verziós FiiO E10-es fejes erősítőmet állítottam be USB-s DAC-nak a NAS-ra kötve közvetlenül egy USB kábellel, mert a NAS egy polcra került a folyosón, a konyha ajtaja fölé. A hangot a tuning Genius szettem szolgáltatja most is (csak már ezt is tovább reszelgettem kicsit :DDD ).

    Mivel a fejes erősítőmet nem akartam erre a feladatra elpazarolni, ezért elkezdtem olyan kütyü után nézni, ami egyszerűen tudná szolgáltatni a tartalmat és ekkor olvastam ezt a cikket, ami megerősített abban, hogy nekem erre van szükségem.

    Utána olvastam, hogy mások a világban használják-e már Synology NAS-sal párosítva, és biztató külföldi fórum hsz.-eket olvastam. Ezután következett a beszerzés, amiben itt is szeretném megköszönni Borisz 76-nak a közbenjárását. :R

    December 23-án átvehettem Ferihegyen és hazaérve este be is üzemeltem és pár kis próbát végeztem vele.

    A neve "KONYHA" lett, mert ott fog hosszú távon szolgálatot teljesíteni, de a házban végzendő kisebb munkák közben hurcoltam magammal különböző pontokra a házon belül, hogy halljam, mennyire stabil a wifis vétel N-es hálózaton, szinte nulla zavaró szomszédos hálózattal a környéken.

    Több fal és/vagy vasbeton födém átvitele már problémás volt és a zene gyakran recsegett, mint egy régi szokol rádión, amikor rossz a vétel, de szerencsére a konyhában csak egy vastagabb főfal van a CCA és a router antennái között (kb. 1 m távolság) így itt elég stabil az átvitel és több napi folyamatos működtetés során sem vesztette el a kapcsolatot, és nem szakadt meg a zenefolyam a NAS-ról.

    Felbontásokat illetően elég jó a támogatás, a fentebb linkelt cikknek megfelelően jól boldogul a 24/44.1, 24/88.2 és 24/96-os FLAC fájlokkal, MP3 állományokkal és netrádiókkal. Spotify-ra szerintem nemsokára előfizetek és kipróbálom azt is. 24/192-es FLAC már csak szaggatva ment, nekem szoftveres limitációnak tűnik, de nem néztem utána részletesen a CCA-ban található DAC képességeinek.

    Synology DS Audio-ban a beüzemelés után kiválasztható kimeneti eszközként jelenik meg. :C

    Ja, igen, mindezt analóg kimeneten tettem. A jack csatlakozó aljzat végén ott világít pirosan az optikai egység jeladója is, így akár digitálisan is kivezethető belőle a jel, de ezt még nem tudtam kipróbálni, ugyanis ehhez nincs tartozék kábel, vagy adapter, ezt magunknak kell beszereznünk.

    További próbák várhatóak még a házban található eszközökkel párosítva. :K

    Ja és a hangja: először a FiiO E10-hez képest jitteresebb, magasba húzó és ezért részletesebbnek tűnő hangja volt, de így egy hét járatás után mintha már magához tért volna és nem fáraszt a hangja, hanem zenélget, nem olyan jó mélyekkel, mint a FiiOka, de háttérzenének és a konyhába tökéletes megoldás számunkra.

    Aki hasonló megoldást keres, annak ajánlom figyelmébe. Több példánnyal + Synology NAS-sal simán kivitelezhető egy D.I.Y. alap multiroom rendszer (Raspberry-től olcsóbban). :))

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák