Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt04

    csendes tag

    tiszteletem a prorgo topic minden lelkes gentoo felhaszanlojanak, lenne egy kerdesem, mert kifogott ranjtam a dolog es a google baratom sem oly' segitokesz, mint azt elvartam tole, de gondoltam teszek egy probat itt is, mielott feldobom a problemat bugs.gentoo.org-ra, nehogy en nezzek el valamit

    szoval szeretnek egy init script-et irni rtorrent-hez, mert amit a daemon use flag feltesz, az nem tetszik
    leginkabb azert nem, mert o egyetlen rtorrent-et szeretne futtatni, en meg tobbet, user-enkent egyet

    a script el is keszult, itt megtekintheto, ket apro problemam volna vele

    az elso, hogy a screen miert root neveben fut minden esetben?
    a su -c <command> <login> miert root-kent tunteti fel a <command>-ot? ez igy normalis, vagy ez valamifele bug? ranezesre az adott user neveben fut (nem ertek hozza, hogy lehet pontosan megallapitani), adott user-hez csinal uj screen-t, de a ps parancs szerint root user futtatja

    ez volt a kisebbik gond, a masik problema az blocker kategorias, ugyanis a start-stop-daemon a stop parametert hasznalva a script-en belulrol hivva minden futo rtorrent peldanyt kinyir, nem csak az adott user-hez tartozot
    manual-t oda-vissza atragtam, s pidfile nelkul is csak azt a peldanyt kellene kinyirnia, amire illik a name _es_ a user parameter is, olyan pedig mindig csak egy van, hiszen inditaskor chuid-dal beallitom, ki neveben fusson a dolog (Es az o neveben is fut)
    ami erdekes, hogy csak a script-en belulrol hivva hulye, es ott sem mindig
    ha hasznalom a test kapcsolot is, szepen kiirja, hogy "would send signal 2 to <pid>", ahol pid az adott user neveben futo rtorrent pid-je, s csak egyetlen ilyen sort kapok, ytehat csak azt akarja leloni, mast nem
    test kapcsolo nelkul megis kinyirja az osszes futo peldanyt (azt is, ami nem az initscript-tel lett inditva, hanem attol fuggetlenul)
    megintcsak erdekes, hogy ha parancssorbol meghivom a start-stop-daemon-t megfeleloen parameterezve (ugyanugy, mint a script, csak az ertekeket behelyettesitve), akkor csak a megfelelo rtorrent peldanynak kuldi a signal-t, a masik bekeben fut tovabb

    probalkoztam pidfile hasznalataval is, harom ok miatt vetettem el:
    1: anelkul is mennie kell a name es a user megadasaval
    2: nem er semmit, ugyanugy kinyir mindent
    3: haxorkodni kell, mert a pidfile-ba nem megfelelo pid kerul a screen-en beluli futtatas miatt, az rtorretn sajat rtorrent.lock-ja pedig nem csak a pidfile-t tartalmazza ("hostnev:+pid" formatumu a file)

    ha volna a porgo topic tisztelt olvasoinak (sipi, ez nagyjabol te vagy) barminemu otlete, hogy mi okozhatja a probelakat, rendkivul halas lennek

Új hozzászólás Aktív témák