Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manson^

    tag

    válasz DeFranco #592 üzenetére

    Szia!
    Igazad van, FPS játékokban nem igazán szerencsés a gamepad használata. Viszont az általad is felhozott és egyéb TPS játékokban például sokkal feelingesebb az irányítás, továbbá én Street Fighter-hez használom. Szintén jól jöhet, mikor valami osztott képernyőn játszható játékkal akartok ketten játszani, akár FPS-t is. Én próbáltam. Ugyan nem játszottam olyan jól, de mindenképpen hangulatos például barátnővel egymás mellett ülve Left 4 Dead-ezni :).
    Az irányítás felismerése több módon történhet. Ha a gamepad xinput-ot használ (ilyenek az xbox360 controller, a logitech chillstream, F310, F510, F710 és ha jól tudom egyelőre nincs is nagyon több, ami ilyen lenne), akkor egyszerűen bedugod a gamepadot, elindítod a játékot, az automatikusan felismeri, beállítanod sem kell semmit. Sőt, még a játékban is azokat fogja kiírni a help (pl.: nyomd meg az X gombot, Húzd meg a jobb ravaszt, használd a bal analóg kart stb.). Ha kompromisszumot akarsz kötni, erről le kell mondanod. Ugyanis, ha direct inputos a gamepad, mint a legtöbb, az általad linkeltek is, akkor két lehetőség van. A játék maga tudja kezelni azt, ekkor menüben, be kell állítanod az egyes funkciókat, melyik akciót, melyik gomb megnyomására csinálja. A másik, kevésbé szerencsés eset, hogy a játék nem ismeri föl a vezérlőt, ekkor egy külön külső program segítségével kell "megfeleltetni" a gamepad különböző gombjait, a billentyű gombjainak.
    Továbbá szintén le kell mondanod a minőségi anyagok felhasználásáról, ami nem lebecsülendő tényező. Egy időnként beragadó gomb, vagy egy nem pontosan érzékelő analóg kar vagy ravasz nagyon bosszantó tud lenni, nem beszélve arról, amikor az ember úgy érzi, hogy mindjárt szétesik a kezében az eszköz. Történetesen nem próbáltam a Teáltalad linkelt padokat, de ez az általános tapasztalat a különböző játékvezérlőkről.
    Remélem segítettem!

    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák