Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SidCorky

    senior tag

    Sziasztok!

    Tudom, keressek vissza, meg olvassam el az összefoglalót, de annyiféle kulcsszóra lehetne rákeresni, az összefoglaló pedig még így is kínai, hogy inkább bekérdezek. :)

    Eddig még csak a busz után futottam, meg gimiben a kötelezőket inkább elkummantva, mint komolyan véve, most viszont szeretnék kicsit leadni abból, amit az elmúlt 2-3 évben felszedtem, és naná, hogy a futás jött fel ötletként. :D Egyedül is lehet csinálni, nem kell emberek közé mennem, jól felöltözve egész évben űzhető, stbstb. Visszaolvasgattam 1-2 oldalt (200-asra van állítva az oldalankénti kommentszámom), és látom hogy nem táv meg idő, hanem inkább pulzusszám alapján jó futni, érdemes kicsiben kezdeni, nem rögtön a kilométerekre rámenni és társai, de a legtöbb infó még mindig kínai.

    Létezik valami futás 101, leírás, videó, bármi amit ismertek, és egy tényleg teljesen kezdőnek segíthet elindulni? :) Minden jó tanácsot is szívesen veszek, akár linkként is, ha valaki tudja magáról, hogy egyszer régen írt hasonló kommentet olyannak, aki olyan cipőben járt, mint én.

    Másik kérdés: mennyire ajánlottak a decathlonos (kalenji) futócipők? Így hirtelen nem jut eszembe olyan üzlet a közelben, ahol valószínűleg nincsenek vészes árban a futócipők és be tudok menni nézelődni, próbálgatni, és 10-15 ezernél többet nem is szívesen adnék ki így kezdésként csak cipőre, ezekkel mennyire nyúlhatok mellé? A ruhával kapcsolatos tanácsokat próbáltam megjegyezni így olvasás közben, ha jól értem nagyjából bármi jó, ebből nem kell drága, amíg úgy érzem, hogy nem fázok, elsőre szerintem nézek valami egyszerűbb melegítőszettet, meg körbenézek a szintén decás aláöltözők között.

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    Köszi a válaszokat, akkor nézelődök a decathlonban. Biciklivel is jól jártam onnan, ezek szerint a cipők sem fapapucs szinten vannak. :D
    Mindenképp úgy tervezem, hogy szeressek futni, nem akarom túlvállalni magam, annak sosem volt jó vége semmiben. :) Nemrég vettem egy Apple Watch Nike verziót, ahhoz van egy app amiben vannak kezdőknek szóló 20-25 perces challengek, kezdésnek ezeket próbálom ki, aztán meglátjuk merre tovább. :R

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    válasz taranis #41807 üzenetére

    Én is nézegettem a dedikált sportórákat, de kicsit drágának tartom így kezdésnek. Persze az AW se olcsó, de ezt nem csak futás közben használnám, és ha már annyi ember használja erre, csak nem lehet rossz a pontosságát tekintve sem. :) Na meg egy sportórához már magammal kell vinnem a telót is ha zenét akarok hallgatni, így elég csak ez, nyáron biztos meghálálom majd, amikor csak egy rövidnadrág és egy póló kell, nem kell zsebekre figyelni.

    bociusz: Na igen, én is sokkal lelkesebben mennék erdőbe futni, de egy lakótelep közepén lakom, így nekem marad az aszfalt. :D De fel akarom fedezni a terepet, biztos van a közelben valami zöldebb terület.

    Suliban utáltam futni egyébként, talán pont a kötelezősége miatt, remélem megszeretem és hosszabb távon is motiválni fog.

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    válasz taranis #41810 üzenetére

    Sajnos szerintem maradni fog az aszfalt, itthon mindenhol ez van, így nem valószínű, hogy nagy váltások lesznek. 97-99 kg körül mozgok egyébként (vagyis ezaz, hogy nem mozgok :DDD ), ezt szeretném kicsit lejjebb tornászni.

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    válasz Chuck Norris #41812 üzenetére

    Tavaly biciklivel csináltam olyan challenget, hogy minden nap többet tekerek, még ha csak 1 méterrel is, egész sokáig ment is, de aztán megváltam a paripától, szerintem valami hasonlót kitalálok majd a futásra is, vagy távban, vagy időben. :) Ha még meg is osztom valamelyik futkározós appban az eredményt, akkor mégjobban motivál, hogy nehogymár ne legyen meg legalább az előző napi, még ha egyébként tudom hogy a kutya se követ. :D

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    válasz parandroid #41815 üzenetére

    A Stravát használtam tekeréshez, mindenképp teszek vele egy próbát futáshoz is. :) A klubba pedig a napokban be is léptem, rá is jöttem hogy nem mostanában fogok labdába rúgni a leaderboardon. :DDD

    Az AW azért lett, mert elsősorban okosórát akartam és eddig be is vált, a kinda pontos pulzusmérés és a gps csak extra, akkor is ezt vettem volna, ha ezek nincsenek benne. :) Ha úgy alakul, hogy még évek múlva is tart a lelkesedés akkor sem a számok miatt akarok futni, hanem az élvezet és a hatása miatt, így nem volt szempont, hogy hibátlanul mérjen mindent, ha a távot és az időt jól trackeli és zene meg podcast is mehet rajta telefon nélkül, az nekem elég. :D

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

  • SidCorky

    senior tag

    válasz tomcica #41824 üzenetére

    A társas élet nagyon nem az én világom, nekem jobb, ha egyedül futok. :) De ki tudja, lehet egyszer ráveszem magam. Meg ha már eléggé formában vagyok, akkor szívesen elnéznék versenyekre is (na nem nyerni, csak az íze kedvéért :D ), előtte lehet nem árt pár csapatban futkorászás sem.

    A cipővel egyébként szerencsém volt, épp nagy akciók voltak Adidas és Nike futócipőkre a Deichmannban, 12-ért sikerült behúzni egy Revolution 5-öt. Felpróbáltam mindet, amit találtam, ez volt végül a legkényelmesebb. Utólag olvasgatva teszteket inkább általánosabb cipőnek ajánlják, mint hardcore futóknak, de remélem az a heti 2 alkalom aszfalton nem viseli majd meg annyira, hogy fél-egy évet ne bírjon ki, annyi idő alatt talán el tudom dönteni, hogy megéri-e egy komolyabb lépő.

    ASUS ROG Zephyrus G14 2024 // Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Fujifilm X-T30 II

Új hozzászólás Aktív témák