Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HKorn

    addikt

    válasz kicsi kecske #46754 üzenetére

    Itt szerintem senki sem igazán futópados futó, szerintem menjetek el egy nagyobb Decathlonba, ahol van pár fajta kiállítva és ott nézzétek meg melyik lenne kb az ideális es annak a tulajdonságai alapján akár más márkából is tudtok majd nézni.

    Run&Ride

  • Perillustris

    senior tag

    válasz kicsi kecske #46754 üzenetére

    Én szoktam teremben futópadozni, de azok a gépek más árkategóriába esnek. A futópadra is az igaz, ami a szobabiciklire: lelkesen megveszik az emberek, aztán amikor legközelebb megyek feléjük, a ruhák száradnak rajtuk. Éppen ezért a használt piacot sasold, óriásit esik az áruk, s még garanciásat is kifoghatsz. :C

    Perillustris

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz kicsi kecske #46754 üzenetére

    Agony majd mesel neked,habar 1500 euro alatt uj futopad,aminek er is a bore valamit nem igazan van :N
    Refurbished (felujitott) edzotermi foghato :K hely viszont kell neki,meg par ember becipelni 100kg+

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • Agony

    aktív tag

    válasz kicsi kecske #46754 üzenetére

    Én fixen használok padot az edzéseimhez és sok esetben baromi hasznos, ugyanakkor nyilván nem helyettesíti a kint futást. (Szerintem) más jellegű terhelést is ad mint a kinti futás, de nekem nagyon jól jött abból a szempontból, hogy itt az Alföldön tudjak szintes edzéseket csinálni, valamint hogy a laza/regeneráló edzések egy részét behozzam az aszfaltról, amit azért az izületeim köszöntek szépen. :P

    Valahogy márciusba vettem és többnyire most is kint futok, de hetente többször padozok, így van benne most ~1500 km. Tagadhatatlanul unalmasabb bent futni mint kint, de igazából ha eszközként tekintesz rá a céljaid eléréséhez, akkor teljesen mindegy. Beraksz egy sorozatot, youtubeot vagy csak egy Spotify podcastot, aztán go.

    Ami a padot illeti... a futófelület mérete valóban fontos, de hogy így kiemelted, hogy főként sétára kell és nőnek, akkor szerintem nem olyan nagy dráma. Ha fixen futsz rajta és mondjuk szeretnél gyors tempót menni, akkor én is a nagyobb futófelületet javaslom, mert van tered korrigálni, de ez sétánál/kocogásnál nem annyira kardinális.
    Nem írtál testsúlyt egyikőtöknél sem, arra viszont kifejezetten figyelj, hogy erős motorja legyen. Az én padom 135 kg-val terhelhető, én pedig 70 kg vagyok szóval, nincs leterhelve a motor, de pont a lassú futás és séta a legmegterhelőbb a padok motorjának, ami egy súlyosabb futó esetén még tovább terhelheti. Alacsony tempónál nem annyira jó a motor hűtése sem, így egy olcsóbb pad esetén gyorsan szembesülhetsz azzal, hogy pl. 30 perc séta után letilt és kényszerpihenő amíg vissza nem hül.

    A hegymenet nagyon jó ötlet, komolyan felpörgeti a pulzust még sétálva is, anélkül hogy komolyabban terhelné az izületeket. Én is szoktam ilyen hiking jellegű átmozgatásokat csinálni a padon. -6% -os lejtőtől tud 40%-os emelkedőig menni és 4-5 km/h-val sétálva 20-30%-os emelkedőre pár perc után már pörög a pulzus. ;] Arra azért figyelj, hogy ha fix hegymenetet szeretnétek vele menni, akkor vigyázzatok az achilles/vádli részre, mert az elején nálam is volt olyan, hogy lefutottam rajta 15K-t csak 3-5%-os emelkedőre és igencsak beállt másnapra a lábszáram. :D

    Kicsit olyan ez mint a futócipők, olyan konkrétat nem tudnék mondani, hogy ezt vedd meg mert az a tuti. Szerintem inkább nézd meg a igényeiteket és az alapján kezd el kapirgálni. Én is így csináltam és a végén gyakorlatilag 2-3 gép maradt játékban:

    - Milyen testsúlyhoz kell?
    - Milyen gyakran és milyen időtartammal használnátok?
    - Mekkora helyre kell hogy beférjen? (az enyém nem összecsukható)
    - Hol laktok, kitől vennétek? (Garancia izgalmas tud lenni ilyen 100-150 kg-s gépeknél ;) )
    - Mit kell tudnia biztosan? (sebesség?, dőlésszög?, videós edzés?, stb..)

    És a legfontosabb a végére:
    Biztosan szükségetek van rá?

    Ne vedd magadra, nem ismerlek, így nem is személyeskedés, inkább csak tapasztalat. Apróhirdető oldalak, Facebook marketplace és társai... hegyekben állnak a sarokban porosodó futópadok, amit év végén világmegváltó fogadalmak inspiráltak, aztán amikor kiderült, hogy nem izzad a gazdája helyett, akkor kicsit megkopott a fénye. :U

    Ha valaki -amatőr szinten- komolyan veszi a futást, akkor nem zavarja a monoton, utalmas futópadozás, mert elhivatott és a cél érdekében "aláveti magát" a foglalkozásnak... ugyanakkor aki csak életmódváltást tervez és egy szükségszerű rossznak látja a futást, annak minden alkalom nettó kínzás és egy hónap múlva utálni fogja az egészet mint a sz*rt.
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mielőtt kiadsz rá többszázezer forintot érdemes párszor elmenni terembe és sétálni 1-1 órát padon és ha egy hónap után is azt mondja, hogy ezt élvezi és ezt szívesen csinálja, akkor jó eséllyel a futópad se egy újabb kacat lesz a kamrában. :K

    Másik lehetőség, ha pl. nem szeret tömeg előtt edzeni (én se szeretek), akkor lehet futópadot bérelni is 5-10eFt/hét áron. Kibérelsz egyet 2-3 hétre addig sétáltok/futtok rajta minden nap, aztán levonjátok a konzekvenciát. Ha szerencsétek van találtok olyan bérelhető gépet is, amit vennétek, így egyben le is tudjátok tesztelni, hogy az megfelel-e az igényeiteknek. ;)

    Itt egy ilyen oldal, de van több is: http://www.fitneszgepberles.hu/futopad-berles.html

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák