Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31827 üzenetére

    Nekem a tervem az, kissé szabadon értelmezve JD által, hogy hét közben 2x minőségi edzés - egy tempó (inkább a cruise interval típusú, 4 x 2km, 3 x 3km mert összességében több időt tölt el az ember mint 1 x 25 perc), egy résztáv (néha a rövid erősek, máskor inkább csak az 1km a kettő közti pacen), a hét végén meg minden második héten egy erősebb edzés - ebből egy "extrém" hosszú (min. 25 km, esetleg 30 vagy kicsit több, mivel nem vagyok gyors e fölé nem vinném), a másik meg rövidebb, 20 környéke mint a tegnap, de feszesebb, pl olyan típusú hosszú amibe tempó is van belecsempészve vagyis a hosszú típusú versenyek tempójának teteje vagy kicsit több. A 2 közbülső hétvégén meg laza 20, 25km kocogás ahogy adja, hogy ne sérüljek bele mert az intenzitás mindeddig kifogott rajtam valahányszor próbáltam szóval igyekszem figyelni, hogy tanulja a test a minőséget de legyen regeneráció is.
    Ez az a kotta amit követni próbálok annak ellenére, hogy nincs konkrét edzésterv jelenleg. A közöttük levő napokon meg 10km könnyű, illetve a 2 pihenőnapomon ami hétfő meg péntek (de van, hogy ez mozog) 5km regeneráló lenne.
    A paceket a vdot táblázat szerint veszem utolsó versenyeredményből, esetleg érzésre módosítva ha érzem, hogy nem pont az a fittness, ha valami kicsit neccesnek tűnik darabolom vagy próbálok ekvivalenst választani amit meg tudok csinálni, pl eredetileg 400akat próbáltam és nehéz volt így maradt a pace és 200asokat csinálok 2x annyit, asszem pont te javasoltad. Pl a 'tempó' eredetileg 4:25 vagy picit az alatt lenne nekem, de most 4:30-ra mertem bevállalni, szóval finomítok rajta úgy, hogy közben túl engedékeny sem akarok lenni magamhoz :)
    Ez a mondjuk úgy nagyon szabadon értelmezett "terv" amivel félmaraton, maratonra készülök de ha úgy alakul egy 10-esre is elmegyek, főleg ha van társaság akivel.
    Most azért bátorodom fel mert a január-februári km alábbhagyás (egy kis makacs csonthártyagyulladás) meg a téli zabálás után végre megint a 80km alatti számokat mutatja a mérleg és nálam ez az a szint ahol már érzem az energiát gyorsabb edzésekre és jól is esnek. Ezért próbálok erre visszatérni, eddig főleg könnyű volt érzésre.
    A hosszú futás sokáig csak egy hosszú kocogás volt, lehet nem is volt baj első években, de látom te is variálod meg azt olvasom, hogy az nem kell feltétlen végig egyenletes lassú legyen így hajlok én is arra, hogy a második fele lehet erősebb az fejben is erősíti az embert meg talán fizikailag is a versenyekre :)

    Szóval ez az alapkoncepció.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31834 üzenetére

    Azt tudni kell, hogy ilyent az idén még nem nagyon csináltam, rendszeresen utoljára októberben és novemberben. 4:24-es cél pacen csinálva olyan átlag 152-155, a végére ez 157-159 pulzust jelent tipikusan (mondjuk a 3 x 3km utolsó részének a vége). Ezek 3x3 km esetén 2 perc, 4 x 2km esetén 1.5 perc szünettel mennek (minimál kocogás).
    Az 1km-est csak párszor csináltam, ez 4:07 cél pace 3 perces szünetekkel. Ez a hosszabb pihenők ellenére valahol 160 fölött, tipikusan 161-165 környékére fut fel itt a pulzus az utolsó rep végére. Elvileg ez kellene vo2max-ban segítsen fejlődni. Ezt összesen 2 vagy 3 alkalommal csináltam a tavaly nyáron-ősszel.

    Ezt a rendszert csak a tavaly kezdtem próbálgatni. Azért részesítettem a gyorsabb, kisebbeket előnyben eddig mert rájöttem mennyire elhagytam a gyors edzéseket az első években és nem bírom a magas pulzust, szokni akartam ezért amikor hébe-hóba gyors volt akkor sokszor 200 vagy 400asokat tettem be 45/90sec pace környékén, hogy szokjam a magasabb tartományokat. De ha ki akarnám egyensúlyozni minimum fele-fele arányban de talán 3/4 - 1/4 lenne a kilóméteresek javára a résztávos nap (félmaraton, maratoni célt figyelmbe véve), és gyorsnak rakok be repülőket valami könnyű végére. A 200 és 400m-eseket azért is tettem be mert azt gondoltam, izomzatban, erőben azok segítenek a leginkább (legalábbis sík terepen ha már guggolni stb nem akarok) és mivel versenyen nagy a cadencem azon spekuláltam, hogy nagyobb tolóerő kellene amihez izomzat kell, de ez már erős spekuláció. :)
    Az én elképzelésem szerint a legfontosabb edzéseim a könnyű futás (elvileg 5:45 - 5:15 pace ahogy adja) és a tempó pace (laktátküszöb és hosszabb távon fenntartandó feszes tempó gyakorlása), de egy idő után muszáj erősödni (rövid pörgős vagy domb) és a vo2max edzés is biztos szükséges. A hétvégi hosszú legfontosabb hozzáadott értékét a fejben erősödésben látom (verseny végén tolni amit lehet szimuláció), de biztos ad az endurance-hoz. Unom őket az a legnagyobb bajom ezekkel, ennyiben hasznos ha feladatos nem csak kocogós... :)

    Ehhez hozzátartozik, hogy ez az elmélet, a motivációm nem mindig töretlen különféle okokból tud hullámzani, de próbálom tutadosan lerázni a stresszt futáskor és aludni eleget, meg mostanában erősebb edzésre rákajálni is mert rájöttem éhgyomorra a könnyű tempó jó de másra nem mindig elég. Aztán az élet kiadja mikor így mikor úgy, persze.

    p.s. az órám jelen pillanatban a max hr-em 178-ra, a pihenőt 46-ra számolja. (észszerű hibahatárral, de reális számoknak érzem, a max nem tudom ha van annyi). A könnyű futás pulzusa 5:15 környékén 125-127 tájéka így jó időben, ez most emelkedni fog a meleggel persze... a 6 perc környéke a regeneráló, 120 alatti mondjuk 115-117 pulzus.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31846 üzenetére

    Ha már Garmin akkor mostanában voltak akciók, 80 környékén fenix 3. Igaz, hogy 3 éves, előző széria de sok szoftver update volt rá, stabil és sokat tud. Nem a legjobb a gps-e de manapság egyiké sem jó, jóformán árfüggetlen. Amennyiben 100 alatt megkapható szerintem tudást figyelembe véve ez lehet a nyerő kategória.
    Ha megfelelő áron van (nemtom) akkor ennél újabb az fr735 ami egy elég fullos óra, kezemben nem járt de papíron sokat tud és modernebb. A Suunto egyes verzióinak is utánanéznék, azt hiszem a Trainer nem touch screenes csak a 'nagyobb' modellek (én nem hiszem, hogy egy ilyen touch screenes kell legyen).
    Kb ezeket nézném ha vásárolnék manapság. Külföldről sokszor olcsóbb, még ha a garancia kicsit macerásabb is de azért postával megoldható.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31850 üzenetére

    Ugyancsak papír infó tapasztalatról talán más tud, esetleg youtube reviewk, viszont a fenix 3 az connect iq 1.3 és a fr735 az meg 2.0 szóval az újabb menőbb appok is rámennek (szoftver platform újabb, ezt értettem többek közt azon, hogy modernebb). Ez lehet, hogy nem hangzik fontosnak de nem biztos, hogy teljesen felesleges, én használok egy néhány appot.

    Megvolt a heti 2 edzésem, volt egy 4 x 2km cruise interval és egy 6 x 1km interval, hát mit mondjak, jó volt, ezek a km-ek kicsit feszesek nekem nem mondom, hogy nem vártam a végét de egy hajszállal jobb a még gyorsabb 200 vagy 400m-eknél. Nagy gond nem volt vele bírtam szóval gondolom a többi csak nyafogás és nem számít.

    Ha valakit érdekel.
    Egyik

    Másik

    p.s. nem tudom mennyire zavaró ha képet rakok be, 130/150 kb de lehet széteshet mobilon vagy ki min nézi szóljatok ha szar... asszem az analízis rész nem látszik mindenki számára a sima linken meg különben is gondoltam ha valaki esetleg kíváncsi 1-2 grafikon erejéig így egyszerűbb. Szólhattok ha valamit rosszul csinálok vagy valami.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Valaki figyelt Berlin félmaratont? Az az első 5 team Kenya mi a fene, mint a 6x bukott Ronáldó az iskola homokozójában az osztálytársaival... no offense biztos megérdemlik ha ott vannak de kicsit lehangoló nekünk nem afrikaiaknak :)
    Csere Gáspár az első oldalon, az viszont ilyen társaságban az durva, a nevekből ítélve nem sok fehér ember végzett előtte!

    Na kimegyek a 20km-em levánszorogni, könnyű nap van...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31857 üzenetére

    No, gratula, használd egészséggel. A Strydhez elvileg jár egy ingyenes e-könyv is, amikor én vettem választani lehetett, a "The secret of running"-t választottam mert az volt a nagyobb / drágább. :) még nem álltam át teljesítmény alapú edzésre (inkább dombozásnál számít), de ha már adják érdemes leszedni.
    Én egyelőre csak a pace-re meg távolságra használom, mert pontosabb a gps-nél (meg ez ugye föld alatt is megy, meg futópadon stb). Az órán állítsd a pace-t és távot mindig a Strydre (talán footpod szenzor alatt, "Always" a default "Indoors" helyett ha hasonlít a menü az enyémhez), az automata kalibrálást kapcsold ki, egyszer mérd le és kézi kalibrálással állítsd be (nekem valami 100,5%-ra van állítva, de lehet kis eltérés köztük). A mai margitszigeti futásom szerint 5,39km-t mért egy körre (első kört nem fix ott mértem a de a következő 3db 5.39 volt zsinórban) ami azt jelenti, hogy 1%-on belüli becslés ami azért egész jó (a szigetkör hivatalosan 5,35km). Pályán ki lehetne pontosabban mérni de azt sose csináltam meg.
    A Stryd Power nevű connect iq appot kell feltedd, ha a power mezőt ki akarod rakni a képernyőre. Ant-en párosítsd ne bluetooth-on ha tudod, állítólag jobb valamiért.
    Race Screen appot javaslom még, kicsit sűrű szokni kell de versenyre nagy királyság ha időre mennél.

    Nem tudom kinézetre a 735 mennyire hasonlít a 9-es szériához, én alapból 3 mezős képernyőket használok mert olvashatóbb a 4 mezőnél, mondjuk Distance, Pace, HR, második oldalon lap distance, lap pace és lap hr, harmadiknak distance, power, pace, negyedik a race screen app... kb így, ezek közt tudok fel meg le lapozni bal közép meg alsó gombokkal.

    --- más ---

    Én ma egy 21km-t csináltam 5:15 pace-re tervezve. Állítólag 5:18-ra sikerült, az óra szerint lassúbbra tippeltem, azért nem erőltettem. Nem ment jól. A pulzusmérő pánt 3x is meghülyült, elment ilyen 2-3 akár 10 percre is felfelé, nem győztem mozgatni, pedig rég be voltam izzadva. Hát lehet ennyi volt neki. Nem volt fontos nem pulzus alapon edzek csak azért szeretem tudni hogy állok, azért ad valamennyi visszajelzést.
    Hát szóval valamitől szar volt futni, untam is, a sziget meg tele volt babakocsisokkal, kezdődik a szezon másfelé kell menni futni.
    Mivel biciklivel voltam és bánatomban hazafele kerültem a Tesco fele vettem egy ilyen dreher24 iso sört amit helyben lenyomtam mert ki voltam száradva, majd hazavittem egy doboz fagyit amit betoltam a rizses vindaloo után. Talán a kalóriadeficit tett be mostanra, de nem bánom, már legalább 2 hete nem ettem ilyen szemetet, a reggelre úgyis újabb 3 havi negatív rekordot mondott a mérleg. :D
    Majd holnapra főzök valami jó egészségeset 2 kiló zöldségből.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31859 üzenetére

    Nem igazán tudom, az enyémen zafírüveg van, nem foglalkoztam a témával. Valami olyan helyen érdemes rákérdezni, ahol felhasználói visszajelzések vannak nem reklám. Én egy Run4IQ facebook csoportban szoktam infókat olvasni a fenix 5 szériával kapcsolatban de nem tudom, hogy van-e 735-ös csoport vagy hol lehet kérdezni. Mindenesetre gyakorlatilag 0 reklám csak userek kérdeznek, beszélgetnek.

    (#31860) tomcica
    Kösz, alapvetően nem vagyok elkeseredve volt már ilyen, csak fura, hogy egy 21km könnyű szarul tud esni. Ilyenkor jön az, hogy mi a fenét keresek vasárnap félmaratonon ha levánszorogni is alig fog menni, de tapasztalatból tudom, hogy 1 hét alatt ég és föld különbség is lehet. Én úgy sejtem nálam rengeteget jelent a mentális rákészülés, ha kicsit is lelkes vagyok és várom akkor felkészült leszek fejben, előtte 2-3 napig jobban figyelek kaja mennyiségre és minőségre stb. Onnantól még a meleg tud betenni, tegnap 22 fokban futottam ami nem tűnik soknak de gyakorlatilag az elejétől izzadtam szóval teljesen új a szitu. A héten minél korábban kellene fussak, pár napig érezzek meleget lehet az is segítene :)
    Nekem egyébként valahogy mindig úgy van, hogy megvan a napi feladat de ha valaki megkérdezné, hogy akkor még egy ennyit? még egy könnyű nap is azt mondanám, hogy kösz nem, annyi energia nincs. Szóval valahogy annyira vagyok hitelesítve amennyit előre eldöntöttem. Fura dolog.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #31862 üzenetére

    azért pihend ki magad ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #31869 üzenetére

    Hát gondolom, szundítotok a kerítés tövében, a kutya meg a nyakörvén hordja az órád, hogy gyűljön a kilométer. ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kuntics #31886 üzenetére

    Amikor elkezdtem minden második nap mentem ki futni, olyan 2-3-4 hét alatt már érdemi változást láttam, aztán ahogy teltek hónapok sőt évek egyre lennebb ment az alap pulzuzom (és úgy értem nem csak mert vénültem, hanem elsőre nehéz volt 150 alatt tartani, majd 140, majd 130, majd 120 a lassú kocogásra, most 6 perces tempónál 120 alatt vagyok hűvös időben).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31897 üzenetére

    Már gondoltam rá. Én leszek, 8-as kocafutó csapattal akik még futni sem nagyon szoktak. Negyed tizenkettőkor indulunk, beérni, hát gondolom másnap hasonló időben. Ti mikor indultok?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #31902 üzenetére

    Na, jól szét vagyunk szórva, addig még sok víz lefolyik a Dunán, de hátha összefutunk valahol ott, előtte vagy utána vagy közben.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31907 üzenetére

    A meleg néha engem is kikezd, alapból nehezen viselem ezeket a magyarországi nyarakat. Még a tél is túl meleg sokszor...

    Nekem egy utolsó tempó edzés volt, vendégem volt és későn mentem ki, gondoltam egyedül leszek a szigeten de már elkezdték megszállni a fiatalok akik inni járnak ki. Érdekes módon ma jól ment, nem kellett volna 4:30 fölé lőjek eredetileg de mentem ahogy a légzés adta, kicsit pörgősebbre is jött ki (elvileg adott, hogy mit hogy kell és fölötte nem biztos, hogy optimális pl egy tempó edzés, igaz nekem nincs kimérve). De úgy voltam vele ha ad fejben egy kis jólesőbb magabiztosságot az többet ér most 2.5 nappal a Vivicitta előtt. Az esti alapján úgy érzem, hogy ha nem leszek szar passzban vagy valami, akkor megpróbálhatok egy 4:30-as tempójú FM-et (ennél csak picivel bennebb és optimális íveken ahogy lehet) és akkor kijönne az 1:35 amivel meg lennék elégedve, abból elvileg azt az 5 percet le tudnám faragni őszire. Úgy, hogy be lett lőve a célidő / tempó is, alapvetően meg a pulzus függvényében finomítom a tempót menet közben ahogy a múltkor is bejött, 150-ig picit tudom feszíteni, féltávtól +5, utolsó 5k-ra meg ahogy érzem, hogy nem halok bele.
    Sajnos úgy néz ki meleg lesz.
    p.s. volt kis bemelegítés is csak most nem futással, bicajjal mentem ki.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31924 üzenetére

    1:30-ba szerintem most belehalnék. Van még túlsúly rajtam, azon lehet spekulálni az mennyit tud hozni, legoptimálisabb esetben (ha ez az év olyan jól sikerül mint még egyik sem, ami azért nem lehetetlen) év végére lesz valami, most nem tudom pontosan mi, de 1:30 alá nem igazán mernék célozni. Azt tudom, hogy valahol 1:30-on belül van az elméleti potenciálom, aztán hogy 1:27 vagy 1:25 lehetséges és mikorra érhetem el, azt nem merném pontosan megtippelni, már csak azért is mert nem gép vagyok, motiváció is néha inog és tényleg csak egy hobbi.
    Most a Vivicittát csak egy jó évkezdésnek tervezem, kis pihenő után maratoni edzéstervet fogok összerakni a Sparra, ahol az 1 hónappal azelőtti Wizzair egy komoly kontroll FM akar lenni.

    Az 1:30 az az álomidőm mondjuk úgy majdhogynem a futásaim elejéről, mindig azt tartottam nagy elválasztó időnek a hobbi és a 'komoly' hobbifutás közt. A 3:10 maraton meg a bostoni kvalifikáció ideje (ami 3:15 de 3:11:37 volt az idén a bejutóidő). Ezért ez a két idő. Ha ezek összejönnek, akkor FM-en ki kell találjak illetve megpróbáljak jobbat, maratonon meg az óriási lépés meg a breaking 3 projekt lenne ami igen emberes feladat, nem tartom lehetetlennek magam rá de elég maximumot kellene ahhoz adni, akár talán edzővel. Túl görcsösen nem tűzöm ezeket ki mert szeretem a sütit meg a lustálkodást is néha és nem akarom tragédiaként megélni ha nem alakul minden mindig a jó irányba. Az igazi egyetlen fontos célom, hogy ne legyek többé soha 100+ kiló magas vérnyomással.

    Most volt munkahelyi orvosi alkalmassági (2 évente van), a doki csodálkozott egy sort és megdicsért, megint megmérte a haskörfogatom is. 10 éve dolgozom itt, annó ő mért még 102, 104, 106 kilósan egymás után és mindig mondta a vérnyomást is meg hogy fogynom kellene. Azért kezdtem el fogyni 4 éve áprilisban mert tőle szégyelltem, hogy na bakker megint fogja mondani mekkora balfasz vagyok, hogy magamért nem vagyok képes változtatni és igaza lesz. 2 éve pont egy rossz passzban voltam visszamentem 90kg-ra, azért már akkor azért meglepődött és örült, most még jobban. Az ekg-m is külön megdicsérte meg az 50-es pulzusom is megemlítette. Kellenek a célok mindig legyen hová fejlődni, oké, valahogy ezek az apróságok jobban esnek mint egy versenyeredmény.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31933 üzenetére

    Még megrágom és elteszem ezeket a mondásokat.
    Most elindultam az 1:35-ért, előttem volt az 1:30-as pacer, elindultam utána. Tudtam, hogy rossz ötlet. 1 km-nél izzadtam, 3-nál szakadt rólam a víz, 5-nél rájöttem, hogy nekem hamarosan ennyi volt. Azért szégyelltem volna ha az edzetlen tudatlan optimistaként kiesem azért csak végigtoltam. Soha többé, szar volt, fujj. De 1:29:16, most megint kell őszi cél, újratervezés...
    Azér a pacer csávót hátha elkapom valahol, mert nélküle tutibiztos nem jött volna össze.
    Link nincs telefonról...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31950 üzenetére

    Köszönöm. Hát, lehetett volna rosszabb, megúsztuk 18-20 csúccsal a 25 helyett mert borús volt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #31947 üzenetére

    Strava

    Pulzusmérő betegeskedett, néha felment kicsit 170 fölé, a végén jó darabon 14x-et mutatott, de alapvetően többet kezdődött 16-al mint szerettem volna, néha visszaesett 160 alá, domb nem volt sok de ott esett lefele 155 alá, pl alagút meg hidakon lefele.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zola007 #31956 üzenetére

    Nekem van egy nagyon jó, 4 számjegyű ára volt nem tudom pontosan mennyi. 1 nagy rekesze van nem felezett sajnos, a másik hátránya, hogy Tescoban vettem és nincs semmi márkajelzése. Azért itt vannak a képek:
    https://www.dropbox.com/sh/4nzrxlznbkeaqrh/AABB_K8Ns_Rxsg1kZoY48QcAa?dl=0

    A zsebek zseniálisak, én UB / UTT miatt vettem. 2 jóó nagy zseb + 2-2 kicsi, azért elég jól engedi a pakolást. Nem tökéletes de az áráért szuper elégedett vagyok. Csak szét ne essen, anyagminőségre lehet sejteni, de egyben van még.

    (#31959) Chuck Norris
    Köszönöm, munkás volt mert erőn felüli effort nem erre edzettem. Ezt be kéne fejezzem mert egyszer pofára esem. Majd őszire célzottabban edzek, hogy minimum megismételjem komfortosabban, vagy akár menjek mondjuk 1:27 irányába mint következő lépés. Ha nem csábulok el kajával persze. Azért ma fagyi nap van...
    1 hét laza utána kezdem az edzést, minimum május közepétől kell rendes edzésterv, de addig sem fogok tétlenkedni már építek valamit.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #31965 üzenetére

    Köszönöm.
    Ki kellene mérni a maxot, addig csak spekulálni lehet. Garmin szerint 178, de nem biztos, hogy van annyi érzetre, 2x próbáltam erőltetni és 175-öt láttam eddig legtöbbet. 178-hoz viszonyítva ez általában olyan 88-90% effortnak jött ki, néha picit fölötte, néha alatta (pl hídról lefutó).
    Látszik a 8-9-10km 160 fölötti átlag, a tempón nem lazítottunk utána sem.

    A 175 hülyeség párszor ilyet is mutatott, szerintem mert víz jutott a mérőre frissítéskor. A végén meg 14x körül volt nem tudom miért de az effortban biztos nem ott volt. Azt hiszem gyengélkedik a pulzusmérőm. De a 160 körüliek helyesek kell legyenek, érzésre az őszi 156-7-ekhez viszonyítva az csak feszes volt ez meg öngyilkos... azt tudtam, hogy nem jó nekem 157 fölött lenni félmaratonon :D

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31973 üzenetére

    már miért ne tudnád visszaküldeni, miféle boltból vetted? általában jobb a visszatérítési politikájuk mint az itthoniaknak, plusz a 14 vagy akárhány napos szabály eu-s, nem?

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #31986 üzenetére

    Egy kis google "why is boston marathon on monday" kiadta első oldalon a wikipédia oldalt, ami szerint egy ünnephez van időzítve, valami Patriots day nevű függetlenségi háborúhoz köthető katonai ünnep, amit ezen a napon tartanak.

    http://bfy.tw/HglV

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #31988 üzenetére

    Oops, csak a 69-et néztem elnézést ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Melorin #31991 üzenetére

    powercenter

    connect

    Nem gondolom, hogy feltétlenül hülyeség lenne csak nekem kicsit össze-vissza mér (néha a mellkaspánt is, az mondjuk konzisztensebb). A fenix 5-ön nem zavaró, és így látom az rhr-t.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32019 üzenetére

    Volt 44-es Asics gt 2000-em. Szerintem túl stabil vagy valahogyan "túl" cipő, becsületére legyen mondva egészben van 1000km után is, néha használom most is nagy ritkán, de sosem szerettem igazán.
    A Swerve meg inkább a neutrális de azért van anyag benne, nekem bejött edzőcipőnek, 3 vagy 4 pár van. Ebből a 44.5 felelt meg. Ez hosszúságra túl nagy (nem mértem de legalább 1.5 centi a plusz, akkor szar ha lábujjhegyre akarok állni de szerencsére nem nagyon kell), szélességre pont jó. Vízhólyagom néha kialakul benne a 2. lábujjamon általában, de fene tudja melyikben nem lenne.
    Az én lábfejem széles elöl sajnos, ez a fél mérettel (még)nagyobb Saucony ami úgy tűnik egyelőre leginkább bevált. (civil cipőből 43-asokat hordok, már ami jó, ez úgy 10-20 cipőből 1 ami nekem kényelmes).
    Ha van összehasonlítási alapod, előtte volt 2 pár Saucony Phoenix 7-em, 44-es, az nagyon tetszett. Az egy stabil cipő de nem túl durva és relatíve könnyű edzőcipő fajta, valahogy pörgősnek éreztem, talán keményebb picit a talpa. A swerve hasonló de nem épp annyira jó érzés.
    Annó azért váltottam mert a 4-es gt-1000 erősen szűknek tűnt, régen a 2-essel kezdtem az nem volt rossz.
    Ez csak spekuláció, lehet nem ezért, de ez a 8mm drop érzésre bejött nekem, talán azért is tetszenek a Sauconyk. Van Hoka Cliftonom 4mm droppal néha fáj a lábszáram tőle (biztos szokni kell) de az feltöri a lábam úgy, hogy már van benne 700km és darabokban szakad le a kopásálló fekete réteg az aljáról. Szóval valamiért nagy ellenségek vagyunk nem sikerült betörni rendesen. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #32025 üzenetére

    Durva idő, gratulálok!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Legyen mindenféle példa leírok egy nem annyira jóleső edzést pár gondolattal. A fm-omon felbuzdulva kinéztem egy enyhén ambíciózus edzést mára, 6 x 1 mérföld (ilyen volt a példa, tökmindegy) tempó, ez 4:10-et jelent az 51-es vdot értékemhez, 1 perc pihenővel. Oké elkocogtam Margitszigetig. Nem mondom, hogy nem aggódtam egy kicsit.
    Hát, maradjak finom és diplomatikus, kell ezt még szoknom. Strava Garmin

    Ami tanulság:
    - Tegnap kalóriadeficitben voltam, éjfélkor megéheztem és betoltam egy doboz Aldis gyümölcsszeletet (az aszaltgyümölcsös) azzal szerintem kihoztam 0-ra kb. Tegnap gyakorlatilag kiesett teljesen a fehérje, minimális zsiradék délelőtt (olajos kaja inkább nem is mondom), nem tudom 1 nap számít-e (tehát a fehérje hiánya vagy kevés zsiradék), ritka az ilyen.
    - Ma délelőtt ettem valami zöldséglevest (nem sokat) délután meg valami kókuszos gabonapelyhet (80g?) tejjel, alapvetően szeretem az ilyesmit, csak úgy ellenni elég meg laza futáshoz pont jól érzem magam tőle, de azt hiszem erősebb efforthoz kicsit vékony, így érzésre.. A tegnapit is figyelembe véve lehet, hogy ma délre bátrabban kellett volna egyek.
    - Amiről már volt szó, hogy a Daniels pörgősebb edzései hobbistának kicsit nehezek lehetnek, lehet, hogy ez is ilyen helyzet. Mostanában megyek Adidasos edzésre hétfőnként mindegyre és azt látom, hogy elég sokan erősebbek nálam sprintben páran keményen rámvernek egy résztávban pedig magasabb távon nem dicsekednek eredményekkel, nekem az az érzésem erős lemaradásom van erőben, robbanékonyságban, legalábbis fiatalokhoz viszonyítva. Hogy ez genetika vagy edzés nemtom, lehet mindkettő, érzésre az utóbbi biztosan mert gyorsabb edzéseket sosem csináltam konzisztensen csak idényszerűen pár hétig aztán vagy letargia vagy sérülés mindig megállított. Kíváncsi vagyok ha konzisztensen tolnám mondjuk 3-4-5 hónapig minden héten legalább 2 akármilyen gyorsabb edzés, akár csak a rendszeres repülők, ezen mennyire segítene. Az tény, hogy lassan ott tartok, hogy a FM tempóm fölött nekem nincs élet mert meghalok :) ami hülyén hangzik, papíron van még 10k, 5k stb stb tempó ezek fölött de én nem bírom kifutni őket.

    Ez elég meghalós volt ma, az életemért küzdöttem a makacsságom kellett, hogy befejezzem de rezgett a léc párszor, csak asszem még sosem hagytam abba edzést gondoltam ha nem muszáj nem kezdem el most.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #32049 üzenetére

    hát egy kicsit mindenképp de ahogy mondják, mindenkinek kell egy hobbi... hát ráérek... :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #32051 üzenetére

    ezt még megjegyzem nehéz időkre :D
    órával meg könnyű, mutatja csak futni kell. ma nem volt könnyű tartani, tempó érzet helyett résztáv feelingje volt :)

    (amúgy a tetején levő cucc az körátlagot mutat nem pillanatnyi pacet azért tökéletes: 1 "kör" 1 résztáv vagy köztes pihenő, az óra adja ezeket automatán hozzá ha az edzés be van programálva, hogy pl 1 mérföld 4:10-el, utána 1 perc pihi ezt ismétlem 6x, előtte bemelegítés, utána levezetés, a valós a grafikon az alján, az nem tökéletes azért ingadozás van még ha nem is sok)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #32060 üzenetére

    Hát figyelj ez 6 x 1 mérföld 4:10 környékén az félmaraton volt 4:15 átlaggal szóval nem úgy érzem, hogy ellazsáltam volna. Mindössze nekem mintha ez nagyon közel lenne a tetejéhez ami mindenképpen érdekes.
    Abban biztos vagyok, hogy gyakorolnom kell, kell a rövid gyorsabb hogy gyorsulhassak, erősödjem asszem, de kell az ilyen is mert azért mégiscsak a threshold környékéből élek, félmaraton alatt nem szoktam versenyt futni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #32068 üzenetére

    Az biztos, sőt ki tudja még mi, de azért fura volt. :) thresholdom (10k versenytempó) inkább 4:02 - 4:05 körül kellene legyen (papíron), de nálam fordítva működik a Mercier formula mint másoknál :) (de ez lehet a gyors összehúzódású izomrostok hiánya is amire lehet, hogy már szükség lenne itt, ez akár genetika, akár mert nem edzettem őket rendesen - az utóbbin persze lehet segíteni).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #32119 üzenetére

    Jó látni, hogy ügyeskedik mindenki, adja a fennvaló, hogy jusson a lendületből és egészségből mindannyiunknak legalább január harmadik hetéig is.

    Én a tegnap a most már szokásos 2 x 10 x 200m/200m ismétlést csináltam 43 secre, első pár kört leszámítva nem néztem az órát mégis összejött 41-44 secre, jól sikerült beállni, lement rendben. Ennek a célja elsősorban gyorsulás, forma, ebből adódóan energiatakarékosság, esztétika :D . A pihenőket ezután kicsit hosszabbra veszem, 300m, esetleg 2 perc, hogy tuti minőség legyen az ismétlésekben.
    Ezeket a vo2max résztávokkal felváltva / keverve fogom csinálni a résztáv napon, ami elvileg 1k távok lesznek kicsit rövidebb pihenőre, próbálom megtalálni a vo2max pacet. Másik napon maradnak a tempók (hosszabb intervallok pl 1m, 2k, 3k rövid pihenőkkel 10k pacere épp, csak hogy ne verseny effort legyen egyben).
    Ezekre jobban kell figyeljek, a vo2max intervall és a tempó kicsit keverednek a fejemben még rá kell érezzek melyik hol van, ami egyik nap tempó az másik nap vo2maxnak tűnik. Ez a rövid táv hiánya de izgalmas lesz kitapasztalni.
    Amióta ilyen Adidasos közösségi edzésre járogatok azt tapasztalom, hogy a fiatalok elhúznak mellettem kb mindenféle speedworkban mint állat de a két szigetkörből az első után kiálltak pedig csak 5 perces tempót mentünk...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32123 üzenetére

    Hát igen lenne haszna ha az ember csinálna rövidebb versenyeket is. Rövidebb regen, és ki lennének tesztelve ezek a pacek is 3k-5k-10k. A félmaratoni tempót sem tudtam régen, most légzésből is elég jól meg tudom közelíteni. Majd kísérltezem még, köszönöm.
    "petárdalábú" ááááá ezt meg kell jegyezzem :D:D:D

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32173 üzenetére

    Kajálást mit javasolnál olyannak aki mondjuk cca 4 x 10km szakaszt csinál, lassú társasággal? Gondolkodom, hogy csinálok valamiféle közepes méretű szendvicseket hússal és tolok egyet minden menet után, műanyag kaját 1 napig nem akarok enni különben is több időm lesz emészteni nem kell elsietnem... nem lesz túl nagy erőfeszítés de azért étel nélkül sem buli, lehet jóformán mindegy ilyen programmal mit eszem csak valami legyen?

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32195 üzenetére

    úgy hangzik kicsi lett... én is fél mérettel nagyobbat hordok swerveből pl asicshoz viszonyítva, azt hiszem márkafüggő pl tegnap néztem adidast az is kicsi abból is fél (vagy mekkora van nekik) mérettel nagyobbat fogok nézni...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #32222 üzenetére

    A koffeinnel vagyok gondban, éjfél után biztos szépen elkókadok én is, és lassú csapat vagyunk, reggel 8-9 előtt nem hiszem, hogy beérjünk. A decathlonban találtam valami koffeines löttyöt de tiszta undorító alig folyik, nem lesz könnyű lent tartani. Tablettában vagy valami könnyen fogyaszthatóban kellene só meg koffein.
    Én ha jól emlékszem a kiosztásra talán 4 szakaszt csinálok, nem fogom maxon tolni de 4:30 környékét kéne hozni (+ amit a Pécsely - Vászoly domb ad hozzá) és lesz összesen vagy 35km-em, ha valakinél beüt a ménkő - megfájdul a lába, esik az eső, nincs kedve - kicsit több.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #32226 üzenetére

    ööö köszönöm, a második mondat nem volt teljesen kerek, lassabban hat és lassabban múlik el a tabletta mint a kávé? vagyis akkor futás előtt x idővel érdemes tolni?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Corpuscle #32254 üzenetére

    valami adblock vagy egyéb addon? biztos jó userrel vagy bejelentkezve? szerintem szerver oldalon ugyanott van minden tárolva, az app tuti nem lokál cachebe ment, fura lenne.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32258 üzenetére

    A swerve miatt azért sajnállak mert nekem kifejezetten széles a lábam, nem sok cipő jó, és nekem a fél számmal nagyobb jó (mármint a többi futócipőhöz képest fél szám, ez a civil cipőkhöz képest másfél).
    Az 1k km feletti cipőket nem nagyon használom max "civil" sétafikálásra. Egyszer próbáltam a régi asics gt-1000-et használni terepen és jó szar volt ott is éreztem, hogy mennyire nem csillapít.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #32255 üzenetére

    Mi 11:15-kor indulunk, a többség szerintem bőven 6 perc fölött fut, de elvileg reggel 9 fele érkezünk ami mondjuk pont jó :D kicsit hosszú lesz sajnos de ez van. Tomcica valahol Keszthely előtt fog elhagyni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Corpuscle #32264 üzenetére

    Dehogynem. https://tapiriik.com/
    Kézzel lehet mindent szinkronizálni, én kifizettem a 2 dollárt 1 évre, hogy automatán csinálja és dropboxba is lehúzza a gpx-eket.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #32268 üzenetére

    Igen, úgy értettem, nekem több cipőből (saucony, hoka) a 44 szűk volt, a 44.5 (vagy a Hokánál melyik a következő méret) elég széles, civil cipőben én is 43-at hordok, igaz azokból kevés amibe belefér a lábam széltében.
    Ha az embernek nagyon ogre a lába az Altrát ki lehet próbálni de azért valahogy idétlennek éreztem. Sarkcsillagban lehet próbálni. Sauconyból a Triumph iso 3 nagyobb teret ad elöl, hátránya, hogy drága, mondjuk próbálni elvileg lehetett Nyúlcipőben, nem tudom hogy még van-e. Az egy minden szempontból minőségi cipő meg kényelmes objektíven nagyon tetszik de valahogy nem sikerült megszeretnem futni benne, fene tudja miért. A swerve sem tökéletes de egyelőre az vált be, így vettem további 3 párat, 2 még dobozban.
    Hát a tanulság csak annyi, hogy a próba az igazi (vagy még az sem, talán a cipőteszt ha ilyen lehetőséget lát az ember)...
    Felsőrészek nekem mind egészen jól egyben vannak, látszik, hogy használt de szét sehol sem szakadt egyik sem még, van 1100-1200km-es is (asicsok, saucony phoenix 7). A Hokának a talpa rongyolódik szét 700km-nél, erről ennyit :)

    (#32267) Corpuscle
    Hát, ha csak néhányat kell átmásolni akkor mindegy persze, nekem a dropbox szerint 1100 activitym van, ha ilyen problémám lenne elég nagy összeget hajlandó lennék fizetni, hogy ne kelljen kézzel mentegessem. Szerencsére a 2$ nem nagy és bármikor bárhová át lehet húzni ha valamiért platformot váltok és szeretnék szép statisztikákat látni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    https://goo.gl/xXU7PT

    Rendezői bal, szóljatok rám ha láttok :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #32286 üzenetére

    Pécsely-Vászoly 4.4km 107m emelkedő. Ezt pontosan tudom, nekem hagyták ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32276 üzenetére

    Gratulálok az eredményhez! Az idén úgy látszik a 6 fős csapat volt a jó választás :)

    Mivel mi 11:15-kor indultunk gondolom eleve nem volt sok esélyem bárkit látni, Tomcicáék lehagytak valamikor sötétben. Sajnos senki ismerőst nem láttam pedig próbáltam figyelni.

    (#32296) Alg
    Érdekes lehetett amint lehagy a gyorsvonat :)

    Az én 8-as csapatom nagyon kocafutó csapat akik annyira rendszeresen nem is futnak, többen most kezdtek el megint futni 1-2 hónapja kicsit szóval nem törtünk semmiféle babérokra de a tavaly jó hangulatban telt el, megint ez volt a cél. Én terveztem jó optimális szakaszokat, több km-t vállalni de majd harcolni kellett velük elég optimistán mindenki igyekezett szakaszokat bevállalni.

    Amint a tavaly, béreltünk egy kisbuszt azzal mentünk mind. Biztosan van sokkal emberibb és optimálisabb módja pl 2-3 autóval menni, meg esetleg kétfele osztani a távot vagy bármi, hogy pihenni is lehessen rendesen, de nekünk a leginkább csapatépítés jellege volt a dolognak, azon volt a hangsúly, hogy együtt legyünk.

    Az eredeti tervem az volt, hogy korán kezdem, hogy több szakaszt futhassak mint más de elkapkodták és nekem a #11 Vászoly-Pécsely lett volna az első. Azért egyik leányzó a szakasza második részét mégis nekem engedte mert meleg volt meg minden, így a Balatonfüred 1-2 (#8) szakasszal kezdtem. Az órát kicsit késve indítottam el, és a nagy lelkesedésben el is rohantam az elejét. Az egy nehéz szakasz volt :) az a 4km 4:07-re sikerült.
    Utána Vászolyon kezdtem, ott elővettem a Strydben soha nem használt funkciót és teljesítményre mentem, a 300W környékét próbáltam tartani le is fel is, ez meglepően jól sikerült és halál nélkül fejeztem be 4:38 avg pace-el amivel teljesen elégedett voltam, menet közben nem is néztem mennyi lesz. Persze 4.3km de az a cca 100m emelkedő miatt óvatos voltam.
    Utána jött az első "rendes" szakaszom, a Badacsony körül, Varga pincészettől Badacsonytördemicig, ez egy kerek 10km. A pincészethez megérkezve a társaság kezdett kicsit szétesni, a kezdeti lelkes váltások helyett mindenki ment a rétes meg mindenféle kajás bódék fele, én néztem az órát és álltam oda a váltóhoz - persze én kellett váltsak. Általában megnéztük az órát váltáskor, megvolt kb milyen pacet tervez menni az illető meg kb ismertük mit tud, beszoroztuk levontunk pár percet szóval tudtuk, hogy mikor kell kiállni, hogy tuti ne vétsük el a váltást. Ez volt az első lámpás szakasz, lement a nap. Az a hely kicsit szar az elején, forgalmas út mellett járdán csetleni-botlani. Aztán elmegy mellékutcákra. Volt kis hullámvasút de nem volt vészes. Itt már utolértem csomó egyénit, a lehagyottak fele ilyen volt. Ez gondolom a vége lehetett, kicsit robotmozgású egyének, hát sajnáltam de ugye magának csinálja, az ember mond egy hajrá, jól nézel ki mittudomén aztán megint magadra figyelsz. Volt olyan, hogy kb 1km se felfestés se tábla se versenyző csak kihalt falusi utca, már aggódtam jó helyen vagyok-e de nem volt gond. Ez ha jól értelmezem a keresőben, 4:16 és 4:29-re sikerült (2 leolvasás). A 4:16-ot nem értem lehet rövidítettem 1-2 háztömbnyit :) 4:30 alá lőttem mindig.
    Kicsit mozgattuk az eredeti szakaszbeosztást mert láttam, hogy Balatonfenyves kikötőnél van zuhanyzási lehetőség. Sajnos előtte rövid szakasz volt, de utána bevállaltam a 31-32-33-at (Balatonfenyves-Alsóbélatelep-Fonyód-Fonyódliget), 10.9 km. Aggódtam, hogy ha nincs valaki kicsit határozottabb akkor a 3 lány elzuhanyozgat jó ideig. Itt már a csapat eléggé megfáradt volt, én siettem váltani megint ugyanazt a leányzót, elfelejtettem lámpát vinni és telefon sem volt nálam. Szerencsére volt többnyire világítás, ahol nem láttam jól, ott magas térdemelésben mentem. Itt elhagyott vagy 2 gyors lábú ember, egyik sem volt szőke. :) A társaim sikerült épp elérjék a váltót, bevallásuk szerint törvényes sebességlimitet túllépve, a váltótársat kirakták megérkezve amíg parkolót kerestek és rohant felém amint csippantottam. :) Ez is sikerült a tervezett pacen belül, 4:34-4:28-4:29. Az indulás előtt olyan 15 perccel bevettem egy koffeintablettát, biztosan az is segített.
    Az utolsó szakaszom a #43-44, Balatonszéplak-(Siófok 1)-Siófok2 volt, 7.9km. Itt mondtam, hogy álljanak meg zsíroskenyérért Siófok 1-nél de ne késsenek ha lehet. Itt fáradt voltam, nehezen ment, a gatyát rosszul választottam meg kidörzsölődött a combom is, féltávnál már elég kellemetlen volt, de azért a 7.9 az csak 7.9 mentem ahogy bírtam, hogy ne fussak ki a céltempóból. A papír szerint ez 4:31-4:27 lett. Itt csippantás után türelmesen álldogáltam még 1-2 percet amíg megjött a váltás. Benne volt a pakliban, az előző szinte késős kör után lerendeztem magamban, hogy az a lényeg én mennyit futok, chip érvényesítés, óra megállít, aztán ha késnek akkor az a következő idejéből megy és nincs tét szóval nem leszek ideges. Én szeretem nézni a számokat de ez az Ub inkább a társaságról szól.
    Utána már sok kedvem nem volt, átöltöztem civilbe, azért a 72? 3? éves befutó kollégával elmentünk még ketten a díszbefutó utolsó szakaszra. A tavaly is neki hagytuk ezt hivatalosan de elkísértük.
    A csapatban van egy profi táncos társ aki elég jól fut, meg egy teljesítménytúrázó aki ha nem is gyors de szerintem bármennyit lefut ha kell :) szóval nagy baj nem volt, mindig igyekeztünk felkészülni, hogy ha valaki nem érzi jól magát vagy ilyesmi lecseréljük, 1-2 kisebb szakasz áttervezés volt, semmi különös. Amúgy reggel értünk be, 21:15 körüli idővel.
    Ettünk egy nagy babgulyást meg ki mit, utána félrevonultunk a strandos szakaszra, nem volt megnyílva de bemásztunk 2-3-an a vízbe, isteni volt! utána kis pihenés a parton, dél fele indultunk haza, így a sofőrök is kibírták. Amúgy 3 ember vezetett váltva ahogy épp adta, mint a tavaly, ez így jó beosztás mert sem a futó sem az épp érkező nem kellett vezessen.

    Bocsi a kisregényért, de az esemény is hosszú volt. Jó a hangulata elég egyedi ez az Ub a számomra. Ezzel a csapattal a tavaly kerültem össze de jó arcok, hiszti sértődés bármi ilyesmi egyáltalán nem volt, az emberek figyeltek egymásra, ilyen igazi 'maratoni' eseménynél ez talán a legfontosabb. Jó volt, elsősorban mint "csapatépítés", de sportnak sem volt utolsó élmény.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Chuck Norris #32281 üzenetére

    Most volt idő / energia visszanézni a posztokat. Ezeket az ultra beszámolókat mindig csak elborzadva olvasom. A leírásodból egyszerűnek tűnik :) azért ez a táv még csak-csak, terepen, talán még szívesen kipróbálnám egyszer, ha megnövök. El kéne kezdeni próbálgatni a terepfutást, csak ne tájékozódnék olyan rosszul...
    Gratulálok!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32334 üzenetére

    Jó látni, hogy mutatkozol halandó emberek közt is (ezen a 4 felettieket értem) :)
    kíváncsi lennék hogy daraboltatok, gondolom kis távolságokra? nem mindegy azok a 4:07 8-10km vagy 3-4km pl.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32346 üzenetére

    Balatonföldvár - Zamárdi és a befutó 2 szakasz te voltál? Úgy néz ki mintha itt láttátok volna a lemaradást és belehúztatok :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #32382 üzenetére

    Szerintem nem fogyás miatt írta. Hacsak nem vagy nagyon vékony, mindannyiunknak vannak zsírtartalékai amik nehezen hasznosíthatóak, de rengeteg energiát tartalmaznak. Ezért jó erre is edzeni a szervezetet, hogy ne borulj rögtön meg ha kifogy a glikogén, már ha hosszú távú állóképesség a cél. Ahogy olvasom főleg maratoni és ultra futóknál lényeges, de azért _szerintem_ félmaraton fölött már mindenképpen hasznos ez valamennyire.
    Hogy mennyi testzsír %-nál ez hogy néz ki nem tudom, de profi futóknak is ismerős ez a téma, vélhetően valamennyi zsír rajtad is van, ezt nem kövér emberekre kell elképzelni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #32388 üzenetére

    Mi volt az extrém? Nem felhős / esős volt egész nap, huszon pár fok? Florida keys-en végig a főút mellett.
    Épp gondoltam, hogy ez egy szerencsésebb UB klímának felel meg, rövidebb távon dombok és érdemi kanyarok, fordítók nélkül.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #32405 üzenetére

    tomcica egy igazi profi, trollkodásra is komoly választ adott
    lehet nem véletlen futásban előbbre jár?... :P

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák