Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #27320 üzenetére

    Hát az bizony elég szar. Nem tudom, hogy az az eset volt-e amit én is láttam, valahol talán szembe jövet, ott volt 1-2 mondat erejéig egy kis anyázás benne (nem tudom, hogy az áldozat vagy más részéről), balfasz volt a civil de ott kérte a bocsánatot ismételten, hát baleset volt... egy irányba nézett csak miközben 2 irányba közlekedtünk. Nem tudom hogy ilyen hülye valaki de úgy látszik van ilyen. Ha más eset volt akkor 2 ember is megjárta. Én tuti feladtam volna, de talán nem egyforma elszántsággal kezdtük, nekem nem versenynek volt belőve, "csak" amolyan edzőfutásnak, hogy maratoni rutint szerezzek - mondjuk úgy, hogy a hosszabb távú stratégiám része (ennek ellenére, fene tudja miért, nem vettem kényelmesre de úgy értem talán könnyebben feladtam volna ha baj van). A nyáron sokat kényszerpihentem, ilyenkor az ember mindig megígéri, hogy ha gyanús valami nem erőlteti :)
    Én azért is nem terveztem erős versenyt és precíz időt jóelőre, mert augusztus elején elég kicsi a valószínűsége, hogy jó idő lesz, amennyire én szeretem a meleget... így is meglepő a pb + 15 perc. Hát sajnálom, gratula az éremhez meg a tapasztalathoz, és egy következő alkalommal biztosan sokkal erősebbre sikerül, ahogy látom minden megvolt hozzá - a szerencse és az időjárás. Lesz ebből még sokkal 4 óra alatti, egy kellemes 5-10 fokos versenyen :)

    Ma olvastam a cikket, hogy a 15. ember belefulladt a Balatonba. A család bement vízibiciklivel 400 métert, majd a srác beleugrott. Miközben sem ő sem más nem tudott úszni. Borzalmas, nem is tudom milyen lehet egy ilyesmit végignézni amikor nem tudsz segíteni, de az emberi hülyeség úgy látszik, határtalan. Csak az átfutó, mindkét irányba nem nézővel kapcsolatban - van ilyen, szerencsére általában nem helyrehozhatatlan az eredménye...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #27331 üzenetére

    annyi munkám volt a felkészüléssel, hogy egyszerűen nem tudtam elengedni, nem szerettem volna feladni csak végső esetben

    igen ez ilyen műfaj sajnos :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #27348 üzenetére

    De jó helyen laksz...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27317 üzenetére

    A regenerációhoz nem értek, izomlázam az volt a combom első részén, nem szokott futástól lenni, de na maraton és nem vagyok formában, nem voltak meg a km-ek.
    Vasárnap volt 2km kocogás amennyire a vízhólyagok engedték, hétfőtől ugye bejött a melóba bicajozás (2x 11km, az kb 2x 35perc, de ez nem erős mindig ugyanúgy megyek biztos hozzá is szoktam, azért jól szokott esni). Este 5.5km laza. Kedden untam magam kimentem egy közösségi 11km-re ami lassú volt meg ezek folyton fotózkodtak, de volt kis domb benne, 230m ha igazat mond az óra, ami nekem újdonság volt. Mára már a biciklit le tudtam vinni robotmozgás nélkül a harmadikról, este meg volt egy erős 5k kis bemelegítő után a félig lezárt Margitszigeten, megfutottam a rekordom, ami persze csak egy irodistához méltó 21:05 de azért örültem. A végére szinte meghaltam, lassultam is kicsit meg a futókörről le is vagyunk terelve a Fina miatt az is megtörte kicsit a tempót, és hát 170 körüli pulzussal egyensúlyoztam közel 3km-en ami nem volt jó. Így ma 10km lett a töltelékkel, levezetésnek bicaj haza.
    Holnap laza kis kocogást tartok meg pénteken szerintem mert érzem itt-ott a lábam, combhajlító meg combközelítő amiket féltek (lehet csak paranoia a nyári probléma miatt de azért lenyújtottam meg kinézek youtuberól valami hengerzősdit kicsit később), és remélem szombatra mire jön a jó idő már elkezdhetek menni rendesebben. Egyelőre csak a mennyiséget akarom visszatolni a 60-80-ra ahogy lehet, októberre csak a tavaszi maratoni időm elérése a cél. Majd tavaszra ki kéne nézzek egy AIMS certified gyors pályát hűvös időben... :) fő az optimizmus.

    ps. a kajálás az elég hektikusan ment a héten, 2 napig mindent felfaltam aztán rendbe jöttem, de mivel ma csak szolidabban ettem mostanra jól megéheztem (bicaj, meló, bicaj, bicaj, futás, bicaj) szóval lefutok veszek tojást kotyvasztok egy gyors rántottát de egy dinnyét is veszek mellé... így járok ha tempót vagy hosszút tolok és nincs elég energia. Majd helyreállok hétfőtől becsszó.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27436 üzenetére

    Gratula, nem semmi család vagytok :) azt gondolnám te edzetted pedig azt mondtad, nem tudsz úszni (és a nyakörv vízben zárlatos lesz).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #27490 üzenetére

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #27522 üzenetére

    Szarabb a gps-e egy ambit3-hoz vagy v800hoz képest (de még garmin 310, 610, 910-hez képest is), de ha az nem számít, akkor biztos jó lehet. a futásdinamikai értékek hiányoznak belőle a nagyobbakhoz képest, aminek talán nagy jelentősége nincs, de így teljes a kép, döntsd el...

    Én ha most púr futásra keresnék valamit (tehát elsősorban funkció mindegy hogy néz ki és nem érdekelne okosóra dolgok stb) akkor valószínű v800-at vennék stryddel :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #27535 üzenetére

    Minden relatív, szokás mondani, én csináltam egy kicsit 'by the book' edzést ma, noha nálam ez mást jelent... kis kocogás bemelegítőként (5:30-6:00), utána 4 x 2km 4:30-on, másfél perc pihenővel, a vége megint kis levezetés. Overall 6/10 nehézségnek mondanám, egész jól esett, nem csináltam ki magam. Azért 160 fölé tud szaladni itt a pulzusom, nem vagyok a tavaszi formában amikor ment 150esekkel a 4:35 félmaraton, de azért jó volt. A szerdai harakirim arra jó volt, hogy a 160-as pulzust kezdem viszonylag kényelmesnek mondani, régen azt hittem 150 fölött jön a halál. Érdekes, miket meg tud szokni az ember.
    Mind lusta vagyok rá de akarok rendes edzéstervet csinálni, kinéztem a Danielsből az 5 hetes ciklust és azt kéne kialakítsam a tempóimmal, távjaimmal, 2x megcsinálom és huss itt is a Spar maraton. Nem mondom, hogy nem viszket a hátsóm a Wizzair FM-en lássam mit tudok de szerintem hagyom a hányódásba majd megnézem miféle hosszú edzést lehet csinálni belőle és kész, örüljek, ha valami konzisztenciát / állóképességet felszedek a maratonig (okt 15).

    https://connect.garmin.com/modern/activity/1918361654

    Nem tudom,a stravistix adja-e ezt de egész szép rajz jön ki Stravaban a garminos lapekkel:

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #27545 üzenetére

    A könyv ez lenne, de az edzésterv a távtól függ. Amit én csinálok, az maratoni felkészülés, azért nagyon röviden:

    Egyébként ez kb ennyiből áll:
    1-3 hét
    4-5 hét

    A lényege, hogy eredményeid alapján tartozik hozzád egy ún. VDOT érték (google), vo2maxhoz hasonlóan, és ennek megfelelően ki lehet keresni, hogy pl egy T edzéshez milyen tempó 'tartozik hozzád', vagy felelne meg neked. Az edzések hossza meg attól függ, hogy mennyit futsz, erre is van infó a könyvből.

    Edzésekre ad edzéstípusokat, hogy kb mit ért ezek alatt, példa itt.

    Én csak kinéztem, hogy az első heti T (treshold) edzés nálam max 8k lenne mennyiségben, a kissé optimista 47-es vdot mellett ez mondjuk kb 4:30 tempóval, elosztottam a példáknak megfelelően 4 x 2km-re.

    De majd tomcica jól megmondja, hogy ez csak könyv és nem így kéne csinálni, nekem viszont nincs edzőm addig ilyenekkel kísérletezem. Mint ilyen, általános edzés, ezért persze nem biztos, hogy célravezető önmagában.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aristeus #27558 üzenetére

    Ha már ennyi NB rajongó van itt, Budapesten van bolt ahol esélyem volna Vazee pace / rusht megnézni, felpróbálni? Átlag, 44-44.5 méretben kéne. Keresek egy normálisabb (neutrál, max _enyhén_ stabil) cipőt a saucony phoenix 7-eim lecserélésére, ezek mellé a Saucony Swerve / Kinvarát próbálnám még meg...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #27586 üzenetére

    Attól függ mi a kezdő :) én kezdő vagyok, de abból a haladóbb fajta mondjuk :) vagy a haladóból a kezdő szint? Nem is tudom.

    Ma ezt csináltam folytatva a tervet, az a splitenkénti avg hr vicces, de csak mert sosem csináltam még ilyet. Érdekes, a tempó jól lett belőve, nekem ez elég nehéz ahhoz, hogy eszembe jusson, vajon meg bírom-e csinálni, igaz nem nagyon van energia gondolkozni, de azért valahogy mégsem a teljes nagyhalál csak simán nehéz. :)

    A mai napot ma kimenés előtt találtam ki, azért jó lenne, ha erőt vennék magamon és lerajzolnám a hetet előre. De az az advanced verzió mondjuk, egyelőre legalább rávettem magam valamit kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Pttypang #27589 üzenetére

    Én életem első (néhány) futásához egy régi szakadt generic sportcipőt használtam. Most néztem meg Stravan, 10 nap után vettem rendes cipőt futóboltból. Szóval kipróbálni ki lehet mindenféle cuccban, de akkor nálam a futás azt jelentette, hogy 1 perc futás 3 perc gyaloglás, x 8. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #27595 üzenetére

    Most volt gondod a lábaddal, aztán pb fm-ek jutnak eszedbe? Tudom milyen, de azért fő az egészség és ha minden oké akkor lehet tavasszal is pb-t csinálni. Már a táv önmagában elég ambíciózus, légy annyira óvatos amennyire csak kell... ne vedd rossz néven csak egy vélemény...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz RefeeZ #28011 üzenetére

    Én a Váci spuriban voltam, kicsit futószalag hangulat volt, segítettek de nem tűntek nagyon lelkesnek. Elég hamar továbbálltam. Nekem jobban bejött a nyúlcipő, igaz, náluk vagy kisboltban voltam (xi kerület, mol székházzal szemben) vagy munkás időpontban a nagy boltjukban Óbudán, ott viszont jó nagy a hely és sok cipőjük van. A xi kerületi spuri sem nagy, az is jobban bejött.
    Ha az ember nem tudja mit keres akkor mindegyik jó, szakemberek, segítenek amennyit kell. Az, hogy a cipő futásra milyen lesz, azt viszont nem lehet ott helyben eldönteni. Volt kényelmesnek tűnő cipő ami nem kényelmes futáshoz, de olyan is, ami olyan 300km után annyira jó lett, hogy az a legjobb cipőm. 6 cipő vásárlása után azt kell mondjam, kicsit lutri :) nekem széles a lábfejem, az is benne van.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ez fura kérdés lesz. Tegnap érdekes tapasztalatom volt, 10x400 résztávoztam 90mp-esekkel ami nekem erős, a 170-es pulzus közelében olyan érzés fog el néha amit nehéz megmagyarázni, de úgy írnám le, hogy egy amolyan émelygős érzés a torkomban. Ez nem pontos de másként nem tudom megközelíteni. Olyan érzés, hogy kicsit félek rosszul leszek és egy hajszálat visszaveszek ilyenkor. De ilyenkor általában pár mp-re vagyok a végétől szóval nem annyira konkrétan parás csak egy ilyen érzés (lehet csak a fejemben van ez a része). Bajom tudtommal nincs, inkább csak kíváncsi vagyok, van erről tapasztalat vagy 'szakirodalom' vagy csak nálam van ilyen?
    Már volt ilyen pl a nyáron amikor 30+ fokban, napsütésben erős tempóra lépcsőztem egyet a megyeri hídnál (talán enyhén dehidratálva), 173-as pulzust mutatott az óra és kicsit szar volt pár mp-ig amíg 170 alá vissza nem esett.
    ps. papíron 180 a maxom, de szerintem az alatt van gyakorlatban, kétszer sikerült 175-re feltornáznom amikor szándékosan csináltam, szóval ez max közeli állapot. Tegnap kaja miatt sem voltam formában szerintem, akár az is lehet, de a magas pulzussal összefügg az is biztosnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kk831228 #28050 üzenetére

    Még tesztelnem kell. Kaja is közrejátszhat, habár az rossz hír lenne, hogy ha rendesen eszem netán nem túl lightosat, akkor magas intenzitást 3 óra után sem bírok el...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #28053 üzenetére

    Köszi mindenkinek.

    A bemelegítés ezek szerint tuti nem elég, csak egy 2km kocogás volt, ezt lustaságból szoktam kispórolni miközben egyébként tudom, szoktam gondolkozni rajta, hogy ez - nekem - nem elég valójában egy komolyabb effortra. Azon elmélkedtem, hogy kell-e gyorsítót beletenni picit de ezek szerint azt is meg fogom tenni. Csak ugye ezelőtt nem kellett melegíteni, most melegítéssel, levezetéssel simán kijön 15km egy ilyen edzésre pedig én csökkenteni nem növelni gondoltam ilyen edzésnél a távot és régen 10km-t lötyögtem ilyenkor :)

    A 3 perc pihenőm szerintem elvileg elég ha a pulzusra hagyatkozhatom:

    Nekem a lötyögős (5:30-6:00) pulzus 125 körüli, effort után már ennyire nem szokott leesni, de a 16x-170 után 1.5 perccel már 140 alatt volt a végén is, a 3 percnél már akár 135 alatt is, jól sejtem, hogy akkor ezzel nincs gond?
    A fokozatosság / variálás kicsit azért lehet, hogy nem hülyeség már csak azért is, hogy egyébként szokjam az ilyet (izomból, fejben, mittudomén). Máskor meg nem füstölt kolbászt vacsorázom ilyenkor hanem mondjuk gyümölcsöt :D

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #28067 üzenetére

    remélem. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Megvolt ma a wizzair fm is, volt még valaki? Elég meleg volt, talán olyan 22-26 fok körül, azért a tervezett 1:40 épp meglett szóval nem panaszkodom. Inkább érdekes volt, hogy csutkán toltam az elejétől, 157-es pulzust láttam általában az órán, néha leesett 155-re akkor örültem de nem sokáig. 158-nál próbáltam kicsit óvatosra venni. Szóval ennyire limiten sosem mentem még, talán az a mai tapasztalat, hogy lehet így is csak szokni kell az erősebb pulzust. Talán a tempók meg résztávok amiket az utóbbi hónapban csináltam. A vivicitta igaz jobban sikerült, de "mindössze" 152bpm átlaggal, most meg 156 jött ki, azt kell mondjam érzésre van különbség! :) Mondjuk van egy valami varázsa az ilyennek is, legalább elmondhatom, csináltam amit tudtam, talán effortban nem kell szégyenkeznem nem lustálkodtam el.
    Hogy mennyivel tudtam volna többet - ez mindig kérdés, nem sokkal az biztos, pb nem nagyon volt bennem ebben az időjárásban, az a 4-5 sec km-enként sok tud lenni. Na majd a tavasszal. Addig meg készülök a Sparra, ha nem lesz meleg szeretném hoznom a tavaszi időm, az talán 4:56 pace volt. Azzal lesz még munka de idő az van mint a tenger. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #28073 üzenetére

    Egyik futóhaver mesélte amikor hidratáltunk már a Kertemben, hogy a célegyenes környékén fel kellett halásszanak valakit s földről s leadták a nézőknek mert összeesett és nem tudott megállni a lábán...

    (#28074) Danika256
    Ez nem alacsony, sőt nekem magas, a laktátküszöböm pár ütésnél többel nincs fennebb szerintem (kimérve nem volt, csak érzésre meg amit olvastam). Viszont 40 vagyok, a maxom papíron 180 onnan kell számolni, de lehet, hogy pár ütéssel alatta, szándékos erőltetéssel eddig 2x sikerült 175-öt elérjek és abból az egyik kísárlet vagy 2-3 éve volt.
    Panasz az nincs, úgy is mondanám komfortosan nehéz volt, beértem teljesen egyben voltam érdekes módon. Viszonyítási alapnak jó :)

    (#28075) werszomjas
    Gratula, azért az első élmény, utólag az ember rájön lehetett volna jobb is de azért mégis speciális na, az első az első ;)
    Az első félmaratonom 15-ben volt a Wizz air, azzal együtt ha jól számolom ez a 7. és volt 3 maraton is, meg pár egyéb kisebb / "komolytalanabb" verseny (szarul lemért fm, terep fm, eu runok a 12-13km-el ahol nem hajtottam szét magam) plusz csapatban az ultrabalaton meg ultra tisza tó. Én nem tanulok valami gyorsan, de azért csak ragad az emberre a koszon kívül ez-az. Adja az Isten hogy legyen még sok kellemes futóélményed, versenyed, ha tetszik.
    Én szeretem mert ad egy konkrét visszajelzést az edzettségi állapotról amit magamban nem lennék elég motivált megcsinálni, futóismerősöket találok meg kapcsolatokat ápolok, no meg nem utolsósorban szórakozás.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #28078 üzenetére

    Szabin voltam és reggel futottam (idegen helyen este sötétben inkább nem, és nap közben program volt) és 2 hétig volt több ilyen reggeli 8-10 fokban futás, 6-7-8 óra környékén. Óriási élmény volt. Meg kell erőltessem magam, hogy hozzak egy 125 pulzust mert ha csak úgy ellötyögök és elbámészkodom 6 percesekkel, 115 körül áll be. :) Tiszta téli feeling.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #28082 üzenetére

    Hja épp néztem milyen gyors vagy, szokás szerint, gratula :) a tegnap olvastam kicsit hőmérsékletről, mondják, a gyorsak kevésbé lassulnak le a meleg miatt. Arról nem szólt egy cikk sem kinek mennyire fáj :)
    Kíváncsi lennék, a pulzusod teteje hol van, 190 fele?

    Egyébként azon is a tegnap gondolkoztam el, hogy ha az embernek van egy elfogadhatóan működő aerob alapja onnantól mitől függ, hogy milyen gyors? Erő, tehát izomzat? Én pl pulzusból feljebb menni már sokat tuti nem fogok, és az nem adna jelentős tempót.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #28150 üzenetére

    Javítsatok ki ha tévedek de szerintem erről beszél ami már volt linkelve korábban: IAAF Scoring Table

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Haugland #28162 üzenetére

    Én a helyedben azon ritka alkalmakkor kimennék fizetős helyre futkosni padon. De minimum 1 hónapig tesztelném mielőtt költenék rá. Mernék fogadni, hogy az ilyen kütyük igen magas százalékban nincsenek kihasználva. Ilyen szempontból a használt annyiban lehet jobb, hogy kisebb a bukta ha eladod...

    Én még nem láttam olyan időt, hogy ne lehetett volna kint futni. Esőben kifejezetten kellemes, csak nem kell olyasmit vinni amiben kárt tesz. :) Rossz esetben csak kis félórás alkalomra a lakás közelében. Biztosan nem vagyunk egyformák de nem tudna a fal motiválni. A tv nézés sem, nekem valahogy nem kompatibilis a futás a szappanoperával. Pl a legtöbben budin se eszünk, ha példa kell :)

    Az orvosi dolgokat jó lenne futástól függetlenül is tisztázni, ott valami nincs rendben, hátha lehet segíteni rajta. Köhögés - megfázás? valamiféle allergia? túlhajtod magad?

    A szmog, hát rossz, de tegyük meg amit lehet, hogy élhető legyen az életterünk. Aki nem sportol semmit az így is egészségtelenebb. :) Szmog ellen olyanokat szokás, hogy pl hajnali futás. Én lusta vagyok, inkább szagolom...

    Tudom nem ezt kerested, csak vedd mint egy teljesen szubjektív véleményt... egyébként egy futótárs talán hasznos tud még lenni, ha az ember talál hasonló képességű embert...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #28174 üzenetére

    Azt elhiszem, én Budapesten futkosok, így nem úton max kereszteződéseknél kell vigyázni. Esetleg leütnek kirabolnak este 11kor de elütni kisebb eséllyel. :) A szüleimnél falun én sem szerettem, idiótán is vezetnek, ott mentem reggel korán inkább, azzal meg az a baj, hogy nekem fáj korán kelni...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz rétisün #28278 üzenetére

    Én biciklihez ezt vettem, nem mondom, hogy nagyon bő lenne de megteszi, az enyém L-es, a farmerem befér alá. A mérete nem lepett meg, de kicsit kisebb az RP-s esőnadrágnál. A cipővédője nagyon jó dolog, régen a cipőmbe folyt be a víz esőben. Arra időközben rájöttem, hogy a 40-45 perc melóba járást nem bírják ki ezek a gyenge cuccok kis beázás nélkül, de télen, hidegben is ezeket az esőcuccokat használom mert remek szélvédő és kis tekeréssel belemelegszem így -10 is biciklizhető...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #28305 üzenetére

    Ha ennyi a fontos akkor jól tetted, a 235 gps-e borzalmasan pontatlan, a 610 elvileg még a jó(bb).
    Én az 5x-em azért nem bánom, mert jó az edzője (nem tudom a régiek ugyanezt tudták-e), tud stryd-al beszélgetni, és az iq appok közül használom a race pacert ami számít ha időt próbálsz menni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #28313 üzenetére

    Biztosan igazad lenne amennyiben az első gps eszközt használnám életemben és nem lenne semmiféle összehasonlítási alapom.
    Bizonyos eszközöknél tapasztaltam én is a 10m kilengést, cikcakkolást, akár szabad ég alatt ami elfogadhatatlan ha évekkel ezelőtti modelleknél nem volt ekkora a hiba. Hacsak nem valami új szabályozásról beszélsz ami az utóbbi 2-3 évben jött be... mindenesetre túrázásra, golfra meg ki tudja miféle úri huncutságokra megfelelő lehet, futáshoz kevésbé (ha az ember csak úgy fut akkor elég, de akkor tulajdonképp szüksége sincs az adatra).
    Az eltévedés szoftverhiba lehet, nyilván nem olyasmiról beszélek amikor a Duna közepén "futottam" (ok, az is gáz 275e ft-os óránál de mondjuk egyszeri eset volt).
    Elhiszem annak aki komolyan foglalkozott a témával, mivel a saját tapasztalataim és mások véleményei (netes blogok, facebook csoportok stb) is alátámasztják, hogy a 310/610/910, meg a v800, és ambit3 szériák voltak eddig a legjobbak, azóta sajnos rosszabb lett a gps pontosság, a csuklós pulzusmérő stagnál a "na majd talán a következő" szintnél, az tény, hogy nagyon sok extra feature lett: értesítések átjátszása, kismillió sport támogatása, vo2max meg laktátköszöb megtippelése (többnyire rosszul, de na, benne van - mindenki azt mondja ne számolj ezekkel komolyan), kalória (erős tipp, nem igazán való kalóriabevitel kontrollálására), ezek a futásdinamikai adatok amiknek a magyar nevénél most szenvednék - cadence, vertical oscillation, vertical ratio, ground contact time, gct balance, lépéshossz (percenkénti lépésszámon kívül a többi inkább kuriózum), barometrikus magasságmérés (ami elmászik és akkor jó ha mindig kalibrálod futás előtt), iránytű, hőmérséklet (ami nem valós mert lassan reagál a környezeti változásokra és a csuklód is melegíti - de hoppá van külső garmin hőmérő szenzor amit meg lehet venni). Mint geek szeretem ezt a sok vicces dolgot, de ezek nem szükségesek az edzéshez és nem hiszem, hogy érdemben segítenének. A felvihető edzések nagyon jók ellenben, ezt használom is pl ma is használtam, de kell egy pontos footpod és egy mellkaspánt, másként önmagában nem ad elég pontos adatot az óra ahhoz, hogy használható legyen.
    Pl ma ilyesmit programoztam bele:

    Az ilyennél sokat segít a kényelmi funkció, hogy szól amikor vége az adott edzésszakasznak nem kell stoppert nézegetni. Szóval nem vagyok technika ellenes sőt, viszont szeretném, ha a core funkciókban is előre lépnénk nem hátra :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem egy 3x3km tempó volt mára, elvileg 4:30-as szakaszokkal. Valahogy vitt a lábam, 4:30 lett volna, jobb lett. A pulzus pedig rendben volt pedig nem volt különösen hideg. Sejtem miért de inkább nem osztom meg, hogy mostanában a kajálást össze-vissza csináltam és felszedtem 2, talán 3 kilót a nyáron, aztán most a napokban kicsit odafigyeltem és nem tömtem tele magam mindenféle szirszarral. Azt megfigyeltem, hogy ha zöldség / kis gyümölcs, vékony hús, valami rizs esetleg egyéb gabonafélék a menü mértékkel, akkor sokkal jobb az energiaszintem mintha kenyérfélék meg mindenféle kész kaja, cukor stb menne.
    Mindenesetre egy élmény volt, indultam és folyton kellett fegyelmezzem magam, hogy ne vigyem túlzásba.

    Vasárnap egy speckóbb hosszút csináltam ami kicsit szenvedős volt, nem mondanám, hogy jól esett. Mármint a végén amikor kifújtam magam örültem, hogy meglett persze. 4:30 5 perces és 4:45 hosszúk keverve.

    ps. na csak sikerült belehegeszteni a linkeket rendesen. wtb preview...
    Az a 4 perces könnyű tempó de jó volna... :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #28395 üzenetére

    Kicsit jobb közlekedési kultúra kell, nem más, az emberek legalább felének el kéne venni a jogosítványát közúti veszélyeztetés miatt. Érdekes a hanyatló nyugaton nem megy mindenki mint az állat, jó nagy oldaltávolságot tartva előznek meg, megvárnak türelmesen ha kell stb. Itt meg nézem mikor engednek át a zebrán mert egymás után megy el 70-nel a sok paraszt, még esetleg ők idegesek ha átkelési szándékkal lelépek és meg kell álljanak, centiznek előzésnél ha biciklizem, stb. Ehhez nem több hely kell csak normális hozzáállás.
    Mindezek ellenére a 10 év munkába járás alatt egyszer ütöttek el majdnem (rajtam keresztül akart jobbra fordulni a csóka, satuztam és mögé estem szerencsére) azon kívül apróságokat leszámítva nem volt balesetem, szóval azért a helyzet egyáltalán nem drámai, csak rosszak a tendenciák és javítani azért lehetne bőven...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #28530 üzenetére

    Én ezt szoktam nézni. Biztos nem szentírás de azért van sok infó, meg főleg vélemény.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz beltram #28497 üzenetére

    Gratula, ez aztán szép! Kíváncsi leszek egy rendesen lemért eredményre :)

    @(#28501) Vertigo18
    Fasza volt a videó :) ismerős érzések... nehéz kérdés ez a maraton, igenis komoly erőpróba mindenkinek, épp ezért én fel sem bírom fogni ezeket a 2 óra közeli időket, a 3 is sci-fi, az is az 5k majdmeghalok pacem és itt még majd 50% plusz van a profikhoz képest, mekkora lazsálásnak hangzik.. :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nekem ma megint 3x3 km tempó 4:23 környékén (Strava, Garmin Connect) és 10x fel az Árpád híd feljárón (ahogy bírtam, ami nem jelent sokat; érdekes ez a domb, mentem volna gyorsabban de nem vitt a lábam :) ), vissza gyalog. Nem mintha a maratonra számítana de rájöttem, hogy kell erősödnöm. A pulzusom már relatív jól bírja adott tempókat, mintha a lábamban nem lenne elég kraft, kell kicsit erősíteni...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #28594 üzenetére

    Hát nekem inkább a lassúbb, fél- és maratoni tempó a cél ezért a hosszú intervallumok ami csak technikailag az, inkább threshold jellegű (valahol az alatti). A domb meg csak erősítés célból, most ehhez volt kedvem, régóta nézegettem azt a hídfeljárót... érzésre szükségem van ilyesmire...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #28598 üzenetére

    A pacing az jó kérdés, elég szarul állok a fix pace tartásával. Az óra és footpod most már segít valamennyire. A végén levő cikcakk rész meg rájöttem attól van, hogy sétáltam köztük, attól nagy lesz a kontraszt és attól ilyen szép :) A pulzus, hát ha a többi megvan akkor csak leköveti gondolom :) nem ettől leszek gyors de profinak tűnhetek tőle, annyi értelme van ;)

    Mivel jön a Spar most már csak tempót merek meg ilyen pici erősítő intervallokat, majd elkezdek rendes 200/400m-eket a következő ciklusban valahogy, addig kitalálom... kéne egy 3:30 legalább, jobb is de félek jobbra lőni...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #28634 üzenetére

    nem vagyok szakember és megkaptad a választ a hozzáértőktől, de _szerintem_ 1 kerek hét feleannyi táv mint máskor azt is ki lehet váltani biciklivel úszással vagy ilyesmi de lazán, és utána futsz megint egy 'normált' és jobb lesz. ha még nem jó akkor még 1 hét. az elég kell legyen. én legalábbis így reagálnék erre. elvileg nem csak a csont, ín, izom kap nagy terhelést hanem az idegrendszer is és az okozza az ilyesmit, ez olyan mint a túlterheléses hatás. maraton már mindenkinek pihenőt kér, teljesen normális. az lenne a fura ha nem így lenne, az azt jelentené durva erős az alapod és meg sem kottyant a táv, és/vagy nem futottad ki rendesen magyarán ellazsáltad :)
    ps. forrás: internetes források, cikkek, könyvek, tapasztalat, józan paraszti ésszel összegyúrva. én pulzust figyelve futok közel 3 éve, próbáltam kikupálódni valamelyest a témában.

    Fenix 3 felesleges a számodra (kb mindenki számára) de ha tetszik vedd meg, jó cucc :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz gergo5991 #28642 üzenetére

    Én sosem mosom. Van azt hiszem 1 pár amit egyszer mostam gépben olyan 800km után mert nagyon sáros lett valami szutyok időben (valami kímélősebb mosás, párnahuzatban, gondoltam hátha megvédi kicsit). Alapvetően félnék, hogy ragasztás bánja. De én csak futok benne, nem hordom egész nap. A kosztól kívül szoktam esetleg kicsit csap alatt, körömkefével óvatosan. Ha "civil" cipőnek használod, esetleg rotálj több párat, hogy tudjon kiszellőzni?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz gergo5991 #28648 üzenetére

    Hát civil cipőnek hóttmindegy mennyire használódik el a talpa, addig hordd míg szét nem esik. Az csak futásnál számít, hogy a csillapítása mennyire jó. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #28682 üzenetére

    Nofene, én nem ismertem eddig, de 63 évesen 1:29:40? Akkor feleslegesen nyavalygok, ezt nem lehet genetikára fogni, korai 40esen nekem sima ügy kell legyen minimum ugyanez csak dolgozni kell érte kicsit.

    Gratula a PR-ért. Komoly fejlődés. Kicsit én is rákaptam az idén az ízére, tavaly 1:55 idén 1:36, remélem tart a lelkesedés mert jó érzés gyors lenni, még ha csak magunkhoz képest is :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #28705 üzenetére

    Én csalok mert ez -10kg-ot is jelentett. A gyorsulásom jelentős része ebből jött, szerencsére még egy 6-8-as simán lemehet, a télen erre tervezek rámenni, úgy novembertől (akkor még egy fm). Most vagyok olyan 77kg 173cm mellé, viszont a billentyűzet az egyetlen sport amit futáson kívül csinálok, felsőtestem egy alultáplált tinédzseré a zsír alatt, így elsőre 70 alá benéznék és akkor újra megtapogatom a hasam és úszógumim hogy áll, akkor derül ki még hová lehet hegyezni ha kell, de odáig valszeg simán elmehetek így érzésre. Olyan heti 80km van jelenleg, úgy érzem a mennyiség segít rajtam, azért a téli alapozásom már nem 100% laza lesz hanem kicsit variálok rajta, hogy erősödjek is.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #28757 üzenetére

    Arra én is kíváncsi lennék, ez a rajz (2017-es cipők) szerint a Swervenél jobban párnázott pedig ez is puhábbnak tűnik, mint gondoltam.

    Mellesleg ez a Swerve érdekes, olcsón rendeltem egyet és overall nem rossz, nekem kicsit széles a lábam, pár napig kicsit kényelmetlen volt de már 100km előtt jó lett. Igaz civilben 43 a lábam, ez a szokásos 44-es futócipőimmel ellentétben 44.5-ös. Nem tudom eldönteni, mintha kicsit puha lenne (nem elég "precíz" a talajfogás) de overall talán inkább rossz, mint jó.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #28785 üzenetére

    Elviekben igen érdekes lehetne egy ilyen kísérlet, viszont én jövőre az idéni társasággal megyek mert sajnos elígérkeztem. Nem egy dedikált futó népség, de elég jól szórakoztunk annak ellenére, hogy előtte nem ismertem senkit sem.
    Ha még élünk, 19-re erősítek fm időben és majd lelkesen jelentkezem :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #28807 üzenetére

    Egy ph! csapatépítő bizony jó lenne, valami domboldalon hajtanánk egymást fel s le kicsit meg hallgatnánk az öregek kamu sztorijait, hogy 'bezzeg az én időmben...'. de akár valami versenyen, utána történő frissítésen, találkozó... :)

    (#28816) peterkeT
    Én fb-n a 2k17 csoportot nézegetem, ambíció volt végre megcsinálni egy kör ilyet is aztán az idénre meglett. Van ott is 2-3 lány aki elég inspiráló tud lenni. Az egyik akit követek stravan is gyorsabb nálam, ez biztos szexista hozzáállás de kicsit zavar :) engem valahogy az ilyen hobbifutók jobban motiválnak, mint az elit, azok olyan távoliak. De aki korban hozzám fogható esetleg idősebb, meló, család, ki tudja mi mellett ügyesebb az 1. vagy jobb a genetikája (az örökös ürügy) vagy 2. simán ügyesebben csinálja ami lássuk be valószínűbb. Többet kell dolgozni :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #28830 üzenetére

    Kikérem magamnak, én futok amikor engednek, ez csak a munkaidő volt!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #28866 üzenetére

    Neked kb hol lehet a max pulzusod? Hogy értsem, ezek az intenzitások mit jelentenek.

    Nekem csak egy pici "maratoni" tempó volt tegnapra. Habár ez nekem gyorsnak tűnik maratonra (gyakorlatilag ebben futottam a wizzairt ami FM) azt éreztem, hogy kicsit ellazáztam, azt hittem jól csinálom mert szokásosnál magasabb pulzus volt de befutottam és egyből jól voltam szóval nem voltam kinyiffanva... igaz, melegebb is volt. Sajnos vasárnap is melegnek ígérkezik.
    Kezdtem izgulni (ami jó), szerintem megpróbálok egy feszes tempót az elejétől, aztán a pulzus kiadja, ha nem engedem féltávig 150 fölé akkor talán a pr-em alá lőhetek kicsivel. Fene ebbe a maratonba, a 4. de nem igazán bírom elképzelni, hogy annyit fussak a céltempóban, vagy bárhogy is. Azért kezdtem el sokat futni, mert szeretném a FM-eken elért relatív magabiztosságot elérni maratonon is, de nem tudom, ehhez mi elég... :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #28899 üzenetére

    Szerintem a connecten (web, vagy mobil app) be tudod állítani az életkor, súly, nem paramétereket és ha akarod / tudod akkor kézzel a max pulzust is, ha nem megtippeli. Aztán az alapján adja a recovery infókat. Eddig nem kellett foglalkozzak vele, nem futok annyit, hogy vita legyen belőle (ja a pihenő nem a felpolcolt lábbal binge netflixezés hanem hogy ne eddz lehetőség szerint vagy ne keményen).

    Szerk. én ilyen képernyőket használok (biztos nem pont ugyanaz de hasonló kell legyen):


    táv, pillanatnyi pace, pulzus. ilyenből van olyan ami átlag pacet mutat de nem szoktam nézegetni.


    power (ez külső szenzorból jön), táv, pulzus, pillanatnyi pace


    Ez egy nagyon jó, külön telepíthető (3rd party) app versenyre, a köridőket manuálisra állítva kézzel jelölöm a km-eket amikor egy jelzés mellett elhaladok, ezzel kompenzálok az eltérésekért (nem optimális körön fut az ember, szar a gps, stb) ezáltal a tippelt végső versenyidő egyre pontosabb ahogy haladsz a vége fele. Kicsit sok az infó tudom de hasznos tud lenni :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #28951 üzenetére

    meghajtottam az asszonyt

    ez a topic egyre jobban elhajlik fura dolgokba...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #28999 üzenetére

    Gratula! Kár, hogy nem sikerült összefutni. Alig találkoztam pár emberrel, de nekem család után kellett menni, kint volt pár rokon.

    (#29001) peterkeT
    Szépek azok az idők, összetettben szerintem igen jól teljesítettetek! :) Biztos nem mindenki olyan, mint én, de azt hiszem a lényeg megszeretni aztán jön az eredmény...

    Nekem érdekes volt, a terven őrlődtem vagy 2 hetet míg a 3:20-ban állapodtam meg A tervnek, a B terv a becsületes PR volt (3:28:20-ról), a C terv volt a bármilyen pici PR, a D meg a befutás. Persze egy 4:30-al morcosabb lettem volna, mint egy 3:30-al de kb úgy számoltam az nagyságrendileg mindegy, azért készültem legjobb tudásom szerint, így többre lőttem.
    Ez az A-terv kb 4:45 pacet jelentett volna.

    A gyomrom másként gondolta. Kb 4 perc 15mp-et szartam el, szó szerint, ez 2 db toi toi felvonást jelentett. Van előnye ha az ember siet, volt még papír és relatív tiszták voltak. Ez új tapasztalat volt, 15km-nél relatív magas pulzussal beesni és tolni, tolni, erre meg nem akar jönni meg izzadok meg szarul vagyok a budin, utána ki meg futás. A második alkalommal, 27-nél okosabb voltam és próbáltam relaxálni, így az 1.5 perc helyett 2.5 vagy kicsit többet voltam bent, a helyzethez mérten egész frissen ugrottam ki.
    Voltak jóformán végig görcsök úgy 10-től kezdődően. Frissíteni akartam mert tudtam, ha nem teszem baj lesz, viszont nem tudtam, mit művel az iso meg banán meg fene tudja mi a gyomrommal. Azért úgy voltam vele amennyire lehet inkább eszem-iszom (1-2 frissítőállomás kivételével) mindent rendesen, szóval a mentőtől nem féltem. Egy srácot támogattak egy adott pillanatban a Bajcsin (37. km környékén), asszem össze is esett, mert a rendőr 100m-el odébb elkezdett rohanni visszafele.
    A nehéz felében, 30 után volt kis hidegrázás is hébe-hóba de ezt már lassan megszokom, ismerem a nyári maratonról. Nem tudom, hogy napszúrás vagy dehidratáció vagy fáradság vagy mifene de nem volt vészes, inkább csak mint kuriózum említem (egy újszülöttnek minden új).

    Amint látszik meg is rogytam kicsit már 15km (wc) után, még toltam neki ahogy tudtam, de a zavaró tényezők miatt nem ment tökéletesen, kicsit ingadoztak a splitek attól függően mennyire kellett szorítanom, vagy mennyire görcsölt a gyomrom. 30 után elég rendesen húztam a belem, egyre jobban, aztán befutottam 3:22:52-vel.

    Pár vízhólyagom lett aminek nem örülök. Pont a tegnap este rendeltem felbuzdulásból még 2 pár Saucony Swervet, hát talán az én lábam a hibás, amúgy nem tökéletes cipő (nekem egyik sem az) de teljesen megbarátkoztam vele és eddig nem okozott gondot, de legalább egy darabig lesz cipőm, a jelenlegi állás:

    Erre jön még a 2 pár, most nyugodt vagyok. Nem felvágás, meg nem vagyok gazdag csak valami extra projektpénzek jöttek mostanában amiket fasságokra költök, hogy amikor majd nem jön ne tűnjön fel, pont jó lehetőségnek tűnt kis pénzköltésre.

    Nem mondom, hogy felhőtlen a boldogságom, de leginkább a gyomros szenvedés része ami zavar mert az tényleg kicsit fájt, egyébként egész kellemes verseny volt. Az alsó rakparton megtett cca 25 km alatt sikerült valamennyi napozást is pótolni, a traktorista típusú barnulásom kontrasztja (trikó, rövidnadrág, zokni vs egyéb részek) szemmel láthatóan erősödött.

    Abban a tudatban teszem el a tapasztalatot, hogy máskor maraton előtti nap a jól ismert szabályt (vigyázz kajával) inkább betartom, lehet, hogy a frissítéssel is volt valami inkompatibilitás de a gyomrom egy egész kicsit a reggel is ment szóval magamnak csináltam úgy sejtem. Ha nem vagyok balfasz, a 3:19-et hozom, de még mondjuk egy pisiléssel ami lehetett volna normál üzemben, a 3:20-as A tervet mindenképp.
    Kicsit pihenek, minimum 1 hétig szigorúan lassú futás szerintem órát se nézek (trackelni azért kell), aztán keresek egy tavaszi maratont és rajzolok egy tervet addig. Ez így már kezd jó lenni de azt a 3:10-et jó lenne behúzni jövőre.

    Időközben kis pihi után Siófok félmaraton Nov 25, most érzem az erőt, ha sikerül visszaállni normál üzemre idejében a sok pizza meg sör után ami most következik, akkor ennek a maratoni időnek a birtokában azt az 1:35-öt jól esne megcsinálni még az idén.

    Linkek:
    Strava
    Garmin
    A Strydes power adatra még kíváncsi leszek de nem szinkronizált valamiért.
    Ja jó vicc, hiányzik 100m a maratonhoz a trackben. Evvan.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #29022 üzenetére

    Én egy olyan cikket olvastam ami szerint maratonon ilyen körülmények közt olyan 15 perc befutóidő különbség is lehet (egyeseknek több, másoknak kevesebb). Oké, ez biztosan átlagolt ha egyáltalán megbízható a forrás, meg maraton meg ki tudja mi egyéb számít még, de azért elég soknak tűnik.

    http://fellrnr.com/wiki/Impact_of_Heat_on_Marathon_Performance

    Persze kicsit scifinek tűnik, sok a szám benne meg minden a csávó igényes dolgokat rak össze, de nem tudom, mennyire hihetők ezek a dolgok. Talán valami nincs benne, hogy milyen edzésmunka kell ahhoz, hogy az embernél tényleg ez jöjjön elő, lehet, hogy max formában kell lenni vagy fene tudja. Kicsit mint az órám vo2max által kitalált versenyidőim, jelenleg 3:07-es maratont mond nekem :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #29143 üzenetére

    Én nem erőltetném a maratont, de azért edzenék rendesen ha már futás. A sérülés a téllel nem tudom hogy jön össze, jégen nem kell futni ha nagyon nem akarsz esni. De a csontokat is erősíti a futás, legalábbis hosszú távon...
    Elmenni viszont szerintem nagyon érdemes, jó buli, mindenféle szempontból. Nekem jó adag motivációt is adott a csapatom, még ha nagyon kocafutók is, meg a többi futó. Van egy speckó varázsa annak az Ubnak, nekem megtetszett, de nem érdemes sokkal erősebben húzni a csapatodnál főleg, ha nem vagy messze erősebb náluk. Osszátok be becsületesen mindenki erejének és tapasztalatának megfelelően a távokat. Pl össztávtól függetlenül, 10km-nél többet nem futnék egybe ha megoldható. Én 2 maratonnal a hátam mögött 10eket csináltam, 1 óra elég volt a logisztikának előremenni és senki nem nyírta ki magát.

    Szóval, én belehúznék az edzésbe (óvatosan de tolni tudatosan, következetesen, inkább heti 3-4 mint 2) és elmennék a helyedben, de nem vállalnám túl magam. Maratont csinálhatsz magadra is. Gondolj arra van csapatod, a legfontosabb, hogy légy jó kondiban és ne sérülj le meg ne ess ki mert akkor nekik lesz gondjuk. A legfontosabb a stabil részvétel, és ez még csak nem is feltétlen csak a futás hanem amiben lehet, akár morálisan :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák