Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed Parker

    nagyúr

    válasz Ruszki #455 üzenetére

    A stihl-nek 3 olaja van, a hp, hp super, es a hp ultra.
    A piros hp a legrégebbi, katalógus szerint a leggyengébb a 3 közül.
    A újabbak jobb tulajdonságokkal rendelkeznek.
    Nyilván nem fog a pirostól sem beállni, én új gépbe nem vennék, annyival nem drágább a super meg az ultra.
    Nem az olajon kell spórolni.

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ruszki #455 üzenetére

    Tudomásom szerint a piros Stihl olaj még csak nem is félszintetikus, hanem ásványi, mindemellett persze qrva drága is és köze nincs a Stihl-hez. Valahonnan összevásárolt olaj, Stihl matricával, ami 3x-ozza az árát.

    Index-en kérdeztem annó, van lácfűrészes, meg kerti gépes topik, mindenki egyhangúan írta, h ha lehet olyan olajat ne használjon senki.

    Érdemes kicsit utánajárni az olajnak. Motorba is évek óta a Repsol Competicion 2T olajat használom, kb 2200-2400ft/l, de ez 100%-ban szintetikus olaj, kifejezetten magas fordulató 2T motorokhoz fejlesztve. Tökéletes a végnyomás (kompresszió) a mai napig, de mint írtam ezzel megy a Husqvarna 136-os fűrészem és a kis 122C szegélyvágó is.

    Végszóként persze nem arról van szó, h a piros Stihl-től megszorul 2x-i használat után, csak szimplán, ha az ember hosszú távra tervez és kicsit utánajár, közel azonos áron, sokkal minőségibb olajra is szert tehet, ami biztosan jobb kenést - hosszabb élettartamot - fog biztosítani.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák