Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz -NoVa- #94031 üzenetére

    Már bocs, de ezt a marhaságot hol hallottad?
    Az APO is elég szembetűnően jelzi, ha a 0dB fölé mentél, amit, mint korábban írtam, egy gombnyomással a túllőtt részt a 0dB-hez igazítja, anélkül, hogy a beállított görbe változna. Olyat sehol nem csinálnak, amit te írsz, hogy a hangerő emelése után a "bántó" részeket lehúzzák. Már csak azért sem, mert mi van akkor, ha mondjuk 700-1500Hz közt van egy 3dB-es "gödör". Akkor ez szerint az elv szerint addig emelsz mindent, míg az a gödör ki nem simul (nem fog, csak hangosabb lesz), a többi részt meg hozzáhúzod. Ez elég destruktív beavatkozás lenne, totál szétcseszné az egyébként lehet hogy jó hangképet. De mondom máshogy. Ahelyett, hogy azt a ~700Hz széles szakaszt próbálnád kiegyenlíteni, nekimész a teljes ~20kHz szélességnek?

    Pont a hétvégén dolgoztam régi Kiss 100 rádiófelvételeken, szétkompesszált szar az egész. 16kHz felett semmi, csak a 19kHz-es pilot, amit egy brickwall-al levágtam, 70Hz-en 4dB-t 30dB/okt. meredekséggel kellett emelni, 190-210Hz-ig 3,5dB-t vágni, ~450Hz-950Hz-ig 4-4,5dB-t emelni 12dB/okt.-al, és felvételtől függően még volt, ahol 2,5kHz felett vagy vágni kellett 12dB/okt. meredekséggel az egészet, vagy emelni. Szóval az EQ nem az a műfaj, amiről te beszélsz...

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák