Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czimby

    addikt

    válasz Karma #445 üzenetére

    Akkor meg szedd szét, lehet segít rajta a tisztítás + kenés is, ha nem régóta zörög és nem túl hangosan akkor még nem biztos , hogy menthetetlen.
    Lehet, hogy azért zörög mert már olyan sok a por a lapátokon, hogy nincs egyensúlyban forgás közben.

    Egy próbát megér és nem kerül semmibe!

    Ha pedig nem segít érdemes kicserélni a ventit, ezért még nem szabad egy jó tápot lecserélni.

    Keresel egy ventit ami 90CFM körül szállít 12V-on és 2000-2500 körül forog maxon.

    Ha szézszeded nézz rá a kondikra nem-e púposak!
    Ha púposak a kondik akkor mondjuk érdemes cserélned, mert egy új venti + kondik cseréje már nem érné meg. De ha csak a ventivel van gond szerintem érdemes próbálkozni!

    Kezd a takarítás + kenéssel!
    Nekem is jó azóta is a ventim, pedig már 2 éve volt, hogy zörgött kb 2hétig hallgatam mielőtt szétkaptam, és akkor rendberaktam azóta csak rendszeresen takírítani kell.

    Ecset + porszívó! A takarításhoz a legjobb módszer.

    Magát a ventit pedig ha szétkaptad WD40-el érdemes ápolni, mert ez tisztít + ken is.
    Igaz a port is vonzza.

    Én grafitos csavrlazítót használtam ami jól kimosta a gyári piszkos öreg olajat és grafitos réteget hagy hátra.

    Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Új hozzászólás Aktív témák