Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Danipicur2 #45 üzenetére

    Pontosan ezért vettem B560-as lapot. Eredetileg B460-asat akartam venni, de amikor láttam, hogy akkor bezár 10 gen only-ra és PICE 4.0 sincs, akkor mályebben belenyúltam a zsebebe és rádobtam még azt a 10-15 ezer ft-ot ami kellett a B560-ashoz.

    Most legutóbb meg DDR5-ös Z790-est vettem, meglepően nehéz volt felhajtani azt a lapot.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Danipicur2 #51 üzenetére

    Igazából ma már látom, hogy nekem sem feltétlen volt szükséges ez a lap (ugyanolyan procink van tehát a PCI4 sem játszik nálam sem), és közben rájöttem, hogy a 11th gen nekem sem adja, sokkal drágábban, 2× akkora TDPvel van alig-alig (szinte csak mérhetően) jobb CPU. Egy I7 10700-assal sokkal jobban járnék mint egy 11400-al vagy 11700-al.
    Amikor vettem ezt a gépet, akkor még eléggé új volt a 10th gen, és igazából még jobb procira is futotta volna ha nem lettek volna annyira torzak az árak : konkrétan az ettől eggyel nagyobb CPU is vagy 30 ezerrel drágább volt (akkor 47 ezres CPUnél ez nem mindegy) az I7-esek meg bőven 100K felett kezdődtek, így hiába volt pár extra ezresem még, ésszerűen nem tudtam volna felhasználni, talán ezért jó, hogy végül lapba fektettem. jó kis egyedi megjelenése van

    Jelenleg még ez a proci is, OFFolt turboval is mindenre is elég amire használom. Ha meg nem, akkor 10700-as bele, már újan is eléggé konszolidálódni látszik az ára, használtan meg gondolom még jobb.
    Bár az előző platformon (4th gen) 7 évig szolgált, ebből 4 évig volt téma, hogy az I3-ast I7-re cserélem benne, csak a magas I7 árak miatt hamarabb lett platformcsere minthogy 40 ezerért vegyek bele egy 2× annyi magos és szálas amúgy ugyanolyan órajelű I7-est, miközben a meglévő I3-ast 5 ezer ft-ért tudtam volna eladni. (ezek a végefelé lévő számok, azért volt egy korszak mikor 20 ezerből meglett volna az upgarde)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Danipicur2 #55 üzenetére

    Igen, szerintem is kellően meghajtja az RTX3060-at, a 10400F, és teszteket nézve is ez jött le. (Hasonló okokból nem akartam Radeont, plusz volt egy extra motivációm is amiért kerültem...).
    16GB ma már nem túl sok, én tavaly decemberben álltam át (még sokkal magasabb RAM árak mellett) 32GB-ra de egyáltalán nem bántam meg, sok játék és nekem a munka is meghálálja.
    M2-es SSD-ből 1TB-ost vettem ugyanakkor, (tehát egyszerre jött +16GB RAM és a SATA 480-as SSD cseréje 1TB M2-re). Ma már abból a pénzből, kényelmesen beleférne a 2TB-os is ugyanolyan SSD-ből (huh tényleg nagyot estek az árak), sőt még egy ennél jobb 2TB-os SSD is. Ha így zuhan az áruk, lehet, hogy később kicserélem az M2-est egy 2TB-os SSD-re, a 4+2TB HDD egyelőre elég (nem csökken annyira HDD-k ára, pedig a kettő helyett 1db 8TB-os jobb döntés lenne a házba), bár már nálam is egyre inkább SSDre kerülnek a játékok (csak a régi címek nem!)

    Nekem sajnos a B560-as esetében az egyik M2-es slot csak akkor használható, ha 11th gen procit hajtok benne :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák