Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tonyrulez

    őstag

    Mostani rendelgetések kapcsán arra jutottam hogy a Foxpost már nem a legjobb választás, mert Posta Csomagautomata olcsóbb és gyorsabb. Eddig a Foxpost csomag 1-2 munkanap alatt megjött. Most beletelt 5 munkanapba*. Rendeltem Posta automatába, az meg 2 munkanap volt (az ígéretük 1 munkanap).

    Emellett kissé felmentek az árak is. Egy kis összefoglaló:

    Foxpost:
    XS-S (11 cm x 36 cm x 61 cm) 1099
    M (19 cm x 36 cm x 61 cm) 1199
    L (37 cm x 36 cm x 61 cm) 1699
    XL (60 cm x 36 cm x 61 cm) 2299

    Posta csomagautomata:
    mérettől független, max 50x35x31 cm
    tömegtől függ:
    0-2kg 945
    2-5kg 1095
    5-15kg 1425

    Szerintem 2kg alá többség befér, 5kg alá pedig szinte mindenki, és ennyiért a Foxpost L méretben lehet feladni, XS-S áron.

    Automatákat tekintve van pro-kontra. Foxpostnak van 155db, Postának 51db. Postai automaták mind kültériek, 0-24 lehet kivenni csomagot, Foxpost-nál pedig többségben vannak az üzletházakban lévőek, ami annak nyitvatartási idejétől függ.

    Ami előny a posta részére, hogy nem csak automatából lehet feladni automatába, hanem bármely postáról is. Faluról való rendelésnél, ahol közel s távol nincs Foxpost automata, de posta van, nagyon jól jött ez. Postából van 3739db. Szóval ha a vevőhöz van közel posta automata, akkor bárhonnan fel tudják adni.

    *megjegyzem az 5 munkanapos (1 hetes) szállítás nem a teli automata miatt volt. Miután magánszemély feladta az árut, utána rendeltem boltból valamit automatába (mindkét esetben Budapestről lett feladva), az másnap (!) megérkezett, a magán cucc előtt.

    [ Szerkesztve ]

    4 8 15 16 23 42

Új hozzászólás Aktív témák