Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zájec

    veterán

    válasz péterd #291 üzenetére

    olvasgatom itt a h.sz-ekett, és kiderül hogy egy suliba járunk , vagyis osztálytársak vagyunk :)

    űdv mindenkinek ! én is egy kezdö tanuló CNC-s vagyok.
    örülök hogy a PH-n van CNC fórum ,
    csatlakozom és is a topiklakókhoz :)

  • Zájec

    veterán

    válasz zolikaDB #306 üzenetére

    jó kép mi :DD az informáciora kiéhezett diákok látványa.
    én pont éhes vagyok és épp eszek egy szendvicset...

    egyébként nagyon szomorú a helyzet... :: 3db miniturn és 2db NCT90 van a tanterembe... a miniturn-ok közül eggyik sem müködik megfelelöen, valami vezérlési hibái vannak , még tanulásra sem használható, nem üzemeltethetö rendesen... mindegyiknek van valami nyügje.... használhatatlanok... :(
    a 2db NCT90 közül az eggyik müködött, azon próbálta a tanárunk egy kicsit bemutatni a eddig tanult gyakorlati dolgokat, és egyetlen gépet kell körülálnia 16-20 diáknak......

    a hab a tortán hogy múlthéten mindkét NCT90 gépet elvitték....
    most nincs használható gép amin tanulni tudnánk.... :U

    és mindez 240ezer forintért.... fél éves tanfolyammal meghirdetve...

    a gyakorlatról nem is beszélve , amit már múltévben elkellett volna kezdeni, az elöirás szerinti 350 órát.... jelenleg a mai napig nem intézte el az iskolánk ezt a dologt sem....
    egyedül ami a lelket tartja bennem az a tanárom :: Komlós László ( Győr )
    aki teljes odaadással és felkészülten oktatja a 16-20 diákját...
    tetszik a stilusa , mert jól és érthetöen tanit , klassz tanár . :R
    elég jó gyakorlati és elméleti szakmai múltja van...

    nemtudom mi lesz a végeredmény, de a vizsgától egyre messzebb kerülünk mint idöben és térben......

  • Zájec

    veterán

    válasz zolikaDB #308 üzenetére

    van mit tanulni az biztos. remélem egyre közelebb kerülünk a cnc-hez...
    nekem van egy pici elövégzettségem , igy nem idegen a forgácsolás ..
    de képzeld el azt akinek nincsen , és úgy tanulja ezt a dolgot...

  • Zájec

    veterán

    a tegnapi nap végre túlestem az OKJ-s CNC-forgácsoló vizsgán.... nem aztmondom hogy hú de nehéz volt, de mégiscsak 3 viszganap volt , napi 8 órában, 11modulból... pláne ha azt nézem hogy 17éve ültem utoljára iskolapadban, amikor a Gépész-Technikumot végetem el..

    minden hétvégén napi 8 óra iskolapad, úgy hogy közben keményen dolgozol, nem volt egyszerü... 1 év után végre sikerült befejezni ami elkezdtem....
    24-fö-vel indult a csoportunk, de csak 9-fö jutott el a vizsgáig....

    tudom hogy az hogy megvan a "bizonyitvány" az még nem jelenti azt hogy húúú-de okos vagyok, és most jön majd még a többi, de a maga nemében minden megméretetés nem olyan könnyü, akár tanulmányi iskolai, akár a gyakorlati a valós munkahelyen....

    de állok elébe, nem vagyok egy ügyetlen szaki... :)

  • Zájec

    veterán

    űdv nektek.. rég néztem be, de látom hogy viszonylag pörörg a topik, ennek örülök..
    irtatok egy pár ciklus példát Heidenhain -re is :R ( köszi neketek) , aminek szintén örülök mert épp azt tanulom...

    én még kezdö vagyok, most váltottam szakmát 15év után.. a hátralévö életemet CNC-s ként szeretném leélni... :D ( szakmai elötudásom azért van valamennyi, nem cukrászból lettem cnc-s, gépésztechnikumot végetem fiatalkoromban...)
    mivel pályakezdö vagyok , igy nagyon nehéz volt munkát találni, de szerencsém volt és sikerült a lakhelyemhez közel találni munkahelyet... nagy pénzt nem kapok, de van munkám, tapasztalatszerzési lehetöségem, minél jobban elsajátitsam a CNC-t... egyedi gépgyártó cégnél vagyok, nincsenek nagy szorozatú dolgok , csak esetenként "nagy" terjedelmü dolgok... sokat szeretnék tanulni, erre megfelelö is ez a munkahely... hál istennek most a meló is beindult a cégnek, felébredtek a válságból a külföldi megrendelök is... különben nem biztos hogy felvettek volna...

    belinkelek egy pár képet a melóimról amit tegnap és a héten csináltam.... ::
    (semmi nagyra ne gondolojatok, csak szerényen, még kezdö vagyok..)

    ezt tegnap csináltam...: [link] ,
    ezeket is a héten csináltam..: [link] , [link]
    egy kis munkahelyi körkép tölem balra :D ... :: [link]
    a nagy gépnek 8000-s a munkaasztal hossza... :DDD
    itt éppen finomhangolok a simitáshoz :DDD ;] :: [link]

  • Zájec

    veterán

    (#794) SirTom :: köszi :) , jól mondod igy lehet tanulni , egyedi melóknál...

    (#795) zolikaDB :: amikor elöször megláttam és aztmondták hogy ez vizszintesen mozog és "hátul" kell álni a vezérlésnél... na mondom , lemegyek hidba... ezen meghülyülök kezdöként :((( , igy elsöre... ááá lehetetlen :( ... a viz levert... :O
    de csak ez a gép volt szabad , és Heidenhain .. a többi mind más vezérlésü..
    én meg ezt tanultam marásból...

    az én gépem nem egy mai darab, elsögenerációból való :B
    maga a gép egy olasz monti nevezetü gyártmány , HDH TNC vezérléssel..
    de elég nagy és viszonylag massziv darab, lehet "rápakolni" ha szükséges nagyobb mdb-okat is , és azokat megmunkálni...
    itt egy kép szemböl :: [link]
    fent van egy kisebb "derékszög".. igy már lehet másképp is megmunkálni..
    itt pedig oldalról , ez a munkaterületem és a kis vezérlöm.. :B ::: [link] még egy.. :: [link]

    az enyémnek sajna nem lehet forgatni a fejét , mint a tiedének..
    " Ill az asztal és a főorsó is tud egymással szemben mozogni "
    tudni tud, az a 4-dik tengelyem, de nem nagyon használom...
    van a gépemhez "szögfej" is amivel lehetne függöleges marást végezni, de aztmondják ezen a gépen nem elég erös, igy anélkül jobb, masszivabb terhelhetöbb , gondolom a föorsója miatt... vizszintesen jobban terhelhetö a gép és stabilabb is..

    van amikor "beletörik" a foga a munkába :DDD :DDD :: [link]
    (sajna nem lett jó kép , kicsit mosodott...) 5mm-s fogásnál történt.. :U

  • Zájec

    veterán

    válasz SirTom #799 üzenetére

    szerintem is, de aztmondták engedjem rá , birnia kell... majdnem birta, de megált a főorsó , pont akkor amikor telibe kezdet volna fogni, látszik a képen.. 80-s fej , 3 lapka tört csak, azthiszem 7van benne,,..
    aztán 3.5-s fogásokkal csináltam a kibontást... úgy is kész lett... 20db henger volt..

    azért annyira nem régi,[link] vagy igen :F a lényeg ugyanaz, ezen is megvanak a ciklusok.. a újaknál csak több a körités hozzá , egy - két kiegészitövel :D ..

    igen,rakj fel képeket legyen mit nézegetni is a cnc-s topikban... :)
    egy főorsószij még nem a világ , de tud galibát okozni .....

    nálunk a Mazak [bal oldalt] föorsó csapágy miatt áll ,, valami 700ezer lenne a csere.. pedig az nagyon jó kis gép , mdb cserlélös is ráadásul...

    nemúgy mint az én gépem...
    ahol a szerszámcsrét én végzem... legalább megtanulom azt is ;] ...

    velem szembe viszont a legnagyobb anyagép dolgozik ami a munkahelyemen van... mi csak jósdának hivjuk... :D oda bemész, megmondják mi a tuti... ;] [link] a vezérlö a mésik oldalon van, ez csak a hátsó ajtó.... bentebb lehet látni a föorsót is..

Új hozzászólás Aktív témák