Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • exor

    tag

    Sziasztok!

    A következő a problémám:
    Adott egy Acer Aspire 7 A715-71G-72WV laptop és egy Kingston UV500 240GB M2 SATA SUV500M8/240G SSD.
    SSD nélkül ahogy megnyomom a gép bekapcsológombját 1-2 másodpercen belül elkezd betölteni a windows, vagy akár a biosba is be tudok lépni azonnal a bekapcsolás után.
    Ha be van szerelve a laptopba az ssd, akkor miután megnyomtam a bekapcsoló gombot legalább 55-60 másodpercig (lemértem) nem csinál semmit a gép, be van kapcsolva forog a ventilátor, megy a billentyűzet világítás, de csak fekete képernyő, se a biosba nem tudok belépni sem az operációs rendszert nem tölti be. Több mint egy perc után kezd el bármit is csinálni, onnantól kezdve viszont iszonyat gyors, 3-4 másodperc alatt az asztalon vagyok, és utána is gyors a rendszer.
    Tehát a bekapcsoló gomb megnyomásától kezdve, odáig, hogy egyáltalán a biosig eljussak, legalább 1 perc telik el. Addig az ACER logó sem jelenik meg a képernyőn. Akkor is ha üres az SSD nincs rá telepítve semmi. Ha biosban letiltom a SATA0 portot ( az az m.2 SSD ) akkor megy minden egyből rendesen.
    A POST folyamat tart eddig, ha bent van az SSD?
    Korábban egy asztali gépben használtam ezt az SSD-t és ott semmi gond nem volt vele tökéletesen működött.
    Valami kompatibilitási probléma lehet az SSD-vel és az alaplappal? Vegyek másik SSD-t?
    Illetve a legújabb bios van fent és az összes beállítást végig próbáltam a biosban, (bár laptopról van szó, nem volt sok) de egyik sem segített.

    Elég zavaró mert így SSD-vel több idő mire el tudom kezdeni használni a gépet bekapcsolás után, mint HDD-vel. Van erre valami megoldás vagy találkozott már valaki ilyennel?

    Előre is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák