Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz havri1 #40849 üzenetére

    Szerintem olyan jó neted nem lehet, hogy egy SATA3 ne legyen elég. Még ha egész nap gigabiten is tolod, max gázon, az is kb. 128 MB/sec, amit még egy SATA2 SSD is kiszolgál, akár randomban is, nem kell 2GB/sec-es NVMe.

    Meg ha nagy mennyiségű torrent a téma, akkor NVMe helyett SATA3 PRO SSD-kre menj inkább rá az íráslimit miatt. Bár ha jobbfajta 3D TLC-s nem-PRO SSD-ről van szó, azok is szépen bírják az írásterhelést, elég sokáig tart, mire szétírsz egyet.

    (#40850) Runo: nagyon baba :R Nekem tetszik, de ilyen „én vagyok a modder, ardzsíbi ezerrel öcsém” típusú emberek lehet frászt kapnának egy ilyen házi barkácsos megoldástól, de ha egyszer hatékony, akkor ennél kell maradni, nem a szépség számít. Igazából bármilyen egyszerű fémlap, borda megfelel, ami a hőleadó felületet megnöveli, mert a vezérlő chip nagyon apró, és annak nincs elég hőleadó felülete, vagy csak nagy légáramlás mellett elég.

    Ez az NVMe hűtés inkább laptopokon problémás, ahol extra borda sem fér be, szellőzés is nuku.

    Meg ugyanez szokott lenni az SSD rögzítésénél is, sokan vergődnek mindenféle sínnel meg 2,5-3,5 colos átalakítókerettel, aztán egy SATA SSD ellóg a levegőben, vagy függőlegesen is odacsavarozható szinte akárhova. Sokan túlzottan nagy feneked kerítenek neki. Jó, ez az M.2-nél már nem probléma, mert az alaplapra megy, vagy kártyára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák