Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #21078528

    törölt tag

    válasz Sk8erPeter #14331 üzenetére

    A /var az egyik legbonyolultabb kérdés a Linux/UNIX világban, több tucat oldalas leírások léteznek, hogy pl. szerver környezetben hogyan érdemes beállítani...
    Kapcsolódva ahhoz amit mondasz, közkedvelt megoldás az is, hogy /var az SSD-n, és a /var/log tmpfssel megy a RAM-ba. Én főleg azért szeretem a HDD-n tudni, mert ugye a csomagkezelő is oda dolgozik, egy-egy frissítés sok írással járhat, miközben a sebesség itt (legalább is nekem) mellékes.
    A swappal pedig az a helyzet, hogy a mai terjesztések kellő mennyiségű RAM esetén nem nagyon használják, nekem már évek óta 8GB van a gépeimben, és nem emlékszem rá, hogy valaha is használatban lett volna. Ez nyilván érv mindkettőnk elgondolása mellett, mivel ha nincs használatban, tök mindegy hol van...
    Akár swap nélküli rendszerrel is lehet próbálkozni sok RAM mellett, de ezt sosem mertem megkockáztatni, mert ha egy Linux valamiért mégis a swaphez nyúlna és nem tud, na annál csúnyább rendszerösszeomlás nincs a világon...
    Egy eset van ami mindenképp a HDD-re rakását indokolja, ha valaki szeretné használni a hibernálás funkciót, mert az ugye a swapbe dolgozik.

    Természetesen egyetértek veled, hogy azért veszünk SSD-t, hogy használjuk, és mivel a S.M.A.R.T. adatok alapján a rendszer még 8 boldog évet jósol a kis ADATA SP900-amnak, lehet, hogy tényleg túl óvatoskodó vagyok, mert 8 év múlva az egész konfig a holdban lesz valszeg... :B

Új hozzászólás Aktív témák