Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz #54715584 #43397 üzenetére

    bennem is, nyugi:D meg sztem még másokban is

    ejj ejj Hágé, micsináltál... micsináltál'??...
    xd

    (Szepesi - 6-3 közvetítés után szabadon)

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz #54715584 #43397 üzenetére

    Szóval mindenkinek a fejéhez pisztolyt szorítottak két hónappal a premier után, hogy márpedig megnézed moziban? Persze... :C
    Nem értem amúgy ezt a divatfikát. Zavar, hogy CGI a környezet meg a karakterek? Vagy a 3D? Vagy csak hipszterkedni kell? Sokszor ez utóbbi jön le nekem... :U
    Rohadt sok pozitívuma van, épp csak nem a hater-szemüvegen át kéne nézni, tudom nehéz. ;) Nagyon jó a rendezés, széles a rendezői eszköztár, amivel Cameron dolgozik, jó hangulatkeltő eszközöket alkalmaz, ügyesen váltja a plánokat, jól használja ki a különböző méretű tereket. Jók a színészek, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Sam Worthington nagyon megbízhatóan hozzák a rájuk bízott feladatokat. Elsőrangú a mocap, itt volt érzékelhető először az emberi érzelem és reakció az arcokon, ehhez kellettek jó színészek erős mimikával (Wes Studi, Zoe Saldana, Worthington). Nagyon jó a zene, érdemes megnézni a werkfilmet Hornerrel, mennyiféle hangszerrel kísérletezett, kettébontotta a zenei irányvonalat ("ember" és "na'vi"), nagyon jó atmoszférát teremtett. Az effektek tökéletesek, aprólékos, letisztult, nem elmosott CGI, nagyon kevés esetben láttam ehhez foghatót (volt egy videó, ahol az Avengers-szel vetette össze egy srác nagyfelbontású képeken a különböző CGI objektumokat, elég lehengerlő látvány volt). Nagyon jók az arányai a filmnek, bár ez Cameronnál alap: nincs elnyújtva sem a bevezetés, sem a befejezés, minden főkarakter megkapja a maga idejét a vásznon, a bővített még jobb a kezdőjelenettel. A legnagyobb pozitívuma pedig amit írtam korábban, csak úgy tűnik hajlamosak róla megfeledkezni az emberek: meg lett töltve a világ, amiben játszódik, nem csak díszlet, mint más sci-fiknél, hanem kellő figyelmet fordítottak arra, hogy bemutassák a hátteret, ahol az egész cselekmény helyet kap. Ott a Thor pl., ahol csak szép díszlet volt Asgard, semmit nem tudtál meg róla. A történet pedig olyan amilyen: elvileg már a trójai mondának is volt egy ehhez hasonló verziója, Pocahontas-szal lett ismertebb maga a sztori. Szerintem azért nem baj, hogy egy ismert történetre húzták rá a pandorai mesét, mert így könnyebb a készítőknek, mert könnyebb a nézőknek. Megértem, hogy zavar valakit, bár hangsúlyoznám, hogy azok sem tudnak sztori szintjén túl nagy eredetiséget felmutatni, amiket itt istenítenek egy páran az utóbbi időben.
    Mindegy igazából, divatfikázzátok csak tovább, részemről befejeztem az Avatar témát.

    (#43400) dekrer: Ez egy objektív, érvekkel alátámasztott vélemény volt, köszi. :U

    (#43406) haly: Memento. Mostanában ezt ajánlom mindenkinek, elég összetett, de kis gondolkodással össze lehet rakni, pont ideális szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • lenox

    veterán

    válasz #54715584 #43397 üzenetére

    Nem tudom, mozijegy annyi amennyi, nem azert lett nagy bevetel az Avatarbol, mert 10-szer annyiba kerult egy jegy, mint egy mezei filmre, hanem mert leesett a jonep alla, es megneztek sokan. De valoban, ez nem teszi jo filmme minden tekintetben, csak businessileg.
    Azt azert latni kell, hogy a 3d altalaban akkora bukas, mint egy haz. Kiveve az Avatar. Ugyhogy mar ez is legendava teszi. Masreszt az az aranyszabaly, hogy egy filmben minden eszkoz a tortenetmeseles eszkoze, itt nyilvanvaloan az eszkozok erosebbek, mint a tortenet. Ugyhogy nem 'jo' film. Viszont ettol meg eleg komoly ertekei vannak, nyilvan szubjektiv ertekei. Lehet ezt nem elismerni, csak butasag. Ettol meg nem kell tetszen. Csak azt kell latni, hogy az 'u b+' erzest nem annyira egyszeru elerni, el lehet sok uton, az Avatar sok embernel elerte. Nem tudom, hogy ennel kell-e tobbet kivanni, szerintem nem, ez igy rendben volt.

Új hozzászólás Aktív témák