Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Realradical #35331 üzenetére

    :DD Ez nagyon jó volt! :D

    De félreértesz... =/ Nem az volt a lényeg, hogy nem volt benne fénykard meg csihi-puhi. Az volt a gond, hogy nem volt benne semmi. Mutatták ahogy utaznak, ahogy élnek, ahogy küzködnek. Ami tök jó és tényleg érdekel is. Egy dokumentumfilmben. Nem pedig mozifilmben. Volt pár éve ilyesmi rész a Discovery-n hogy megcsináltak egy fiktív Mars-missziót NASA meg egyéb tudósokkal karöltve hogy valósághű legyen... Na az is korrekt volt, az is élvezetes és érdekes volt. Viszont sajnos az Europa Report se volt egy fikarcnyival se több. Ez a bajom.

    Nem kell nekem fénykard. De egy ilyen filmben viszont kellene a rejtélyek. Az érdekességek, a jövőbemutatás a lehetséges dolgok feltárása stb... Az ilyen filmeket a rejtély miatt nézem, hogy kiderül-e valami, elgondolkodtat-e a szerző valamivel és igen, várnék némi magyarázatot is.
    Kb, mint amikor olvasol egy jó krimit és a büdös életbe se derül ki a végén, hogy ki volt a gyilkos. Vagy nézel egy sport filmet. Mondjuk autóversenyzésről szóló filmet... Ahol megy végig a küzdelem, a felkészülés a dráma stb... majd a végén jön a minden eldöntő verseny és az versenyez akiért az egész film alatt izgultunk... majd a verseny vége előtt 2 körrel mikor fej-fej mellett küzd a két ősi vetélytárs lehúzzák a függönyt és jön a Credits... azt viszlát. :U Na az Europa Report pontosan ilyen.

    Ami vártam volna... SPOILER!
    Nem kell nekem Stallone ahogy írtja a polipokat... De az a minimum lett volna, hogy mondjuk bemutatják hogyan s miként tanulmányozzák azokat a lényeket... felkutatni hogy mik is ezek, milyen életforma... valami DNS vizsgálat... következtetések, lehetőségek, megdöbbenés stb... Hiszen az emberiség a sci-fi egyik nagy már-már közhely kérdése, hogy egyedül vagyunk-e. És ha nem akkor milyenek az idegen életformák. Van-e egyáltalán DNS-ük? Milyen elemekből épülnek fel? Szén alapú? Netán más? Esetleg beleszőni valami kis filmes rejtélyt még pluszban, izgalmat stb...
    Na szerintem a scifinek ez lenne a feladata, hogy mindezt a kor tudományos ismeretei tükrében valóságnak megfelelően bemutassa. Egyfajta fikció, mert még soha senki nem látott idegen lényt, de mégis tudományos alapon, hogy ez vajon milyen lehet stb...
    Na az említett filmben meg épp akkor kapcsolták le a lámpát, amikor az igazi érdekesség jött volna, amiért érdemes lenne nézni egy ilyen sci-fit. Hogy meglássa a néző, hogy a tudomány mai állása alapján milyen lehet egy ilyen idegen lény... hogyan vizsgálnák, mik lennének a következményei mik következhetnek ebből-abból stb...
    És amint látod még mindig sehol nem hiányoltam a Stallone féle lövöldözést meg ufó irtást. :)

Új hozzászólás Aktív témák