Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kergeboci

    tag

    Infinity Pool
    Végtelen víztükör

    Húú.. :F
    Erről nagyon nem fogok tudni sokat elmondani. Cronnenberg film (a fiatalabbik), szerintem ez pontosan belövi az érdeklődök körét. Nekik hajrá, trailert, képeket, beszámolókat meg elkerülni.

    A többi bepróbálkozónak meg.. Beteg filmre készüljön. Bár Brandon az időszakos arcletépés és fejszétroncsolásos jeleneteken kívül sokban nem idézi meg apja testhorroros múltját, de hangulatát és stílusát, annál jobban. Szürreális, álom szerű jeleneteken keresztül, nyomasztó képi világon, részletes és bőrközeli kamerakezelésen át vezeti végig a nézőt ezen az elborult alapötleten, ami egy sajátos kifordítása annak az ősi vágynak és kérdésnek, vajon hova süllyed/fejlődik az ember, ha megtehet bármit, következmények nélkül.

    És ha már apa-fia (megint), főszereplő terén sem esett messze az alma a fájától. Alexander megidézi apja fiatalabb éveit, az állatias mozgásában pedig fel-fel sejlik, öccse, Bill Skarsgard nem evilági stílusa is. Le sem tagadhatná ez a család egymást.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz PuMbA #162275 üzenetére

    Az a furcsa, hogy nálunk például a suliba nem volt téma a Top Gun.. valahogy nem ez volt az érdeklődési kör. A Knight Rider annál inkább.

    Én is most néztem meg, idén februárban először. Mondjuk, én baromira jól szórakoztam rajta, annyira 80-90-es évekbeli színes, túltolt kerozin és férfi izzadság szagú adrenalin bomba volt, hogy végig vigyorogtam az egészet. Úgyhogy a folytatást sem hagytam ki, nem is csalódtam benne. Fogták az alapanyagot, meg sem próbálták megváltoztatni, hozzáadni, csupán csak átkonvertálták ugyan azt 2022-es fájlkiterjesztésre (némi vizuális tuninggal és "realizmussal" megspékelve).

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Byzantium

    Nagyon jó, megint találtam valamit, amiről nem tudok spoiler nélkül túl sokat írni, illetve amit igen, az valószínűleg nem lesz túl kecsegtető.
    A film premisszája egy tengerparti kikötőváros lepusztult hotelje, Byzantium. Itt húzza meg magát sötét múltjuk elől menekülve, két fiatal lány. A múlt elől, melyet az itt lakók szerencsétlenségére, hamarosan mások is megismernek.

    Lassú, vontatott film, felépítésében, narratívájában is inkább könyvre, mint vászonra szánt alkotás. Pedig látom benne a koncepciót, a ruházatok, a színek, a helyszín, a régmúlt keveredése a modern világgal. Megvannak az alapok, csak a megvalósítás, valahogy.. olcsónak tűnik. Ezen némileg segít Saoirse Ronan jéghideg kék ragadozó tekintete, és talán a narratíva is.

    Amiért még működig (működhet) az a spoileres műfaja. Ez igazából az első 10 percben kiderül, és minden kritika ezzel nyit, de aki listáján valami furcsa okból ez a film fent van, az álljon neki anélkül, hogy tudná, hogy ez valójában egy vámpír történet.
    És mint az, egy ilyen témájú könyvnek a filmes megjelenítéseként, már értelmet nyerhet a fent említett koncepció, és átbillentheti a közepesről az érdekes irányba az értékelést. Nálam legalábbis úgy ahogy, ez működött (mind mondottam, ez az első 10 percen ki is derül).

    A vége felé a csöcsös vérzuhatagtól kezdvén kicsit meglendül a tempó, bár nekem ott fordult át kevésbé érdekes irányzatba a történet. De mivel az elejével sem tudott sok újat mutatni, legalább érzésre felgyorsította az eseményeket. Talán, ha a 2000-es évek elején jön ki, vagy kap némileg több pénzt, jobban kidolgozott történetet, érdemes lenne ajánlásra is, addig, szerintem, max a spoilerben említett műfaj rajongóinak.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Jakob the Liar
    Hazudós Jakab

    1944, Lengyel zsidó gettó. Jakab, egy a szélben sodródó, a falon át berepülő újságlapot kergetve, a negyed határáig jut. Onnan pedig egyeneset a főkapitányságra, hogy kiróják rá büntetését az esti kijárás megszegése miatt. Itt hallja meg véletlenül a német rádióban, hogy az oroszok már közelednek, és lassan a határnál járnak.

    A hírt végül kénytelen lesz megosztani a városban, és sors társaiban reményt ébresztvén, lassan belegabalyodik egy olyan hazugság spirálba, amely nagyon gyorsan nem csak az ő, de az egész gettó létét fogja veszélyeztetni (bár, mivel a hír igaz, az oroszok tényleg közelednek, így a gettó felszámolásának napja sajnos, mindenképpen elkerülhetetlen).

    Maga a film, kicsit felemás érzést keltett. Nem volt rossz, de kifejezetten nagyon jónak sem mondanám. Hasonlót is láttunk már (konkrétan 3 évvel előtte jött ki Az élet szép), de túl sok újdonságot vagy emlékezeteset, attól a pár jeleneten kívül ( (a doktor vizitje a németeknél, vagy Robin Williams zseniális jelenete a megosztott cigaretta felett), nem adott.

    A film témája elég súlyos, mégis, van egy sötétebb, de működő humor világa. Robin Williams remekül helyt áll ebben a komorabb, tragikus szerepben is. Az más kérdés, hogy a rendező által megálmodott narrációt, én nem biztos hogy használtam volna.

    Érdekessége (a haláljelenetbe beleröhögő nyomorult statisztán kívül), hogy a legtöbb jelenetet idehaza forgatták, úgyhogy több színészünk (Kulka János, Rudolf Péter) is helyett kapott a szereplők között. A kislányt még kiemelhetem, szerintem jól hozta, amit kellett.

    Az utolsó fél órára még be is tudtam vonódni a filmbe, de összességében nálam ez most talán kevésbé működött.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Na végre, már vártam, hogy végre ide is eljussak. Annyit lehet hallani erről a filmről, a 80as évek egyik legmeghatározóbb coming of age filmjéről, még manapság is, hogy már nagyon nagyon régen ott ül a kívánság listámon. Úgyhogy van is némi elvárásom, bár őszintén, ötletem sincs, mire számítsak.

    The Breakfast Club
    Nulladik óra

    Valószínűleg, nem egészen erre.
    A film, kétség kívül felnövés történet, illetve, annak egy napja. Végletekig kisarkított karakterek, mindegyik egy klikk tipikus tagját alakítja, a suli általános felhozatalából. Akár még klisésnek is nevezhetném, és nem véletlen, ez a koncepció része volt.

    Nehéz, mármint túl könnyű, karakterekről beszélni, de nincs egy személy sem, akire azt tudnám mondani, hogy hihető. Ellenben vannak olyan karakter szituációk, melyekhez lehet kötődni, élethelyzetek, pillanatok, melyek ismerősek lehetnek. Nem egy szereplőt kiválasztva, hanem csipegetve, hol az egyik, hol a másik mondatából, jelenetéből. Ide értve magát a tanárt is.

    Aztán ahogy a falak ledőlnek, egymás és saját maguk előtt is, ez a végtelen elhatárolódás is elkezd összemosódni, előbújik mindenkiből, egyrészt a kliséjének magyarázata, másrészt, maga az ember, aki ott van az álca mögött. Az a jelent, mikor a könyvtárban tartanak egy rögtönzött lelki terápiát, mely során egymás szemébe mondják, amit a másik nem akar, vagy csak világra köpik azt, ami bennük feszül, miközben senki nem fordít hátat, vonul el megsértődve/megrémülve/feldühödve, hanem ott maradnak egy közös körben, az valami fantasztikus. Főleg, ha hozzá vesszük, hogy a nagy része, improvizáció.

    És a narráció, a film elején és végén felolvasott szöveg, szépen be is keretezi ezt az egészet. Aztán, lehet csak én gondolom túl, mindenesetre nekem ebből a nézőpontból tekintve, nagyon is bejött. Egyszerűen jó volt nézni, jó a kamera kezelés, érdekesek és látványosak a színészi játékok, a zene megunhatatlan. A kínos furcsa jelenetek, remekül elszórakoztatnak, míg a komolyabbak igencsak lekötnek. Remek kis káosz.
    Teljesen megértem, miért lett ez sokak szemébe klasszikus, míg mások szemében, a nevetség tárgya. Nálam az első kategória felé billen.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Coffee and Cigarettes
    Kávé és cigaretta

    Legalább megpróbáltam. Ez az a művész film, amit vagy gyűlöl az ember, vagy imád. Én sejtettem, hogy az előbbi leszek, de gondoltam, csak találok benne legalább egy percnyi érdekes dolgot.

    Leszögezem, nem bírtam végig, úgyhogy lehet nekem jönni azzal, hogy "na de majd később", meg hogy "akkor meg minek beszélsz róla?". De amennyire olvastam, és láttam, ezek kis filmek sokasága, egymás után pakolva. Ezek külön-külön is be voltak mutatva. Értékelve. Díjazva. Úgyhogy nem hiszem, hogy ne lehetne kiemelten az első 6ról beszélni (igen, tudom, a 7.ben Cate Blanchett saját magával beszélget, bele pörgettem most végül abba és a többibe is, köszönöm, de nem kérem egyiket sem).

    Nem fogom sokáig húzni. A koncepció, amit az én alulművelt agyam felfogni képes volt , hogy leültetünk két embert beszélgetni, kávézni és cigizni. Oké, tök jó, ebből még bármi lehet. Nem lett. A rendezés kifulladt abban, hogy fehér és fekete, kávé és cigi mint ebéd de rossz, és az egyik oldal akarjon beszélni bármi hülyeségről, a másik meg nem. De legalább mindketten érezzék magukat kényelmetlenül. És csapó!

    Ha tényleg ez volt a terv, akkor gratulálok sikerült, A jeleneteket és a szereplőket nézni kényelmetlen, a téma érdektelen, a megvalósítás pedig kínos. Én meg köszönöm, de az eddigi látott két Jim Jarmusch film alapján, azt hiszem megtartom a jövőben a távolságot a rendező munkásságától, és meghagyom őt azoknak, akik ezt szeretik.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    #162565 ööö, a Breakfast Club hozzászólásomat akkor olvasd el újra. Nekem az kifejezetten tetszett. A művész filmekkel sem állok hadi lábon, például a The Lobster nagyon élveztem, ott megtaláltam/megtalálni véltem mindazt, amit Yorgos Lanthimos nyújtani akart. Úgyhogy nem, én tök jól el tudok lenni, ilyen filmekkel is, csak nem mindegyikkel.

    #162566 igen, én is ezt olvastam, hogy aki bele került a hangulatba, annak ez ténylegesen vicces, megtalálja azt a hangulatot, mintha ott ülne ő is valahol a teremben.

    Az a baj, hogy ha elkezdem a megvalósítással való problémámat kifejteni, akkor abból megint csak a nyafogás érzés jön át :) , egy kávé és cigaretta mellett erről jobban el lehet beszélgetni szerintem mint írásban.

    De hogy ne érezzétek, hogy kibúvót keresek, parancsolj, többieknek nyugodtan átugorható:
    a téma, vegyük fel, hogy két ember kávézik és beszélget, jó. De az írás számomra szörnyű volt, biztos vagyok benne, hogy ezek a párbeszédek (az egész jelenettel együtt), többet kell hogy adjanak (és mások véleményét olvasván valakinek többet is ad), mint a ténylegesen elhangzó szavak, de hogy nálam nem találtak táptalajt, nem formálódtak át semmi érdekessé, az ellen most sok mindent nem tudok tenni. Úgyhogy számomra már ez önmagában elidegenített.
    Nem tetszett a színész irányítás sem, az, hogy ki hogy viselkedjen (+ a hozzátett impró), végig ugyan azt a feszengő érzést váltotta ki belőlem, mint amit láttam az egyes szereplők arcán is.
    Az, hogy beállítják a kamerát az asztallal szemben, oké, ez egy snitt. Még azt mondom, hogy ez az állandó asztal fölé váltás is rendben van, asztal a színpad, a kávé és a cigi pedig ugyan úgy két önálló karakter, mint a beszélgetés két-három résztvevője. Csak aztán onnan az átvágás egy két arcközelire, mikor az egyik szereplő gondolkodó arcot vág.. hát.. megint csak én éreztem kínosan magam.
    Értem hogy ez így mind direkt van, de attól még nem lett tőle jobb az élmény számomra.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Luther: The Fallen Sun
    Luther: A lemenő nap

    Nemrég végeztem a Cyberpunk 2077 - Phantom Liberty kiegészítővel, úgyhogy egy jó nagy adag Idris Elba hiány maradt az életemben. Úgyhogy pont kapóra jött, hogy ezt a filmet annak ellenére nem láttam, hogy magát a Luther sorozatot, kifejezetten szerettem, és végig is néztem.

    Szerencsére az adagomat megkaptam, köszönöm. Minden más meg, mehh. A sorozatot szerintem nem kell ismerni a filmhez, megálldogál a saját lábán. De erősen javallott, mert őszintén, ez itt nem add annál többet, mint hogy lássuk ezt a karaktert újra.

    A film minden jelenete össze lett lopva máshonnan, a történetet is láthattuk már jobban bemutatva egyéb helyeken. Nem mondanám rossznak, inkább csak feleslegesnek. Hajlamos túlzásokba esni, mind történet, mind megvalósítás tekintetében. Van egyfajta olcsóság érzete.Kicsit, gagyi.
    De a Lutheres sötét, depresszív, mégis tökös, adrenalin lázban égő hangulat működik itt is, a színészeket jó volt nézni, és volt egy két érdekesebb, látványosabb vagy éppen megrázóbb jelenete is. Minden máson pedig túl tudtam lendülni.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
    Nosferatu (1922) - Sebastian Heindl orgonakíséretével

    Ki ne hallott volna eme híres, idén 101 éves néma filmről, a vámpír filmek ősatyjáról? És ki nem látta? Mondjuk például én.

    Ezekre a korai filmekre, ritka és nehéz azt mondani, hogy mai szemmel is megállnák a helyüket. Az a tipikus, ereklye/múzeumi lelet, amit elnézegetsz az értéke miatt, de nem biztos, hogy ennél többet tudna adni. Úgyhogy kifejezetten örültem a körítésnek, amivel ezt a filmet most meg tudtam tekinteni.

    Először is az előadásról pár szót. A vetítés előtt, kaptunk egy rövid beszélgetést a filmről, és Sebastian Heindl előadásában egy kortárs orgona előadást. Na, ez utóbbi volt az, ahol majdnem felálltam és hazasétáltam. Szerencsére, mikor a szünet után újra az orgona elé ült, minden megváltozott. A képsorokkal, egyértelműbb lett a zene (és oda-vissza), nagyon megalapozta a film hangulatát. Remekül szólt ez a rengetek orgonasíp, de a Sebastian is remek dallamokat és témákat varázsolt a jelenetek alá (nem egyszer, viccesen feldolgozva jól ismert dallamokat is). Működött, adott egy olyan fajta pikantériát a filmnek, ami sokat dobott a megtekintésen.

    Mert hogy, ahogy fent is kezdtem, ez a film, öreg. Minden pillanatán érződik. Lassú, vontatott, néha a történet vezetés is szétcsúszik, a színészi játékok erőltetettek és színpadiasak, a képi világ pedig, kezdetleges. De hát mit is vár az ember 101 évvel ezelőttről?

    Azt viszont meg kell hagyni, hogy a rendező, próbálkozott. Vannak trükkös felvételek (mondjuk ilyent láttam 2 évvel későbbi Buster Keaton filmben jobban megvalósítva), színezett képkockával elkülönített napszakok, párhuzamos történet vezetés, a főszereplőre reflektáló vadvilág (hiéna, pók, húsevő növények, patkányok), na és persze az ijesztő, vékony, patkány/denevér-ember hibridre hajazó Nosferatu (Orlok) maga.

    Meg kell hagyni, ő nagyon jól sikerült. Nem mondom, hogy nincs pár mai szemmel vicces jelenete (mint például mikor este a kikötőben cipeli jobbra-balra a koporsóját a hóna alatt), de az utolsó vérszívás, vagy még korábbról a kastélyában a második esti megjelenése, vagy csak akár a híres hajóraktárban történő felébredése, vagy a lépcsős árnyékos belépése, az azért még most is meglepően élvezetes. Akkoriban meg, hát .. nem biztos hogy tudtam volna ez után jót aludni.

    Úgyhogy nekem pontosan megadta, azt amire számítottam, és amit akartam.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz k-adi #162710 üzenetére

    további
    negatívum: Netflix (úgyhogy a máz mögött tartok tőle nem túl finom a fogyasztani való)
    pozitívum: van hangulata. Konkrétan a Vörös Lázadás jutott eszembe róla. Nem tudom, ki olvasta Pierce Brown-tól a trilógiát (illetve most már tetra), de valami hasonlót tudnék neki elképzelni.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Oppenheimer

    Nahh, nagy nehezen végre erre is sikerült sort kerítenem. Moziban. Szerencsére az ezen fórumon elhangzottak nem vették el a kedvemet a filmtől, és talán egy kicsit fel is készítettek rá.

    Kezdjük a negatívumokkal. Ez nem az atombombáról szól. Nem a robbanásokról, tűz és gombafelhőkről, de még csak nem is a szerkezet megvalósításának részleteiről. Úgyhogy igen, aki átverve érzi magát, azt meg tudom érteni.

    A másik, a film szerkezete. Kaotikus. "Párhuzamos" (valójában szétdarabolt és összevissza pakolt) idősíkok és jelenetek sokasága, olyan tempóba, hogy az rendesen megdolgoztatja az agyat. Van sejtésem, hogy ez miért így lett megcsinálva, gondolom magára a főszereplő érzéseire és tetteire reagál, de így első megnézésre, inkább van egyfajta montázs jelege, ami nem könnyíti meg a befogadását.

    A tempó pedig. Hát meredek. Nagyon nehéz követni, nem ad túl sok kapaszkodót, sőt! Ez így, 3 órába, igazi kihívás, teljesen megértem, akit ez kidob. Na, engem viszont, berántott.

    A film, életrajzi film. Nem egy konvencionális fajta, de az. Megspékelve némi lélektani thrillerrel és egy jó adag tárgyalótermi drámával. A fent említett struktúrával, remek, bár tényleg nehezen követhető szövegkönyvvel, hibátlan fényképezéssel és színészi játékkal, megteremt egy olyan atmoszférát, ami nem enged el egy percre sem.

    Úgyhogy ja, engem megvett, minden hibája ellenére is remek élményben volt részem.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz PuMbA #162897 üzenetére

    Ezt említsd meg a trailernek és a marketingnek is :D

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz liszi70 #162945 üzenetére

    Nekem az első jobban tetszett. Megvolt benne az az újdonság varázsa, ami a másodikból már hiányzik.
    A második résznél elismerem, hogy látványosabb és sok esetben kreatívabb volt. A verekedős jelenetekben. Ami nem állt jól neki az az, hogy az első részhez képest, próbáltak behozni már történetet is, meg beszélgetős, drámai jelenteket. Próbáltak. De olyan szinten elvérzett ezen a téren, hogy az a 2,5 óra játékidő a látványos jelenetek mellett, igencsak fárasztó élmény volt.

    Ha az első rész nem jött be, ÉN nem biztos hogy a helyedben megpróbálnám a 2. részt, de hát a puding próbája az evés.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #162713 üzenetére

    Shadow of the Vampire
    A vámpír árnyéka

    1921-ben járunk, Friedrich Wilhelm Murnau német filmrendező. élete filmjét készíti. A történet a híres Drakula regénnyel alapszik, és hiába nem kapta meg a megfilmesítési jogokat, ő kész mindent és mindenkit feláldozni a film elkészültjéért.

    A producere erős fenntartása ellenére is, elindul stábjával Kelet-Európa mélyére, hogy autentikus helyen találkozhasson a method-acting révén szerepébe teljesen beleolvadó német színésszel, Max Schreckel, ki majd a főszerepet fogja játszani. Nosferatu-t.

    És elkezdődik a pokoli forgatás.

    Az ötlet remek, bár ezzel a method-acting vagy tényleg vámpír felütéssel, talán kicsit jobban is el lehetett volna játszadozni. A helyszínek, a díszletek, mintha egy az egyben az eredeti film tekercseiről lettek volna elénk varázsolva. Így friss emlékekkel, nagyon sokat dobott az összképen.

    Mert a megvalósítás többi elemével, azért voltak gondjaim. A fényképezés, kamera kezelés (már ahol nem az eredeti filmet forgatták le újra), néha kimondottan kínos volt (jön a vonat, döntött szögbe vegyük már fel az tök jól nézz ki..).

    A mondanivaló valahol a filmezés szerepéről, az emberi elvakultságról, önhittségről szól, amolyan művészfilmesen előadva. Érdekes téma, lehet róla beszélni. Sokat nekem nem adott a filmhez.

    A színészek, annál inkább. Jó és rossz értelemben egyszerre. Ismerjük őket, John Malkovich, Udo Kier, Willem Dafoe. Imádom őket, eszméletlen jó színészek, de mindhárman az overacting magasiskoláját képviselik. Na, őket összeereszteni a három főszerepbe, azért az kicsit erős. Még akkor is, ha az első kettő igyekezet a háttérbe vonulni, teret hagyva Dafoe-nek, aki olyan szinten beleolvadt a karakterébe, hogy az első pár szemkimeresztős jelenetig, fel sem fogtam, hogy tényleg őt látom ott.

    Önmagában talán kevésbé, de az eredeti film ismeretében, én merem ajánlani. Egy kifejezetten, érdekes élmény volt.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Bad Pritt #163140 üzenetére

    :D
    Whiplasht 3szor láttam, La La Landet legalább 5ször (külön egy-egy dalt meg sem merem számolni), Firts Man 1, Babylont 3szor (de mindháromszor moziban, a soundtrack bizonyos elemei pedig az évben legtöbbször hallgatott zeneszámaim közé került be)

    Úgyhogy nálam szerencsére nem lefele robog

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Peterhappy #163153 üzenetére

    akkor a LLL-et helyettetek nézem :)
    (AC-vel meg amúgy úgy Lars von Trierrel már nekem is vannak bajaim)

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Conspiracy
    Az összeesküvés

    1942 januárjában, 10-12 db német államférfi összeül Wannsee-ben, hogy megvitassák országuk legsürgetőbb kérdését. Az összejövetel során röpke 2 óra alatt közös megegyezés születik a megoldásra. A végső megoldásra.

    A filmet elég nehéz megemészteni. Egyrészt a témája, másrészt az előadása miatt. A fennmaradt, egyetlen hiányos értekezleti jegyzőkönyv, Eichmann későbbi vallomása illetve az itt-ott kiszivárgó információk és az összejövetel utáni (és természetesen előtti) hónapokban történtek alapján egész jó rálátásunk lehet, hogy mi történhetett ott. Amiről nincs, azt a rendező, egy Tizenkét dühös ember-t megidéző, színpadias kamaradarab előadásaként tárja elénk. Valamivel kevésbé stílusosan szerintem.

    A filmnek vannak emlékezetes pillanatai. Elégé vérfagyasztó, mikor előkerülnek a számok, és fény derül a kipróbált munkamódszerre. Az, ahogy megáll az asztal körül a levegő, az, ahogy az egyes szereplők ezt lereagálják, az működik. Ahogy néhány erősebb kiszólás, érdek és érték ütköztetés is. Az külön ijesztő, hogy a film (főleg az eleje), mennyire hasonlít egy üzleti találkozóra, vagy a saját életemből vett példán élve, egy-egy partner vagy projekt találkozóra.

    Kicsit talán igazságtalan a korábban említett műhöz hasonlítani, de hát ha már a rendező ezt az utat választotta, akkor engedtessék kimondani, annyira hatásos, és emlékezetesre, azért ez itt nem sikerült. Ettől függetlenül, ez egy jó film, érződik a színészek színházi tapasztalata, és vannak részletek, amikben el lehet veszni. Néhol még a Mesterségem a halál című filmet is megidézi. Úgyhogy lebeszélni senkit sem akarok róla, sőt.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Peterhappy #163405 üzenetére

    hupsz, hát az ott csak elírás, film helyett én is a könyvet akartam írni, én sem tudtam a film létezéséről (de így ránézve a pontjaira, nem is fogom pótolni)

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    A Man Called Otto
    Az ember, akit Ottónak hívnak

    Gondoltam az előző (#163401) után, nekiállok valami könnyedebb kikapcsolódásnak. Szóval van Ottó a mogorva öreg ember, aki egyik nap vásárolni indul. Rövid útja során, mindenkibe beleköt, mindenkihez van egy rossz szava. Aztán haza megy és felköti magát.

    :C :(((

    Na jó, kicsit túldramatizáltam.

    A film egy kedves történet, egy megözvegyült, nehéz természetű öregemberről, aki kész lenne feladni az életet. Csak az élet ezt nem hagyja. Legalábbis a szomszédjai biztos nem. Mert, hogy mindig van valaki, aki a segítségére szorul. Természetesen szépen lassan összebarátkozik az új szomszédokkal, megbékél a régiekkel, és ahogy ő megváltoztatja a környezetét, ők is megváltoztatják az ő életszemléletét.

    Láttuk már történet, semmi kiemelkedő újdonsággal. Ráadásul, annyira nem eredeti, hogy egy könyv svéd megfilmesítésének a remakje. Stílusában kissé klisés, néhol TV filmes, és elégé giccses. Ami megmenti, az Tom Hanks, a film humora (van benne jó adag fekete humor), illetve hogy ahol drámázni kell, ott sem hátrál meg. Sokat nevettem, kicsit meg is könnyeztem. Jó volt, célját kétség kívül teljesítette.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz liszi70 #163441 üzenetére

    lezso6 amúgy egész szépen összeszedte a két film közötti különbséget: #159953

    alapvetően én is az eredetit akartam megnézni, csak hát Karácsony, családlátogatás, és az öregek itthon nem néznek eredeti nyelven filmeket. Tom Hankset viszont bármikor. Ezért is esett erre a választásom.
    (btw én 6 pontot adtam az Ottóra)

    Úgyhogy nekem meg az Ove-t kellene majd pótolnom :D

    Apropó, ha már szóba került, lehet csak azért, mert zsigeri összehúzódásom van jelen korunk magyar szinkronjaitól, de aki teheti, az tényleg kerülje el! TH szinkronja rendben, de a mellék szereplők hangjaival, kínozni lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Haywire
    A bűn hálójában

    Másfél óra langyos lift zenére való lassú merengést néha megszakító brutális bunyó. Kb ennyi.

    A Star Wars és csodás insta/twitter/x posztjai előtt álló, filmes karrierjét éppen csak elkezdő MMA harcművész, Gina Carano közepesnél jobbra értékelt filmje, megtámogatva egy korrekt rendezővel és rendezéssel, és egy meglepően illusztris mellékszereplő gárdával.

    A színésznőnek szerencsére sok ideje nincs színészkedni, a történet funkcionális, a zene az pocsék, viszont a koreográfia előtt le a kalappal. Ilyen téren, a főszereplő választás is tökéletes. Ez az a női terminátor, akiből kinézem ezeket a rúgásokat és ütéseket.

    Aki a harcművész ihletésű verekedős filmeket kedveli, annak még ajánlott is, de azért egy vértizzasztóan izgalmas akció filmre senki se számítson. Megpróbál inkább a realitás talaján maradni (van is egy-két, a verekedős részeken felül, pár olyan jelenet, ami ezzel a körítéssel jól is sült el (pl az autóvezetős jelenetek)), de nagyon maradandót nem sikerült alkotni. Olyan amilyen a pontja, a közepesnél valamivel élvezhetőbb.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz MikeWazowski #163664 üzenetére

    félig meddig talán ide tartozhat még a Tetris és az Air.
    De a leghíresebb talán a Social Network.

    Van még Jobs és Gatesről egy érdekes bár talán kevésbé hiteles darab (mondjuk én ettől függetlenül szerettem) a Pirates of Silicon Valley,

    De kicsit még jobban elrugaszkodva az óriáscégtől és maradván a brand vagy milliárdossá válás fogalmánál még pár darab cím:
    Moneyball, Wolf of Wall Street, The Big Short, Margin Call így hirtelen

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    A Nightmare on Elm Street
    Rémálom az Elm utcába

    Jó, sosem gondoltam volna, hogy pont ez, 40 évvel később, működni fog.

    Pár gagyi folytatásához már volt szerencsém, és mivel az első részt nagyjából az is ismeri, aki sosem látta, én sem sem ültem le elé, hogy végig nézzem. Mostanáig.

    Nem is okozott az elején túl nagy meglepetést: a színészi játék, hogy fogalmazzam szépen? Látványos. A látványvilág klasszikus 80as évek. A zene szinti (amugy remek szinti) Freddy megjelenése és az ijesztegetések pedig, olyan kis aranyosak. Legalábbis az elején.

    Aztán jön Tina lemészárlása.
    Aztarohadt. Bevallom, ott felnyílt a szemem. A film is elkezdett működni. Igazából működött ez már a legelejétől is, csak ott még távol tartott a kultfilm státusz tőle. Vannak igazán jó képsorok, feszült és izgalmas jelenetek. Olcsósága ellenére sokszor kreatív, kevés és egyszerű helyszínekkel jól tud bánni. Bár ténylegesen vannak benne idióta megmozdulások, igazából ez mind belesimul az egészbe.

    Jó kis film ez.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Komplikato #163679 üzenetére

    szerintem ezen senki sem lepődik meg.
    Elég csak körbenézni a TV-ben, egy újságárusnál, vagy megnézni hogy moziba melyik filmnek megy a 10. része éppen.
    Mindig is az egyszerű gagyira volt és lesz a legnagyobb igény, az élet majd minden területén, ennek van a legnagyobb felvevő piaca (jöjjön az társadalmi, kulturális, neveltetési, pénzügyi háttérből, vagy ezek összességéből)

    +katasztrófaturizmus és rendezői rajongó bázis

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Dorian #163848 üzenetére

    Babylonra kétszer ültem be moziba, ilyent pedig nem szoktam.
    A zenéjét azóta is hallgatom

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    :((( Én és a remek ötleteim ...

    Szóval 40 évvel ezelőtt, 1984 januárjában bemutatott filmek közül, végül egy síelős (bocsánat, A síelős) filmnek sikerült a legjobb nyitó hétvégét, és azóta a legtöbb bevételt hoznia.

    Hot Dog ...The Movie

    Aki látott már legalább 1 paródiát, ami a sí sportág körül forog, akkor ő már látta ezt a filmet. Amerikai fiatalok versenyeznek a csúnya német fiatalokkal, hogy visszaszerezzék a sípályát és a győzteseknek kijáró megbecsülést.

    Amíg a férfiak kőkemény hóbirkózás, hógolyó csatározás és férfias síbalettozás közben vetik össze állatias erejüket, addig a csajok vizes póló versennyel, meztelen szaunával, félmeztelen síeléssel töltik el unalmas perceiket. Nem is értem, miért kellett erről paródia, a film saját magát röhögteti ki.

    A kedvenc kritikám 1984-ből nagyjából így szól: könnyed kis szórakozás, mely csak fele annyira lett debilis, mint amennyire lehetne.
    Nem értek egyet. Nagyon rossz nézni a filmet. Még a gagyisága ellenére, a korrekt fényképezésnek, a klasszikus 80as évekbeli zenének és a sok meztelenségnek (és nem kevés softcore szexjelenet)nek hála, a film közepéig még úgy elvoltam vele, de a síbalettezéstől kezdve olyan szinten kezdett el besüppedni a homlokom, hogy az már fizikailag fájt.

    jaj... ohh és igen, sikerült egyúttal a legkínosabb orális kényeztetésnek is szemtanúja lennem. Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Past Lives
    Előző életek

    Ahogy mondották mások, a Mielőtt trilógia koreai egyfilmes változata. Némileg azért árnyalnám ezt a képet, bár tény, hogy sok a hasonlóság. Két szerelmes, 12 évenkénti találkozásához térünk vissza, újra meg újra, megismerve némileg az elmúlt idő hozta változásokat.

    Azonban amíg az előbb említett filmsorozatban, elsősorban a két fél szemben állítása és a köztük lezajló párbeszédek voltak fókuszban, itt "csak" az érzelmek. A vágyódás és az elengedés, az őrlődés, és a nosztalgia. Talán a Drive My Car-hoz tudnám legjobban hasonlítani, csak amíg ott egy külső/belső utazást kísérhettünk végig, itt a film egy egy pillanatban időzik el. Hosszan kitartva, lassan építkezve. Néha csak egy-egy összenézéssel, mosollyal mesél, illetve a meditatív, lebegős zenével, sem mint szavakkal.

    A rendezés egyszerűen remek. Első filmes kéztől, ilyen hangulat, ilyen beállításokkal, képsorokkal, örülök hogy moziba nézhettem meg (ezt a legtöbb ember által nem mozifilmnek titulált alkotást). A színészek remekelnek már a gyerekek is jól játszottak, de Greta Lee és Teo Yoo teljes őszinteséggel hozzák a történetben kavargó érzelmeket.

    Szerintem a rendező Celine Song nevével is fogunk még az Oscaron találkozni. Nagyszerű élmény volt, ha talán nem is annyira átütő, mint a Drive My Car, és talán néha túlságosan is leül, nagyon kevés "történést" nyújt, nem adja túl könnyen magát (annyiszor lehetne hangosabb és erőteljesebb, de talán ennek hiányába sikerül ennyire meghatódnom az utolsó másodperceken). Szerintem nekem még egyszer megnézős, átértékelős filmként ülepszik most le.

    Egy tipikus hangulat film, az a fajta, amiről mindenki pontosan el tudja dönteni magáról, hogy érdekli-e vagy sem.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz paatrick #163993 üzenetére

    mert hogy 1 hete lett hivatalosan bemutatva Magyarországon :D és most játszák a mozik
    (Cinefeszten tudom hogy volt, lehet hogy koreai napokra elhozták, de hát én ezekből egyikre sem jutottam el)

    /amúgy moziba menet rákerestem, akkor semmit nem dobott vissza a kereső.. vagy rosszul kerestem, de így utólag olvasva, pont azt kaptam, mint amit vártam volna a véleményetek után is (- akinek a hozzászólását általában átugrom)/

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    #163996, #163995 Óvatosan! Az alaphelyzet, a szituáció hasonló. Az érzelmek, amiket megpenget.
    De történet mesélésileg, teljesen különböznek. Ez tényleg lassú, tényleg szófukar, tényleg "művészfilmes". Inkább a Drive My Car az, amelyhez hasonlítani merem, ha muszáj.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Bad Pritt #164036 üzenetére

    Akkor meg gyorsan a Severance, Black Bird sorozatok, es a Great Beer Run filmet, ha eddig kimaradt

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Farkassacred #164159 üzenetére

    #164157, #164159 (annyira örülök, hogy a hasonló vélemények helyett, én végül mégis csak moziba néztem meg. Nem iróniából, hanem ténylegesen)

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Poor Things
    Szegény párák

    Abszurd groteszk és végtelenül szórakoztató. Nem mondom, hogy nem idegesített, vagy hogy nem irritált, még az is lehet, hogy ez egy szándék volt, nem tudom, de kétség kívül, egy feledhetetlen felfedezés volt ez az utazás.

    A rendező, jó adagnyi szarkazmussal és gúnnyal mer beszélni jelen korunk világáról, egy felnőtt női testbe túszakolt gyermeki agy "felnövés" történetén keresztül. A regényfeldolgozás mivoltja akár még csorbíthatná is ezen érdemeit, ha a rendezés nem lenne ennyire.. ?.. egyedi!

    Ez a viktoriánus kori scifi-mese könyv lapjait megidéző látvány világ már önmagában moziért kiállt. A fényképezés, az irritálótól a fantasztikusig a teljes skálát bejárja. A színészi játék, igazi csemege. De itt, tényleg minden túl van túl van tolva. A szexualitás, nem különben, Stone kisasszony, rendesen be és felvállalta a szerepét.

    Engem, valahogy, talán pont az abszurditása, vagy csak a történetmesélésben való meg-megtorpanása, totál kizökkentett, távol tartott, így sajnos nem tudott annyira behúzni, mint ahogy anno azt a Lobster tette. Egy újra nézést, valószínűleg nagyon is igényelne, de ahhoz meg túl sok, túl tömény volt, hogy ennek a közeljövőbe csak úgy újra nekiálljak.

    Mindezeken felül (és együtt) ismételten remek élménnyel gazdagodtam.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz De4d #164196 üzenetére

    2022 december 23-tól számolom a tavalyt :D

    Csalódás:
    - Barbie
    - Crimes of the Future

    Best of:
    - Babylon
    - Aftersun (/ez még ment tavaly moziba ugye?)
    - Oppenheimer
    - Past Lives
    - Spider-Man: Across the Spider-Verse
    - Guardians of the Galaxy Vol. 3
    - Poor Things

    Érdekes volt még: , Avatar 2, Infinity Pool, Still, Tetris,
    (#164199 én a Drive My Car-t meg az EEE-t én már 2021-2022-re datálom, amúgy a listán lenne a helyük)

    Amit nagyon várok:
    - DUNE
    - Zone of Interest
    - Anatomie d'une chute (Egy zuhanás anatómiája)
    - The Holdovers
    - Killers of the Flower Moon (tudom, már streamingen is fent van, csak még nem volt rá időm)
    - szokásos Oscar rövid filmek és rajzfilmek
    - Perfect Day (csak olyan szintű ódákat hallottam már a Tökéletes napokról, hogy kicsit magasan van már az a léc)
    - még nem láttam a Hat Hét és a Magyarázat mindenre filmeket
    esetleg még a Furiosa és a Planet of Apes új része

    (ha már új rész, folytatások, amiket félve várok: Inside Out 2, Joker 2, Alien Romulus, Gladiátor 2 (wtf?), Avatar 3)

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz gyuromoj #164250 üzenetére

    Az otlet jo, a 2. reszben is a legeleje volt kb a legjobb szakasz. Csak ez igy, egy Cloverfield koppnak erzodik hirtelen. De majd kiderul, tobb trailert ebbol se nezek moziig.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz bendeguz76 #164317 üzenetére

    ahogy az első részt is is. Mindkettő. Csak most az imaxból a nem 3D-s, mert különben vesznek a színek

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Kozben Dune Part 2re gyorsan fogynak a jegyek, legalabbis ahol elinditottak a jegyertekesitest. Etele meg kivar
    IMAXbol 2D magyart latok csak, feliratost sajna nem.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz -FreaK- #164391 üzenetére

    Valamikor már a Dune bejelentése környékén jött Villeneuve-tól erről a nyilatkozat, úgyhogy elégé valid. Gondolom a Part 2 után, az anyagi fedezett, kiadó és producer találás sem lesz túl nagy falat.
    én magam a Dune Messiását mondjuk azért a Part 2 után jobban megnézném

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Footloose
    Gumiláb

    Folytatódjon 1984. Footloose. Minden amit tudtam róla, hogy zenés-táncos, Kevin Bacon, és a vége táncest jelenet. Úgyhogy teljesen meglepődtem azon, hogy ez a film, szól is valamiről. És nem is rosszul.

    Nem vagyok egy nagy táncos alkat (inkább Chris Penn karaktere áll hozzám közelebb), és hiába nem érzem a parkett vonzását, ezzel a zenével, ezzel a színészi gárdával, még nekem is átjött a felszabadulás és szabadság érzése. Főleg, hogy ezt mennyire szépen szembe állították a kisváros tiszteletes tiltásával: ebben a városban, tilos a tánc!

    A film nincs túlcsavarva, túlmagyarázva, nagyon naiv és romantikus, de az, ahogy a tiszteletes karakterét kibontották, nekem a film kedvenc szereplőjévé tette (rendben, ehhez is sokat hozzá tett John Lithgow mindig remek jelenléte is). A kétségek közt őrlődő édesapa, a szeretet fűtötte féltés, mely átveszi élete (és munkája) felett a hatalmat, és az, hogy emellett megmarad mértéktartó, józan belátó embernek (lásd. könyvégetés jelenete), az egy ilyen filmhez képest, igazán elismerő és sokrétegű.

    Úgyhogy igen, ez nagyon is bejött.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #164413 üzenetére

    és ha már Kevin Bacon, valamint a Dűne Part 2 is két hét múlva itt van, gondoltam akkor legyen egy kis
    Tremors
    Tremors - Ahová lépek, szörny terem

    90es évekbeli VHS szörnyfilmes korszakának egy kiemelkedőbb darabja. A zsáner klasszikus vonásait, jóval szórakoztatóbban, jobb fényképezéssel, színészi játékkal (és színészekkel), és némi homokférges hangulattal tudja előadni, mely akkor és még ma is tökéletesen elszórakoztatott. A nagy(obb) filmes látványvilág, a ma már jó képminőségnek hála, szemet szúró mozgató kábelek és az észrevehető miniatűrök ellenére is, most is megállja a helyét.

    Semmi újat nem talál fel, nem is akar. Annak, amit nyújtani akar, tökéletesen megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Vikthor #164420 üzenetére

    #164419
    ezt a listát adtam volna én is, de még akkor kiegészíteném:
    Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile
    Falling Down (Összeomlás)
    Gone Girl
    Maniac

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    The Zone of Interest
    Érdekvédelmi terület

    Ez az a film, mely küzd azért, hogy kizökkentsen a komfort zónádból. Még akkor is konstans rájátszik a direkt hang és képhatásokkal erre a kényelmetlen érzésre, mikor még/már észre sem veszed. De ha észreveszed, akkor ott azonnal elkezd szorítani és üldözni. Ez az a film, melynek a stáblistáját, senki nem fogja végig ülni.

    Ilyen szemszögből konkrétan nem láttam még ezt a témát bemutatni. Pedig a bemutatás, itt nagyon erős szó. Egy embert nem látsz meghalni, és hiába lebeg a szemed előtt mind az a szörnyűség, ami ott megtörtént, mindezt olyan természetes közönnyel veszik, a fal jobbik oldalán a "paradicsomban" az emberek, hogy az a rideg közöny, majd nem hogy rád is rád telepszik.

    Majdnem. Mert hogy a konstans hangok, elfojtott sikolyok a háttérben, az idilli családi medencézés felett megjelenő füstfelhő, pontosan elmeséli, mi történik a fal mögött. A fal, mely mögött Auschwitz haláltábora található.

    A felénél némileg beindul a film, elkezd kicsit átcsapni a The Lighthouse groteszkségében (a halálgépezet már már személyiséget, saját színt és hangot kap, mely fokozatosan mászik bele a közönyön kívül rekedteken), hogy aztán megint visszaforduljon egy földhözragadtabb irányba, ahol sajnálatos módon, kis hazánk is komoly megemlítést kap. Majd egy huszárvágással megtörténik a szembesítés, vágás, és vége. Nincs feloldozás.

    Szürreális, egyedi látásmódú film, mely nagyon nem ajánlott mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #164434 üzenetére

    úgy szürreális, hogy nem szürreális.. na ezt, ennyi, ezzel kezdjetek amit tudtok :(((
    lehet erre aludnom kéne egyet.. csak ez után, nem nagyon vágyok alvásra

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz devil-k #164541 üzenetére

    Megbocsájtok
    (8/10)

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Idén is nagy várakozással álltam neki az Oscar rövideknek, ezek és a dokumentum filmek a kedvenceim minden évben. És mint minden évben, pont ezekhez a legnehezebb hozzájutni (legálisan, a készítő jóváhagyásával megáldva, és vpn trükközés nélkül). Én ezeket találtam:

    The Barber of Little Rock
    Elérhető: Youtube
    (rövid dokumentumfilm)
    A feketék lakta amerikai Little Rockban, nehéz kölcsönhöz és jó megélhetésű munkához jutni, de még a pincérek is lenéznek ha ebédelni mész és színes a bőrszíned. Kivéve ha fehér vagy, mert akkor egy Cadillacet is alád tolnak a bankban.
    Ezen próbál egy borbély segíteni, önképző körökkel és közösségépítő karitatív szervezet működtetésével.
    Nem akarok ennél többet mondani a filmtől, mert nem tudom úgy megfogalmazni, hogy ne legyek demagóg vagy rasszista. De a baj, hogy a film sem tudja a mondanivalóját enélkül elmondania.

    Invincible
    Elérhető: Vimeo
    (rövid film)
    Megható búcsú, egy fiúról, aki túl fiatalon halt meg, a szabadságot és a kiutat keresvén.
    Remek fényképezés, remek színészi játék. És túlságosan is fájdalmas lezárás (főleg, mikor rájössz, hogy igaz történetet mesél el.)

    Ninety-Five Senses
    Elérhető: Doc+
    (rövid animáció)
    Egyszerű lelkű (, és erős amerikai vidéki tájszólású) öregapó mesél a világ szépségéről, annak érzékeléséről (lényegében az 5 érzékszervünkről) és életének furcsaságáról. Aztán...
    Nem készültem elég zsebkendővel a mai napra..

    The Wonderful Story of Henry Sugar
    Elérhető: Netflix
    (rövid film)
    Egy szó szerinti színházi előadás, West Anderson rendezésével. Száraz és tárgyilagos, monoton szövegkönyve éles ellentétben áll az ötletes díszletekkel, így egyszerre lesz unalmas, izgalmas, furcsa és egyszerű. Érdekes.

    Island in Between
    Elérhető: Youtube
    (rövid dokumentumfilm)
    Egy keveset nyújtó személyes dokumentum film egy rettentően érdekes helyről. Érdekes mind földrajzilag és mind politikailag. Csak nem tudunk meg erről, lényegében semmi fontosat.

    The After
    Elérhető: Netflix
    (rövid film)
    Erőltetett, főleg az előző igaz, vagy igaznak érzett történeket után. És tényleg, egy 15 perces filmbe kell flashback jelenet arról, hogy 2 perccel ezelőtt mi történt?

    The Last Repair Shop
    Az utolsó hangszerjavító műhely
    Elérhető: Youtube
    (rövid dokumentumfilm)
    Megható de életigenlő film, egy letűnőben lévő mesterségről, azok művelőiről. "Egy hangszer, megváltoztathat egy teljes életet". A legtöbben valószínűleg az első interjú alanynál kikapcsolják, rásütve, hogy woke, pedig tényleg van pár megható és még inkább érdekes élettörténet itt, a kis műhely dolgozói között.

    Sajnos az The ABCs of Book Banning csak amerikában érhető el, idén a tavalyival ellentétben, az animációs rövidfilmeket sem kapta fel idehaza senki. A Red, White and Blue még megnézhető 2 dollárért, már ha elfogadja az europai bankkártyánkat, de ezzel most még nem próbálkoztam be. Lelkileg készülök az estére, mert 2 dokumentum film vár rám. És mindkettő meg fogja facsarni a lelkemet.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    20 Days in Mariupol
    20 nap Mariupolban
    (CSAK ERŐS IDEGZETŰEKNEK!)

    Tudtam mit fogok látni, de azt nem, hogy ilyen közelről. Egyszerűen képtelen vagyok odanézni. 16 éves, 4 éves, 18 hónapos gyerekek holtesteit ... darabokra bombázott szülészetet...
    A dokumentum film felét becsukott, elfordított fejjel néztem.

    Ahol pedig nem a szétroncsolt holtestek sokkolnak, ott az életben maradt emberek. Emberi tragédiák, önmagukból kiforduló emberek, állattá, hősé, áldozattá válóak. Sokkoló sorsok. Fájdalmasan ismerős épületek és utcák között. Egy város, pont olyan, ahol mi is élünk. Legalábbis egykoron ilyen volt.

    Megyek bekuporodni az ágy alá..

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Janusz001 #164571 üzenetére

    Klasszikusokhoz:
    A Nagy Szökés
    Arábiai Lawrence

    Nagyon más (ne tévesszen meg a cím meg a "vígjáték" jelző, elképesztő történet. De ez már új film):
    Minden idők legelképesztőbb sörfuvarja

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    Perfect Days
    Tökéletes napok

    Nagyon kellett ez a film a hétvége után. Bár lehet pont amiatt, vagy csak egyéb körülmények hatására, sajnos annyira nem sikerült elmerülnöm benne, mint amennyire lehetett volna de még így is egy gyönyörű szép melankolikus utazás volt.

    A már említett okok miatt, meditatívnak egyáltalán nem mondanám, megnyugtatónak, annál inkább. Egy tokyoi wc takarító minden napjait követjük végig. Reggel felkel, meglocsolja a virágokat, borotválkozik, felöltözik, vesz egy kávét, beül a kocsiba, elmegy dolgozni. Munka után leül vacsorázni, haza vezet, olvass. És másnap kezdődik előröl.

    Kb 3 hetet nézzünk, így egy az egyben végig. A monotonitást egy-egy hétvége, egy munkatárs saját problémája, vagy a múlt egy szeletének megjelenése töri csak meg. És persze a világ egyszerű szépségei, melyekre a főszereplőnk minden nap rácsodálkozik.
    Nem kapunk magyarázatot, nem tudjuk meg a szereplő múltját, sem jövőjét, mindezt csak sejthetjük, érezhetjük. A múlt elmúlt, a legközelebb az legközelebb, ami most van, az most van.

    Semmi több.
    Mégis annyival több. Biztos vagyok benne, hogy ez az a film, ami mindenkinek teljesen mást ad. Más élményt, más érzéseket, más történetet.
    Én nagyon sokat kaptam (egy kis menedéket, érzelmeim átrendezését és bizonyos pillanatok, fájdalmak és örömök újra élését), és ezt nagyon köszönöm neki (, Wim Wendersnek és Koji Yakusho-nak kiemelten).

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #147171 üzenetére

    #147061 nem is tudom, hányadik alkalommal? 4?

    Dune Part One

    Ez továbbra is rohadt jó. Minden hibája és hiánya ellenére, nem tudok rá mást mondani, mint hogy epikus. Még így itthon, TVről is.

    Jöhet a holnap este!

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    DUNE part 2 roviden: Villeneuv minden valtoztatasa ellenere, ez valami mocsok jol sikerult. Es ahogy a konyv befejezeset mar az elso olvasasnal is hirtelenitettem, ugy a rendezonek is szant szandekaba all leforgatni a Dune Messiasat.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

  • Kergeboci

    tag

    válasz KISDUCK #164625 üzenetére

    hol nézted? mert én áldoztam a vászon oltárán, és IMAX-ba mentem. Magyar szinkron, Cinema City közönség. Mint a kocsmában.
    Nem hogy egy, vagy kettő, vagy három ember beszélt. Mindenki. Mögöttem konkrétan kiabáltak néha.
    Alig várom a 4k, eredeti nyelvű vetítését Etellében, de az biztos, hogy levárom, amíg lemegy a hype és minden töltelék kipipálja magánál, hogy megnézte.

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Új hozzászólás Aktív témák