Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stewe780

    őstag

    Mindenkinek nagyon köszönöm az értékes infókat! :R :R

    Az a baj, hogy a konzol minden irányban állítható, csak a magassága nem. Sajnos láttam valamit, azt hittem tök szuper lesz, és csak most, felszerelés után olvasok és kérdezősködöm, mikor már látom, hogy ez bizony nagy marhaság volt...
    Szóval most felraktam elég magasra, 190 cm körül van a középvonal, a szemem olyan 78cm magasan, és a táv kb. 240 cm. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 25fokban nézek felfelé a vízszinteshez képest. Ez nekem nagyon-nagyon kényelmetlen. Sokat gondolkodtam, de sajnos amíg nem látom, úgysem hittem volna el, hogy ezen így nem megy kényelmesen egy film megnézése. Úgyhogy most már megpróbálok gondolkodni mielőtt ementálit csinálok a falból.

    0., Jelenleg tehát 25fok van, hőmérsékletben elfogadom, magasságra nézésben nekem nem kényelmes
    1., Eddigi tv bútoron volt, kiszámoltam, 4,2fokban néztük a vízszinteshez képest. Feleségem szerint az túl alacsony volt, mondjuk rendszeresen el is aludt a filmek alatt...
    2., Beni2360: Ha 1m-re rakom az alját, akkor 11,8 fokban emelem a szemem, tehát azt mondod ettől lehetne több
    3., air: 13,2 fokban nézed a tv-t, ez akkor neked megfelelő
    4., ülve 110cm-en van a szemem magassága, ha ide rakom a tv-t, akkor 7,5 fokban nézek felfelé a párnáról. Egyébként igen, dönthető, nullától egészen 28 fokig.

    A fentiek alapján eddig annyi biztos, hogy 7,5 fok felett és 25 fok alatti érték lesz a befutó. Igazából nem akarom elsietni a dolgot, jelenlegi állapot is nézhető, csak nekem nem éppen kényelmes.

    Sajnos a neten ülő pozícióról van mindenféle számítás, vélemény, fekvőről nemigen. És természetesen az is eltér: van aki alsó harmadát teszi szemközépre, valaki a középvonalat, van aki szerint még lejjebb a kényelmes... Szóval bármilyen további segítséget nagyon-nagyon köszönök. :R :R

    [ Szerkesztve ]

    A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

Új hozzászólás Aktív témák