Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz Samott #45046 üzenetére

    'Az is kiderült, hogy az ID3 nem kap vonóhorgot, nem tud majd vontatni – ez Nyugat Európa és Skandinávia egyes részeni komoly vásárlói igény szokott lenni. Sőt, az autó teteje nem lesz alkalmas biciklik szállítására. Rendelhető extra lesz ugyan a hátsó bicikliszállító kiegészítő, de a panorámatetővel ez nem kombinálható.'

    Na, igy mar nem is kell ;)

    Se vonohorog, se ketzonas klima, se bicikli szallitas.
    Es csak 4 szemelyes lesz az ertelmes meretu akkuval felszerelt verzio.

    Hat hogy lesz ebbol csaladi turaauto?
    Se utanfuto, se bicikli, de meg egy kurva 'koporso' sem fer a tetejere.

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

  • npera

    újonc

    válasz Samott #45046 üzenetére

    Ezek a cikkek most eléggé ráálltak a VW ekézésére, amit részben nem is csodálok, mivel a dízeles mókájuk után van nyomás rajtuk. Ettől függetlenül nem érdemes leragadni egy bevezető modell első lépéseinél.

    Ha visszamegyünk időben, akkor hogyan ment a Tesla Roadster a kezdetekben? Milyen problémák voltak vele? Mennyire hamar is adták ki az eredeti elképzelésekkel szemben? Ott is ment az ekézés elég szépen.

    A Tesla akkor kezdett el gyártani és autót tervezni. A VW már egy ideje tervez ugyan autót, meg gyárt is. De egy BEV gyakorlatilag felfogható teljesen új autónak és nem csak a tophatre gondolok most. Alapjaiban más az egész filozófia, a hajtáslánc jellege és a magasfeszültségű akksi miatt ez egy paradigmaváltás. A platformok között nincs átjárás. Hiába csináltál előtte akár 100 évig ICE kocsikat, csak a magasfeszültségű vonatkozás és a szoftverben rejlő kihívások miatt minimális az áthallás az ICE-kocsik vezérlése és a BEV-ek között. Semmi nem úgy működik rajta. A biztonsági követelmények alapjaiban különböznek BEV esetén. Szerintem itt a fórumon ez kábé kitárgyalhatatlanul komplex kérdés, de az elektromos architektúra annyira más egy BEV esetén, hogy a szoftveres gondok abszolút várhatóak ilyenkor.

    Az egy másik kérdés, hogy ezt miként kezelik és mire a vevőhöz kerül a dolog mennyire érett és biztonságos kalibráció megy ki.

    Ismét túl mély téma lenne és az IP miatt nem is igazán átlátható külsősöknek. De nagyon jól emlékszem, amikor Model S és Model 3 esetében kielemeztem a korai vevőhöz kiadott kocsik szoftveres és hardveres jellemzőit és megállapítottam, hogy ez gyakorlatilag egy C-sample szintű prototípus amit pénzért eladnak. És azt is kitárgyaltuk, hogy a „loss of life or limb” mennyire nem tréfás kategória az FMEA-ban. Ez az amivel abszolút nem lehetne hazardírozni, de van aki megteszi. És van aki nem.

    Nem tisztem a VW-t védeni, nincs semmiféle érdekeltségem ott. És a Teslát sem érdekem fikázni. De sokszor teljesen mellőzik a cikkek a dolgok hátterét és olyasmikről írnak, amiről igazából fogalmuk sincsen.

    Továbbra is fenntartom, hogy nemsokára jön a VW-től és a német prémium triótól márkánként kábé 25-30 modell és majd akkor nézzünk újra rá a témára. Addig a Tesla sem fog pihenni, de pár szereplő helyett lesz hamarosan közel 100 kocsi, ami nagyon meg fogja változtatni a piacot.

Új hozzászólás Aktív témák