Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Sziasztok!

    Most ismerkedem a VBA-val kíváncsiságból, de több programomra is hibát (1004 kódút) dob vissza, és fingom sincs, hogy miért.

    pl.:
    Sub formaz()
    For i = 0 To 10 Step 1
    Cells(i, 1).Value = i
    Next
    End Sub

    Mi lehet a gond?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Fire/SOUL/CD #13763 üzenetére

    Oh, hogy az a píííí. Sejtettem, hogy valami elképesztően triviális dolog lesz, de erre soha nem gondoltam volna. Ezer köszönet! :R

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    Ismertek valami jó oldalt, ahol le van írva, hogy egy cellának milyen tulajdonságait lehet megváltoztatni? Természetesen VBA-ra gondolok. Elsősorban az a "sortörés több sorba", illetve az oszlop szélesség állítása érdekelne.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz cousin333 #13991 üzenetére

    Nagyon köszi! Ez nagyon hasznos lesz, mert bár tudok angolul de a szakkifejezéseket nem, sajna.

    Következő problémába ütköztem: Van egy egy excel amiben van kb 560 rekord. Ezt én valamilyen forma szerint szeretném mappába, azon belül excelekbe, azon belül pedig lapokra szétszedni. A VBA gyönyörűen működik, mindaddig, amíg el nem éri a 81.-ik létrehozandó excelt. Bármit csinálok, mindig errorral áll le. Van valamilyen limit az excelben, hogy nem megy tovább?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz cousin333 #14004 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy user error volt :) . A hiba üzenet szövege ennyit volt: 400 :D . Az volt a probléma, hogy egy cellában lévő értékből munkalap nevet szerettem volna készíteni. Ez mind addig jó volt, amíg bele nem ütközött egy olyan értékhalmazba, amiben volt kettős pont. Emiatt dobta a hiba üzenetet nekem.

    Pont ma volt egy másik hasonló eset, amikor egyik excel fájl cellájáról egy másik excel cellájára hivatkoztam (ezt is automatizáltam), és az elérési útban nem lehet aposztróf, ezért ekkor is ilyen 400-as hibát dobott vissza.

    Ez a harmadik VBA-m, és az ilyen "apróságok"-ra még nem tudok könnyen rájönni, mert nincs meg a rutin, hogy hol mi miatt állhat meg. Osztályokkal is sokat bajlódok, mert nem mindegy, hogy mikor mit írok.

    Az már csak hab a tortán, hogy két gépen dolgozok. Egyiken magyar office 2010 van, a másikon angol office 2003. Fájlformátumot a 2010-ben mindig be kell állítani, az ilyen Sheets("Sheet1")-eket el lehet felejteni, túl nagy cellát sem lehet másolni 2003-ban, stb...

    Eddig teljesen hidegen hagyott az excel, most meg teljesen bele zúgtam, hogy bármit megcsinálhatom benne. :D

    Hogyan lehet olyan function készíteni, hogy ne legyen bemenő változó, és ne térjen vissza semmivel? Egyáltalán lehet ilyen? Formázásokat szeretném kitenni függvényekbe. Vagy ilyenkor az objektum referenciája lesz a bemenő változó?

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz cousin333 #14006 üzenetére

    Nagyon köszi a segítséget!

    Sub asd()

    Sheets(1).Activate
    Sheets(2).Activate

    Sheets.Add

    End Sub

    Private Sub Workbook_NewSheet(ByVal Sh As Object)

    Sh.Cells.Interior.Color = 15773696

    End Sub

    Private Sub Workbook_SheetActivate(ByVal Sh As Object)

    Sh.Cells.Interior.Color = -16776961

    End Sub

    Két formázást használok egy excelen belül, így két utat kellett találni, és meg is van :D . Áááh baromi jó ez a VBA.

    Még egy kérdésem lenne, aztán leállítom magam. Ha mondjuk van egy kifejezés Static Planar, akkor hogyan tudom pl. a két nagy kezdő betűt kiszedni? Illetve pontosabban megfogalmazva, hogyan tudok egy stringen belül egyesével végig menni a karakteren? Ezzel együtt, hogyan tudok összeállítani stringet?

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Delila_1 #14009 üzenetére

    Köszi! Én vagyok a hibás, mert nem írtam le rendesen a feladatot. Az a feladat, hogy adott pl. a Static Planar, akkor abból a nagy betűket olvassa ki, és tegye bele egymásik cellába. Viszont ha nem több szóból áll a kifejezés, akkor olvassa be az első nagy betűt, és a közvetlenül utána közvetkező kisbetűt is. Bonyolódik a dolog, azzal, hogy nem lehet két azonos rövidítés.

    Csak példának lett betéve :) . A másodiknál különböző műveleteket csináltam, hogy még mire fog leftuni az sheet active szubrutin

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Delila_1 #14015 üzenetére

    Köszi! Végre ezen a vonalon is elindulhatok :DDD . Csak a probléma, hogy nincs elég időm kidolgozni rendesen :( .

    Lehet olyat csinálni, hogy a makróból létrehozott excelhez rendelek saját makrót? Például én azt szeretném ha a makró által létrehozott excelben ha beírok egy számot akkor a másik lap váltson piros háttérre valamilyen esemény hatására. Nekem elég az absztrakt megközelítés is. Fontos, hogy ahhoz az excelhez tartozzon, vagyis önállóan működjön, és makró legyen ne függvény, és nem tudom hogy angolul hogyan keressek rá.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Delila_1 #14025 üzenetére

    Ez idáig oké, de ezt hogyan tudom az összesre excel fájlra kiterjeszteni, hogy azok önállóan is tudjanak működni?

    Közben van egy másik problémám is. Ezt "egyszerűen nem engedi bemásolni a cellába :( .

    SheetNumberReport-ban 2 az érték, ami létezik.

    ReportBook.Worksheets("Summary").Range(SheetNumberReport, "N") = "=IF(COUNTIF('CT alr. (Linux) - LT - 001'!H5:H31;Summary!Q2)='CT alr. (Linux) - LT - 001'!A5;Summary!Q2;Summary!Q3)"

    A függvényt ha manuálisan másolom be, akkor jól működik!

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz föccer #14041 üzenetére

    Rámész bármilyen objektumra, majd jobb gomb. List properties/methods - szó szerint lista, ami az adott objektumhoz tartozik. Object browser-rel pedig az összes gyári objektumot megtudod nézni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák