Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xavix13

    senior tag

    válasz kchryss #5 üzenetére

    Látom lett topic, fasza, úgy látszik csak megérte "bepromózni" a hs topikba múltkor. :K

    Rankedon ha jól tudom min. 75, max. 150 lapos deckkel mehetsz, viszont elég jó indok kell ahhoz hogy megérje 75+ lappal menni. (Én pl. még senkit se láttam.)
    A földeknek min. 1/3-át kell kitennie a deckednek, de lehet több is. (75 lapnál ez ugye 25)
    Alapból a gép csak sigileket rak be (alap egyszínű földek), amit a kártyáid színei szerint, arányosan oszt szét. (Ha jól tudom db-ra, a trashholdokat nem nézi kártyánként, úgyhogy nem mindig a legmegfelelőbb elosztást rakja be.)
    Kasztokat érdemes keverni, nem nagyon látni mono deckeket. Ált. dual vagy tri color deckekel nyomulnak.
    Sikeres 4 color deck az open béta előtt volt ha jól tudom, de amióta megváltoztatták a secret pagest nem igazán tier 1, de láttam már, hogy próbálgatnak egy új verziót összerakni.
    5 színű deck max. valami strangeres fun cucc lehet.

    Napi questekről én sem tudok hogy össze lennének gyűjtve valahol. Általában 2 silver vagy 1 arany ládás questet ad, illetve heti egyszer ad egy theme deckes questet amihez ad egy kész decket is (ingyen lapok/dust). Azt a questet nem muszáj azzal a konkrét deckel megcsinálni, meglehet sajáttal is, a lényeg hogy az adott színű deckel csináld meg. (Ha jól tudom min. 10 nem föld laptól számítja egy adott színűnek a decket. Ilyenkor a decképítőnél az adott szín ki is élénkül, vagy nem tudom hogy mondjam. a Lényeg hogy nincs kiszürkülve. :D )

    Hasznos linkek szerintem mehetnek első hszbe:
    A játék hivatalos fóruma
    A játék reddit topikja
    Ezen az oldalon deckeket találni, hasonló mint a hearthpwn hs-ben
    Hasznos cikkek, leírások, tier list stb.
    Madorjan, magyar streamer, hs-ből ismerős lehet, master eternal player

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz kchryss #58 üzenetére

    Muszáj vagyok erre reagálni. Miközben a manascrew/flood mindig ott van egy olyan kártya játékban ahol a deckedből húzod a földet, erre fogni azt, hogy emiatt kap ki az ember, elég sokszor, inkább decképítési problémákra utal, sem mint a játék hibájára. A "klasszikus 50 lapos deck" alatt gondolom a 75 lapos constructed decket érted, ami 50 action lapot játszik MAXIMUM. Az eternal szabályai szerint a decked 1/3-a, föld kell hogy legyen, de csak ha nem egy full-face decket játszol, MINDIG több földdel fogsz játszani, hacsak nem akarsz folyamat úgy járni, mint ahogy most is. :) Másrészt meg a manafixek nem hülyeségből vannak a gameben. (Favorok, seatek bannerek, monumentek, seek power(!) kb. a legtöbb többszínű deck alapja, szerintem az eternal legfontosabb lapja) Ha manát screwolsz ezek fixen földet adnak, ha pedig floodolsz, a már meglévő manáid addig is használod arra, hogy szűkítsd a decked és ezáltal nagyobb eséllyel húzz actioncardot legközelebb.
    Mint ahogy semmilyen rendszer nem tökéletes (ahogy semmi sem a világon), úgy az eternal manarendszere se, de az hogy valakire ekkora hatással van az rng inkább usererror szerintem.
    No offense, pusztán segítő szándékkal írtam ezeket, nem kioktatásnak vagy bármi hasonló. :)

    A végére még két nagyon jó angol nyelvű cikk a témában.: Basic Guide to Deckbuilding (Constructed Decks), Deckbuilding Basics For Eternal

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

  • xavix13

    senior tag

    válasz kchryss #62 üzenetére

    Hát ilyen gamek vannak, bár 9 körön keresztül földet húzni, az nagyon-nagyon durván extrém eset.
    Szerintem az már annyira kicsi valószínűség, hogy inkább egy jót mosolyognék rajta mintsem idegeskedjek. :)

    Manascrew/flood eternal/magic/hex etc. jellegű kártyajátékok velejárója, #dealwithit.
    Cserébe "the possibilites are endless." (Erős túlzás, de érthető remélem. Mondjuk egy hs-hez képest 100%-ig igaz ;] )

    Amúgy valami min. szabály esetleg tényleg jöhetne mint megoldás, de azzal azért nem árt óvatosan bánni.
    Ugye az eternalban próbálták legalább a teljes screw részét megoldani azzal, hogy redrawnál fixen kapsz 2 földet. Ezért is kell a deck 1/3-ának földnek lenni különben az aggro hát khm.. rektelne mindent kb., hát ha még fix földet is kapnának minden X-ik nem-föld húzás után, csúnya dolgok sülhetnének ki belőle. Alacsonyabb leaguekben így is elég rákos a meta, nem kell még több köszönöm.

    Draftnál pedig igen, minden lapot megkapsz amit pickeltél, sőt a 4x100 dustot is a 4 kibontott boosterért. Kezdőként nem is hülyeség rare-draftolni (kiszedsz minden raret amit kapsz) és örülsz a dustodnak, mint majom a farkának. :D

    (#61) szalontai: Köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Új hozzászólás Aktív témák