Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gygabor88

    tag

    Hali.

    NFC fizetéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Első NFC-s fizetés lenne. Érzem, hogy én vagyok a béna és valami triviális dolgot hagyok ki. :)
    Szóval adott egy honor 9 telefon, android 9 rendszerrel, legfrissebb otp simple telepítve. Regisztráltam simple-be, digitalizáltam a bankkártyám, NFC bekapcsolva, simple app defaultként beállítva, érintéses fizetés aktív, de a terminálnál nem történik semmi, amikor feloldom a képernyőzárat és odaérintem a telefont.

    Amire gondoltam már, hogy probléma lehet:
    - Fizetéskor offline a telefon, de elvileg így is kellene működnie, ahogy olvastam.
    - Talán vastag a tok. Próbáltam tok nélkül is, de úgy sem ment.
    - Talán több időt kellen várnom? 2-3-4 másodpercig tartom oda a telefon hátulját a terminálhoz.

    Most össze-vissza bogarásztam a simple appban, hogy mit lehetne rajta állítani. Véletlen fedeztem fel, hogy a bankkártyák részen a bankkártyámra bökve új ablak jelenik meg, hogy most tartsam oda a telefont a terminálhoz. Eddig nem böktem rá a kártyára fizetés előtt, mert az volt a mondás, hogy csak feloldom a képernyőzárat és ennyi elég is neki. Pláne, hogy csak 1 kártya van felvéve és így az az elsődleges. Esetleg ez a lépés hiányozhatott neki eddig?

    [ Szerkesztve ]

  • gygabor88

    tag

    válasz eami #2210 üzenetére

    Ma kipróbáltam így is, hogy ráböktem a kárytára, de semmi hatása nem volt. Az app sem kért jelszót.

    aron89: Nálam ilyen beállítás nincs vagy csak nem ezen a néven. NFC settings alatt tudok egy csúszkát húzogatni, hogy ki-be kapcsoljam az NFC-t, default payment appot lehet kiválasztani és még egy pont van, ahol tudom állítani, hogy mindig a default appot használja vagy az éppen futó appnak adjon prioritást. Máshol sem találtam hasonló beállítást.
    Default payment appnak a simple van megadva. Itt még ki tudnám választani a google payt és van egy SIM cards opció is. Lehet, hogy NFC-s a SIM-em? Több helyen olvastam, hogy az még bekavarhat.

  • gygabor88

    tag

    válasz qltsar #2215 üzenetére

    Érintéses fizetés be volt kapcsolva.
    Voltam a vodánál is, hogy mondjanak valamit az NFC-s SIM-re, de mint kiderült minden SIM NFC-s most már náluk.
    Végül megoldódott a probléma, ma tudtam először sikeresen vásárolni a telefonnal. Ahogy PistiSan írta, az NFC helye volt a probléma. A chip a felső részen van, nagyjából a kamerával egy magasságban, míg én pont úgy tartottam a terminálhoz korábban, hogy ez a rész 1-2 centit lelógott terminálról.

    Köszi mindenkinek az ötleteket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák