Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SenorGrande

    senior tag

    válasz DeFranco #15309 üzenetére

    Ajjaj, akkor be kell vásárolni. . . hmm. . . várjá', az má' megvót. :DDD

    – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

  • Crytek

    veterán

    válasz DeFranco #15309 üzenetére

    "Nem feltétlenül. Szerintem már a kiadóknak/disztribútoroknak is elege van ebből a nagy leárazásdiból, a "kicsik" és "újak" még csak-csak, mert be kell etetni a halakat, de hosszú távon ez nem tesz jót egyik disztribútornak sem, és a kiadóknak sem."

    Ez így ahogy van nagy hülyeség.
    Vajon minek vannak leárazások ? Azért mert akkor a lőtéri kutya is még olyat is megvesz amit életbe nem is játszik mivel olcsón van vesszük cseréljük stb.
    A leárazásoknál sokkal több fogy mint teljes áron.

    Ha ez nem így lenne akkor nem lennének leárazások,de mivel így van mindig is lesznek leárazások, hogy vegyék a sok szart amit teljes áron alig vesznek!

    Next PC Upgrade: 2022

  • csaba951

    veterán

    válasz DeFranco #15309 üzenetére

    >a "kicsik" és "újak" még csak-csak, mert be kell etetni a halakat,

    Mára itt oda jutottunk, hogy az indi játékoknál teljesen természetes lett, hogy a megjelenés után kb. 6 hónappal egy bundli-ban kötnek ki, és amikor vége az akciónak, az emberek soha többé nem hajlandóak érte normális, teljes pénzt fizetni. Csak 1-2 USD-s szinten hajlandóak a továbbiakban az emberek vásárolni.

    >Szerintem már a kiadóknak/disztribútoroknak is elege van ebből
    >a nagy leárazásdiból, a ... de hosszú távon ez nem tesz jót egyik
    >disztribútornak sem, és a kiadóknak sem.

    Egyetértek vele, hogy ez hosszú távon rossz mind a kiadóknak, mind a terjesztőknek. Viszont azt is látni kell, hogy a kiadás után 1-2 hónapig kerülnek teljes árba a játékok. Utána pont a kiadók mennek bele az 50%-os csökkentésbe. Kicsit olyan mint a mozi, ahol 2 hét alatt eldől, hogy nyereséges volt-e a mozi (anyagilag). Ezzel leértékelik, gagyi kategóriába sorolják a saját termékeiket. Ilyen akciók korábba elképzelhetetlenek voltak. Az 50%-ot minimum 1, de inkább másfél év után kapták meg a játékok.

    Most meg mi van? Max Payne 3 másfél hónapja jelent meg. Most féláron kapható. Mit tanult belőle az aki megvette teljes áron? A GTA V-öt esze ágában nem lesz előrendelni, sem megvenni a megjelenéskor, hiszen másfél hónappal később megveheti majd féláron.

    És nemcsak azok fognak így gondolkodni akik szegények, és tényleg nem veszik meg teljes áron, hanem azok is akiknek van pénz a zsebében a teljes árra is. Csak minek vegye meg, ha egy kicsit később ennyi pénz marad a zsebében?

    Szerintem a RockStar éppen most ásta meg ezzel (anyagi értelemben) a még meg sem jelent GTA V sírját.

    Tavaly a Total War: Shogun 2-t megjelenés után 6 hónappal már 80%-os kedvezménnyel lehetett megvásárolni. Mit tanultam ebből? Eszem ágában sem volt megvenni a Total War: Shogun 2 - Fall of the Samurai az idén márciusi megjelenésekor. Az orosz verzió már a megjelenéskor a magyar bolti ár felén volt, de még ezt is sokalltam. Most, nagyjából 3 hónappal később 75%-os kedvezménnyel azonnal megvettem.

    Ami érdekes a dologban, az a Steam hozzáállása. Gyakorlatilag itt idén nem volt semmi jobb akció. (Egyetlen kivétel volt, a 10 EUR-os Batman: Arkham City). Egyébként csupa olyan játék volt akcióban, ami nálam az ingyen sem kellene, nemhogy bármennyit fizessek érte kategóriában van.

    Erről nyilván nem a Steam tehet, hiszen ők csak értékesítők. Ha a kiadó nem hajlandó nála akciózni, akkor nem tudja akciós áron a játékokat. A nagy kérdés az, hogy vajon miért is maradt ki idén a - legnagyobb online értékesítő - Steam az akciókból?

    Vajon szándékosan nem állapodnak meg a vele a kiadók az akciókról vagy pont a Steam aki nem hajlandó tovább részt venni az árversenyben, mert az akciók már komolyan csökkentik a profitját? Hiába lenne akcióban nagyobb a forgalom, ez egyúttal nagyobb szerver parkot is kíván (az akció letelte után is, mert ki kell szolgálni a letöltéseket, meg az online ellenőrzést). Kisebb profitból nagyobb kiadás, ez üzletileg hosszú távon biztos bukta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák