Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Źşë'

    addikt

    válasz _drk #134119 üzenetére

    az ember hajlamos saját érdekeit nézni, mint jelen esetben is !hajlamos magyar szemmel! nézni a dolgokat
    srác megcsinálta a videóját a sajátos nézetei szerint, elfelejtve azt hogy nem csak a mi pici országunk létezik a bolygón, nyilván én is egyetértek vele mert magyar vagyok, magyar bérből élek...

    ...ezért olyan szinten a hardvert is ide lehet sorolni, hogy az is kiadás, és nem két filléres
    a vga árak már elég régóta nem a régi, megszokott árazással kerülnek a gépünkbe, nyilván közbeszólt (többek között) a kovid, de csak utólag, a 10es szériás vgak árát szimplán felnyomták piaci hiányt generálva a bitcoin bányászok mikor mindenki meg volt marhulva a kriptovaluta bányászás után

    btw. a gtx 970emet még 2014ben 102ezer forintért vettem, ráadásul kaptam mellé egy Far Cry 4-et! ugyan ez a közép-felső kategória 10es szériából már 170-190ezer forintért volt kapható, pár évvel később, viszont a középkategória még nagyobbat drágult

    amúgy koviddal több mint valószínű hogy megnőtt a "játékos társadalom" mérete is, ami szintén generált hiányt a piacon - az új konzolgenerációval meg nyilván kifogják a szelet ismételten, és ami konzolpiacon végbemegy az hatással lesz PC piacon is, úgy mint pl a DLC létjogosultsága
    az új konzolgen már itt van, és szerintem olyan játékok fognak jönni rájuk hogy öröm lesz nézni, akár bill+egér támogatással ráadásul, ha azt vesszük hogy az áruk is sokkal barátibb mint a PC hardvereké akkor ez is a konzolok felé való nyitást fog eredményezni, sok PC only user részéről is akár (tényleg nem elsősorban magyarországra értem ezeket a dolgokat, nem is mi vagyunk a célpiac :D meg minket leszar mindenki)... ha csökkenne a kereslet PC hardverekre valószínűleg normalizálódnának az árak is

    szerintem amúgy EU-ban - nyugaton, és még nyugatabbra - amerikában ill. oroszoknál szintén még így is ki fogják perkálni a teljes árat, streamerekről ne is beszéljünk, + ha volt/van piaca a DLC-nek PC-n, akkor ennek is lesz. Ami bukásra van ítélve az úgyis elbukik, a Cyberpunk (ez mondjuk nem egy gearbox ACM példa, mert a játék jó) tudjuk h egy jó nagy pofán vágás volt a játékosoknak, ráadásul egy olyan csapattól akiben megbíztak az emberek, azért ezt a megjelenést nem fogják egyhamar elfelejteni - de ennyire nem látom aggasztónak a helyzetet világ szinten, azt tudom hogy a magyarok többségének azért nyilván ez overkill, de ahogy Crytek is mondaná, kivárom míg olcsó lesz, más nem marad... tekintve azt hogy milyenek a bérezések idehaza, meg árazások, kiadások, csok ide vagy oda, az sem támogatás a magyar embernek, sőőt... de ebbe már nem megyek bele mert politika...

    szószó ez az emelés amit véghez akarnak vinni annyira nem nagy szerintem (az említett országokhoz mérve, mert ott normálisan lettek bérek fejlesztve, nem úgy mint nálunk), tekintve hogy sokkal jobban megnövekedett a kereset is pl németeknél (általános minimálbér), és nem csak 4%-al mint idehaza
    nyilván egy normális ember nehezen emészti meg ha drágul valami, így tiltakozás az tuti lesz náluk is, csak azt nem vágják h errefelé mennyivel másabb minden, költekezni vígan jönnek, dolgozni meg már nem. :DDD

    a kiadók fennmaradásáról meg majd döntenek a piackutatóik :D aztán ha elszámolják magukat akkor mennek a levesbe, miattuk nem aggódom csöppet sem - a fejlesztőik több mint valószínű hogy fognak találni másik állást - eddig is ez volt, kiadók zártak be, fejlesztőket tettek lapátra, felvásároltak ezt azt amazt, nem a stabilitás jellemző a játékiparra ami kitartana több évtizedre, főleg a jelen kor követelményeinek megfelelve, teljesen más jellemző a jelen kori cégek menedzsmentjére mint régen

    "Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

Új hozzászólás Aktív témák