Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • egykori

    őstag

    válasz mr_ricsi #2260 üzenetére

    Hali mr_ricsi!

    Olyan gyönyörűen, frappánsan fogalmaztad meg ebben a hsz-ben a lényeget, hogy érdemes lenne minden topicot ezzel indítani. Nem kell mondanom, hogy nézd meg, mert látom Te is tisztában vagy azzal, hogy bármilyen márkájú, nevű printertopic azzal van tele: a nyomtató nem működik, csíkoz, sárga, kék, halvány stb. a nyomat, villog a led, és még lehetne sorolni a panaszokat, a köpködést, káromkodást, mindenki szidását. És azután kiderül, hogy legalább 90%-ban az utángyártott, utántöltött patronok és a különféle hackelések, chip-resetelések következménye áll a gond mögött.
    Pedig egyszerű a képlet: a nyomtató ára + a gyári patron vagy toner ára + a gyári előírások betartása = 100%. (Tudom, ez nagyon sok!) Aki ezen spórolni akar, vállalja a rizikót, kísérletezik, görcsöl, annak érdemes számolni, mennyit takarít meg, vagy netán, mennyit fizet rá a 100%-hoz képest (az elrontott, elkísérletezett papír sem ingyen van). A minőséget és egyéb forintban nem kifejezhető szempontokat is jó, ha belekalkulálja mindenki.
    Én egy egyszerű felhasználó vagyok, már néhányszor rájöttem és megfizettem az árát több más területen az át nem gondolt spórolásnak.
    Amúgy a költségvetés támogatása szerintem, ezernek a duplája lehet.

    Gratula, üdv,
    egykori

  • egykori

    őstag

    válasz mr_ricsi #2273 üzenetére

    "Az USÁban nem divat az utángyártott kellékanyag használata"

    Szerinted nálunk divat, vagy kényszer szüli?

    Több éven át használtam egy Epson stylus color 640-est, az olyan fényképeket nyomott, hogy a rokonaim, ismerőseim alig hitték el, hogy nem fotólaborban készültek a képek. Most ezt el kellett volna szúrnom utángyártott festékkel, patronnal? Eszembe sem jutott!
    Na, ez egy divatja múlt példa volt.

Új hozzászólás Aktív témák