Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PIAAxSky

    csendes tag

    Jónapot mindenkinek!

    Örömmel olvasom ezt a topic-ot, mert nagyon érdekel a téma, és sokat tanulok belőle, amit ezúton is köszönök minden hozzáértőnek.

    A hozzászólásom azért nem csak a köszönetnyilvánítás miatt született, hanem azért mert, ha már ennyi hozzáértő van itt akkor tanácsot kérnék.

    Van egy meglévő elméletben xenon halogén lámpám, amit szeretnék átalakítani ledes-re.
    A lámpa amiről szó van így néz ki. Energizer
    Nagyon szeretem, csak ha kiég az izzó iszonyat nehéz ujjat venni bele és drága is, ezért gondolkodtam el az átalakításon.

    Szóval a lényeg, hogy ha az energiaforrást szeretném változatlanul hagyni / 2*3 AA / aksi vagy elem, akkor milyen ledet, ill. vezérlő elektronikát kéne vásárolnom hozzá, úgy hogy a fényerő legalább akkora legyen vagy nagyobb mint ami most van!
    Nem vagyok elektronikában és sajnos fizikában se jártas, de ha minden igaz akkor az elemek úgy vannak a lámpába, hogy 3db sorba kötve, amivel a lámpa már működik 3.6v - 4.5 v energiaforrástól függően. A második 3-as pedig szintén sorba van és a két sor pedig párhuzam kötéssel van ellátva, kapacitásnövelés gyanánt.

    Ilyen több fényerős vezérlő elektronika meg memória kapcsoló nem lényeg, nekem bőven jó a ki-be kapcsolás. Nagy többségében rövid ideig van használva /percekre/, de a nagy fényerő és a bevilágított terület ill. a fokuszált fénynyaláb nagy előny nekem, munkaeszköz a lámpa.

    A barkácsolástól nem ijedek meg, így várom az építő jellegű hozzászólásokat a probléma megoldására, amit előre is köszönök! Remélem sikerül a segítségetekkel egy remek lámpát barkácsolnom!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák