Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anubis6

    aktív tag

    válasz niof #380 üzenetére

    Arra utaltam, hogy aki nem rajongója ennek a stílusnak, az is könnyen elcsábul, egy ilyen buliban. ;)
    Nem egy, nem kettő ismerőst vittük el ilyen bulikba kívülállóként (mondanom sem kell, azok még a progresszív zene fénykorában voltak), és egy pillanatig se unatkoztak, teljesen magával ragadta őket a stílus, csak sajnos ami a mainstream-ből folyik, az.. hogy is mondjam, nem mindig üti meg azt a mércét, ahol ez már művészetbe fordul, pedig volt még olyan monoton techno is, ami simán ilyen hatással lehet az emberre, és akkor még nem is beszéltem a progresszív különlegességekről, amit mesteri szinten
    prezentáltak a kor nagyjai (akik mára szintén érdekes irányba mentek pl.: Digweed), de mostani bulikon inkább az értők számára igényes zenével készülnek, és így már sokkal nehezebben befogadható külsősöknek. Persze én egy friss Sasha partin is jól szórakoztam, de inkább neveztem volna techhouse-nak, mint progresszivnek, 1-2 csemege kivételével, szinte folyamatosan csak az újabb és újabb, még számomra is ismeretlen, de igen veretős zenéket pakolta föl, amit értő fülek nélkül, igen nehéz értékelni.

    #381 Fr@nkieWilde : Nekem is furcsa, hogy a faék egyszerűségű zenék, miért olyan népszerűek (persze ál naivan, hisz ott van előadóként egy régóta porondon lévő "sztár", akik nevével bármit el lehet adni).
    A goa bulik amúgy nagyon jók, egészen más érzés egy tényleg olyan közösségben bulizni, ahol mindenki a zenéért megy el a buliba, és nincsenek csajozós baromarcúak, meg izom-Tibik, meg
    persze tizenéves, full-ra szétcsapott kis pondrók sem, akik ettől érzik nagynak magukat. Nem, ott minden arról szól, hogy jól érezd magad, nem a lehúzás megy a kis kihelyezett standokon sem, bekészítve nagy tálnyi szőlőcukor, jobbnál jobb felpörgető teák, frissítők, nyugágyak, fákra kikötött függőágyak, chill sarkok, masszőrök stb. stb., tényleg mindent megtesznek azért, hogy arról szóljon a buli, amiről igazán kell, nincs 1000 forintért fél liter víz, meg hasonlók.

    Ez a zenei diverzitás rám is jellemző, sokszor én is meglepődök magamon, mennyiféle stílus tud magával ragadni a klasszikusoktól, a könnyűzenén és a jazz-en keresztül, egészen az elborult hardtechno-ig, szinte bármire vevő vagyok. Jó pár éve például a Fókatelep egyik albumát tolták éjjel, és teljesen lenyűgözött :B
    Szóval, majd ha visszaáll minden a rendes kerékvágásba, tarts velünk ilyen igényes bulikba, ha nincs kivel menned, sokszor ott is összefutunk jó arc idegenekkel.. még a páromékat is így ismertem meg, hogy sokszor találkoztunk ugyanazzal a társasággal olyan bulikban, ahova olyan neveket hívtak, akik tényleg igényes progresszív zenét toltak: "Nézd, már megint itt vannak" :DDD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/@anubiszthedj https://soundcloud.com/anubiszthedj

Új hozzászólás Aktív témák