Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #1 üzenetére

    Ez most elméletben azt jelenti, hogy ha már nálunk be van húzva a kábelnet, akkor az nem lesz kicserélve optikára(így gondolom itt max 100-200 Mbps lesz a max) míg új területen ha behúzzák az optikát, ott meg lesz 1000 Mbps is? Ha ugyanazon az áron fogják értékesíteni az új optikás netet a régebbi kábelnettel az nem fair dolog.(Most is marketing alapon/aránytalanul van megcsinálva a díjszabás, fizess 1000-rel többet 10x es sebességért, aztán fizess még 3-at 80 mbps-ért) Én inkább olyan digi-szerű díjszabást tudnék elképzelni, különböző technógiájú területeken a sebességgel arányos díjleképezéssel. Remélem csökkenni fognak az árak, mert jelenleg a korlátlan mobilnet olcsóbban(~4k) alávág az elektronetnek, mégha nem is veszi észre, ami közel 90-120 Mbps-t hoz/tud.
    Elképzelhető árcsökkenés és legalább 2szer gyorsabb sebességek az ent-nél szerintetek a közeljövőben? Tud valaki frissebb információt a szalkai feljlesztés elkészülésének dátumáról?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #14 üzenetére

    Akkor gondolom várni kell majd augusztusig legalább és még örüljön az ember, hogy kapni fog egy 150es netet 8 ezerért, míg a mostani 80 megás lesz kb 5000. A probléma, mire itt 2018 őszére fogják adni a 150 és netet 8kért, 2019 tavaszára már várható az 5G(gigabites) mobilinternet kb fele annyi áron. Ezért nem értem, hogy az elektronet miért nem cseréli le a meglévő hálózatot teljes mértékben optikát és csak településenként haladni, ha lassabban is, de modernebb lenne a végeredmény, mert a jelenlegi fejlesztések is elavultak lesznek, mire elkészülnek.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #16 üzenetére

    Az 5G-t csak szemléltetésére miatt írtam, addig lesz cat6os 4G+ net CA-val, ami persze nem lesz 300 Mbps, de a 150-et meg fogja haladni biztosan. Mindegy is.
    Ha lesz bármi infótok is, kérlek osszátok meg itt.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #16 üzenetére

    Kiváncsiságból megnéztem a modemem kapcsolati adatait és láttam, hogy a le csatornából 5-öt használ a 8-ból/ fel irányban 2 csatornát a 4-ből.(40 dBi SNR). Így van hova fejleszteni, ahogy írtad is. Neked/nektek milyen a vonal adatok?(közvetlenül a modemre csatlakozva 192.168.100.1 es IP-t kell beírni a böngészőben és behozza).
    Kicsit jobban utánna nézve a neten 382 Mbps átviteli sebességet láttam elméleti maximumnak. Igaz ez?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #19 üzenetére

    Értem, köszi. Én már egy 150/20 es csomaggal kiegyeznék, illetve jó lenne egy " feltöltős" csomag amiben alacsonyabb letöltés mellett nagyobb feltöltést tudna. Pl. Nekem felhő alapú munkához kellene és itt igaz a mondás az idő pénz, ezért is kényszerülök mobilnet használatra, ami 20 at hozza felfelé. Melyik címre lehet érdeklődő üzenetet írni? Az oldal üzenet funkcióját kell használni?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #21 üzenetére

    Azt elfelejtettem hozzá írni, hogy egyenlőre. Egy 300/50-es csomagban már a 21.-ik azázadban érezném magam, de valószínűleg ez csak álom marad :))

    Kíváncsiságból a konkurencia oldalán megnéztem pár címet random a városban és meglepődtem, hogy már elérhető az 1000-es csomag, egyenlőre csak a 4+ emeletes panelokat környékezték meg optikával, így a doscis megint hátrányban lehet mire elkészül/elkészülte utáni 1 éven belül. Igaz itt még csak réz van a konkurencia részéről, elgondolkozatatott a váltás gondolata a 100/25-re(amiből itt 80/20 jönne kb a mostani áron), csak az 1 év hűséget nem éri meg részemről, ha tudom, hogy 2-3 hónap múlva már elérhető lehet a 100 nál nagyobb csomag itt az entnél.(remélhetőleg meglévő ügyfélként nem kellesz hűség)

    Ezért is jólenne, ha adna valamiféle hivatalos/iránymutató tájékoztatást az ent, mert ha csak ígérettel is, de sok ügyfelet meg lehetne tartani.(Persze a konkurenciánál úgy van kitalálva minden ár képzés, hogy úgy éri meg a legjobban ha az összes szolgáltatás tőlük van) Ezért nem csodálkoznék, ha az ügyfelek kompletten eltűnnének és vinnék az összes szolgáltatásaikat másik szolgáltatóhoz.(már aki ezt megteheti lejárt hűséggel)

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #23 üzenetére

    Nem egészen talált a város, olvass visszább egy kicsit #13 :))
    Sajnos nincsenek konkrét információim a telekom jelenlegi rendszereiről, mert nem vagyok az ügyfelük. A vectoring az érdekes technológia, de szerintem a telekom ezt jelenleg bondinggal kezeli és a "mostani", 10 éves távlatban értendő fejlesztést befejezte és valószínűleg hátra fog dőlni pár évig. Végülis az EU-s rendeletek, amúgy is csak "szuper gyors" ...30 Mbps sebességre kötelezik, ami már megvan és valószínűleg a többi terület "felzárkóztatásával" fognak foglalkozni. Ha már erőltetnék a további fejlesztést, akkor ésszerű lenne az optikát fejleszteni(írtam is hogy helyileg már pár panelnél megjelent lakótelepen).

    Megpróbálok érdeklődni a fentebb liírt címen, ha lesz valami beírok ide.

    (#24) Pubszon: Köszi a modem értékeket.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #26 üzenetére

    Most még elég, de ahogy új szolgáltatásokat ismerenek meg az emberek és elterjednek a 4k-dolgok, utánna már kelleni fog nagyobb sávszél, főleg egy család 3-4 eszköz esetén. A youtube-on és a netflixen már van jó pár tartalom, de amíg nem lesz nagyobb sávszél, hogy kipróbálhassák az emberek, addig marad az igény a webkamos/egyéb ingyen netes filmek minőségére.

    Én is már fentebb leírtam, hogy a mostani díjszabás aránytalan és ne legyen igazam, de utánna nézve egy dunántúli kábelszolgáltató csomagjainak(vidanet, telekom alcége és itt már van ED3, amit itt fejlesztenek HFC-n), ott 150 mega a max arany áron. [link]
    Remélhetőleg itt másképpen fog alakulni a dolog, mert az elméletii 400 plafon miatt én többet várnék.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #32 üzenetére

    Jó, hogy beírtad. Én is teszteltem és 66 lett a vége.

    Nálam csökkentek a modem jelértékei úgy -3 dB-t, nálad viszont erősödtek. Csomagban gondolom most felraktam minket a 70-esbe(az 70/5-öt ad, ezért is nem nőtt az up speed). Mondjuk nekem eddig is az 50/4 ből, 54/4.5 jött eddig is(azért a +12 Mbps jó ajándéknak). Ahogy látom a csatornák számán nem változtattak, lehet ez kísérletezés/hálózat terhelés teszt. Eddig nem tapasztaltam szakadozást vagy ilyesmit.
    Jó látni, hogy történik valami pozitív változás, mondjuk pont ma láttam ent-es kocsit a környékünkön, lehet állítottak valamit vagy csak hibára jöttek ki. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Beniii06 #33 üzenetére

    Lehet elkiabáltam a dolgot vagy még dolgoznak rajta, mert most meg 30-nál többet nem tudok kimérni. :(

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #35 üzenetére

    Azt nem tudom megnézni, elfelejtettem a belépési adatokat és már az a papír sincs meg amit adtak bekötéskor, így a netes forgalom mérőt már vagy 2 éve nem láttam. Egyszer vettem csak észre, hogy korlátoztak a túllépése miatt sebességben: Az XL(40) helyett csak simát(15) kaptam a hónap végéig.

    Én most a szokásos csekk mellé kaptam egy tájékoztatót a változásokról. Nem tudom mennyire szabad megosztanom ezt, elsejei dátum van rajta és gondolom mindenkinek fogják csatolni a csekkjéhez, mindenkihez el fog jutni a levél/frissülni fog a weboldal biztos, így ha fenntartásokkal is, de megosztom:

    Csomag-ár változások

    Eszerint, csak 15.-étől adnák a sebesség növelést, de mi már most kapjuk 3 nappal előtte :DD Grat a szakiknak :C

    A feltöltés az sajnos maradt ugyanannyi és az árszabás is megmaradt "sávosnak", így továbbra sem éri meg biztosan a nagyobb csomagra váltani +2500-ért ez +30 Mbps le (feltöltés változatlan, ez csalódás számomra a fejlesztés után :( ), de legalább van valami fejlődés, csak ne szakadozzon. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #37 üzenetére

    Igen sajnos. Ma már nem csak arra kell a fel sávszél, hogy működjön a net(csomag kérések elküldése), hanem vannak felhő alapú dolgok(Google apps, gdrive, onedrive, képek szinkronizálása, adatmentés) és még előfordul manapság a 'youtuber' is. A 100/5-ös netre kíváncsi lennék, hogy működik, mert az 5 felfelé nagyon ki van számolva, olyan "rezeg a léc" értelemben. Lehet, hogy 90-nél ki is fulladna a dolog. Így hiába lenne nagyobb pl 200- as csomag lefelé, az 5 fel miatt nem lehetne kihajtani, főleg több eszköznél.

    Minket csak az optika "menthetne meg", de ez már lefedett koaxos területen szinte esélytelen. Pedig csak az oszlopokra kellene dobozokat felrakni és nem is kellene erősítő(dobozok, aka "gombák" a házak előtt), nem is kellene feltúrni az egész utcát, de gondolom ide már nem jut a jóból. Nekem egyenlőre megfelel ez az emelés a feltöltés kivételével. Legalább az Extra XL tudhatna 10-et, az jó lenne a munkámhoz. Jól írtad, "ki van szurva a szemünk 1-2 évre", ezt én úgy fogom orvosolni, hogy ahová már fogok költözni idővel, ott van/lesz digi optika 1000/200 Mbit/s potom áron vagy T-s.

    Így városon jobb alternatíva a telekomos vdsl2 100/25-ös sebességgel(ebből bondingal 90/20-at tud hozni akár, de a 60 biztosan megvan lefelé és 15 felfelé), aki megengedheti magának. Igaz a T-nél sokkal lejjebb van a színvonal szolgáltatás minősége terén(akár eszközök, ügyfélszolgálat, stb) és örüljön az ügyfél, ha van net és nem kap SNR lock-ot alacsonyabb sebességre, persze azért itt is lehet szerencsés az ember, csak azt mondom ritkán és ugye távolságfüggő a vdsl

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #39 üzenetére

    Gondlom azért nem adnak infót, mert nincs kédz még a hálózat vagy el vannak maradma a tervtől, esetleg még nekik is új az optika és lehet a telekomtól sem kaptak még szávszélt(mert az ent is a t től bérli a netet tudomásom szerint). Ezért nem akarnak ígérgetni.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #42 üzenetére

    Én szakemberhiány/időjárásra gondoltam, mint késedelmi okra. Azt, gogy mennyire függ a T től nem tudom, de biztos korlátozott a kapacitás a bix-től/ott nem láttam az ent-et, csak a T-t a partnerek, bérlők között. Így elméletileg a bix tier 1 es szolgáltató, a T tier 2-es és az ent tier 3-as. Ebből következtettem, meg abból is, hogyha speedtestet csinálsz T-s natolt ip címet kapsz. Ezért is drága a fix ip/nyilvános ip az entnél(legutóbb valami 5 ezer körüli összegre).

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #39 üzenetére

    Amíg nem írtál ezekről amszolgáltatókról, fogalmam sem volt, hogy léteznek. Utánna nézve a pr-telecom nál van 120-as csomag is 6200-ért, összehasonlítva az entes 100-asához 7200-ért. Ez még ugye az áfacsökkentés miatt mégolcsóbb lesz, ez konkurencia az entnek valóban. [link]
    Szerintem is kimaxolhatnak a jelenlegi rendszereket simán, így a 120-as csomag simán elérhető lenne, kivéve ha kell a tartalék és sok új ügyfélre számítanak, bár a t 100/25-ös vagy 50/15csomagjától nehezen fognak elpártolni az emberek főleg ha iptv-vel is meg vannak áldva, mert akkor a net nélkül nőne a havidíj/megszűnne és fúrni kellene.
    Ez az emelés jó volt iránymutatásnak és szerintem augusztusig nem is fog változni, míg készen nem lesznek az optikás fejlesztések teljesen. A kérdés, hogy utánna mi lesz. Legutóbb 40-ről 50-re emeltek kb. másfél éve, most +20-al emeltek, ami megint csak jó dolog, viszont az árcsökkenést csak az áfacsökkentésnek köszönhetjük. Kár, hogy az extra xl nem éri meg számomra, mert ugyanaz a feltöltést kapnám, max +1 Mbps és még mindig azon a véleményen vagyok, hogy legalább a letöltési sebesség tizedét illene megadniuk fel irányba, hogy ki lehessen hajtani csúcsidőben is, mert nállam most is 67-nél nem megy feljebb. Ahogy írtad nem fogja megérni ezt a sok erősítőt árammal ellátni, minden szempontpól az optikáé a jövő. Sok idő kellesz hozzá, hogy itt is olyan legyen mint a diginél pár ezer forintok helyett, pár száz forintok választják el a csomagokat. Összegezve nekem ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #40 üzenetére

    Akkor ez a csúcs, szerencséd van, hogy ki tudtad maxolni, nekem még 67 fölött nem tudtam mérni.

    #44: Ez jó hír, én mikor kötettem a netet drágább volt a fix ip díja mint a netcsomagé havonta. Mostmár mindegy, mert VPS-t használok és már hozzászoktam a duplanathoz.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #55 üzenetére

    Üdv.!

    Jó látni, hogy az ent ilyen módon is felvette a kapcsolatot az ügyfeleivel, főleg így, hogy láttam a felhasználói fiók a mai nap lett regisztrálva és csak itt közölt hozzászólásokat, csak miattunk regisztrált be. Ez a tény egy különleges, mondhatni egyedülálló kezdeményezés, amivel az ent kitűnhet a többi szolgáltatótól(szerintem) és ez egy olyan pozitívum, amit örömmel fogadunk. Általában az ügyfelek szeretik elmondani a véleményüket és az külön 'élmény', ha meghallgatásra is találnak a szolgáltató részéről. Ez az információ visszacsatolás sajnos el szokott maradni.
    Szoktam olvasgatni más szolgáltatói topikokat is(a vezetékes otthoni szolgáltatások mind elektronetesek nálam), de csak elvétve láttam olyat, hogy közvetlenül a szolgáltatótól(illetve munkatársaitól) szakmailag lehetne kérdezni, amire kifejtős választ is kap az ember, mivel telefonos ügyintézésnél erre nincs mód, mert esetleges hibabejelentés miatt telefonál csak az ember és ott nincs idő ilyesmire. Itt viszont időben kötetlenül lehet kérdezni és válaszolni is. Azt is jó látni, hogy alaposan megnézték a topik eddigi hozzászólásait és ezek alapján részletesen válaszoltak. Bízom benne, hogy ez a lehetőség nem csak ideiglenes, hanem hosszabb távon is kölcsönös lesz párbeszéd szempontjából. Igaz a topik "nem folyamatos", mivel csak pár aktív tagja van, de igyekszünk szakmai dologgal feltölteni.

    A jelenlegi hálózatfejlesztésnek is összességében örülünk, mert meglepetésként ért minket, annak ellenére, hogy érdeklődtünk erről korábban. Ahogy mások is említették a feltöltési sebesség növelésre számítottunk, de gondolom a következő fejlesztési lépcsőbe már bele fog férni ez is. Azt írta, hogy évente növelik a sávszélességet, ennek ellenére elképzelhetőnek tartja, akár fél év múlva(a pályázati fejlesztések befejeztével) nagyobb sebességű(fel/le irányban) csomagok bevezetését?
    Elképzelhető, hogy 2018 szeptemberéig lesz olyan hely Mátészalkán, illetve belterületén/lakótelepen, ahol már FTTH lesz teljesen HFC helyett? Azt esetleg meglehetne tudni, hogy hol van a központi elostó Mátészalkán, hogy hol lesz először "optikásítva" egyre közelebb az emberekhez vagy ez titkos információ?
    Továbbá érdekelne az is, hogy vannak-e internet csomagjaik üzleti ügyfeleknek/kisebb cégeknek-vállalkozásoknak, amiben van nagyobb feltöltési sebesség?

    Mások példáját követve én is szeretnék beszámolni személyes tapasztalataimról a szolgáltatásokkal kapcsolatban. Jelenleg mindhárom szolgáltatást használom. A TV-vel szinte teljes mértékben meg vagyok elégedve, sokkal jobb minőségileg összehasonlítva, mint egy SAT/IPTV-vel. Igaz heti egy-két alkalommal szokott kockásodni minimálisan, nincs vele probléma. A telefonnal szintén nincs probléma, bár valamiért hálózaton belül(ent) 'halknak' érzékelem a beszélgetést, ha mást hívok akkor nem érzékelek ilyet. Próbáltam már másik készülékkel, ugyanez volt az eredmény, de mivel ritkán használom a vezetékes telefont, így ez nem zavar.(Mondjuk beszéltem az ügyfélszolgálatukkal korábban és az is halk volt valami oknál fogva).
    Az internettel is összességében is elégedett vagyok. Az elmúlt 3+ évben volt szerencsém használni az Önök jól skálázott hálózatát és valóban szinte 90+%-ban meg volt a maximális sebesség vagy még több. Ezért is mertem ajánlani ezt a fajta internet szolgáltatást a rézalapúval szemben, ami a jobb esetben is csak a felét-kétharmadát képes átadni az ügyfél által választott csomagból.(Olyanért is fizet az ügyfél, amit fizikailag lehetetlen megkapnia technikai okok miatt -távolság-). Szerencsére a HFC sokkal megbízhatóbb,e zt is bizonyítja, hogy ennyi hosszú idő alatt is csak pár alkalommal(max fél napok) nem volt internet, de hamar sikerült is kijavítani a hibát a gyors szerelői beavatkozásnak köszönhetően.

    Azonban meg kell osszam a negatív tapasztalatomat is, amit a sávszélesség emelés óta szereztem. Nagyjából az emelés óta gyengült a hálózaton a jelszint és délután 16 óra és este 22:30 között drasztikusan lecsökken a sebesség(100-300 ms ping mellett 14 Mbps körüli le/3 Mbps fel irányú sebsségre végig az esti időszakban, esélytelen online multiplayer például) és ma kétszer is megszakadt az internet kapcsolat kb. 5 perces intervallumra. A minimum sebesség 8 Mbps volt le irányba amit mértem. Gondolom még így is meg van a garantált minimum, ezért nem jelenthetem be hibára, azért is bátorkodtam itt megosztani. Azt észrevettem, hogy a modem által jelzett jelszint értékek is csökkentek megközelítőleg -2dB-t. modem értékek (tudom, hogy nem rossz értékek,c sak gondoltam jelzem itt ezt is). Azt nem gondolom, hogy nálam, illetve a modemben lenne hiba, mivel korán reggel sikerült ilyen mérést készíteni kora reggeli sebesség(Mátészalka)

    Jelenleg nem tűnik túlméretezettnek a hálózat a csúcsidőbeli sebesség csökkenések miatt. Remélem, hogy ez hamarosan meg fog szűnni és vissza tér a jól skálázott hálózat. Nyílván még nem sikerült teljes mértékben elkészülni a jelszintezéssel, bár már 3 napja jelentkezik a probléma.

    Szerintem a többiek nevében is mondhatom, hogy örülnénk neki, ha esetleg a publikus/fél-publikus információk meg lennének osztva,akár ilyen-olyan módon, persze ha nem gond. Gondolok ilyesmire, hogy a havi csekkem mellé kapott tájékoztatót az új csomagokról/áfa csökkentett árakról( amin dec 1-ei dátum van és gondolom mindenki megkapta csekkje mellé kivéve a fórumon itt lévőket), de mivel őket is érintette a változás fenntartásokkal is, de megoszottam. Remélem nem probléma, mert a weboldalon még semmilyen infót nem találtam, pedig a tájékoztató szerint már dec 15-étől érvényesek az új csomagok. Biztos el vannak foglalva a hálózatfejlesztéssel és a weboldalra nem jut elég kapacitás.
    Ha esetleg szükség lenne internet "tesztelőre" lakossági részről, akkor szívesen besegítenék ilyen jellegű dologban is.(Mátászalka)

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #58 üzenetére

    Köszönöm szépen, minden kérdésemre választ kaptam és nem maradt ki semmi sem. Csak így tovább :)
    Örömmel látom rápillantva a modem értékekre, hogy sikerült az SNR csökkenést orvosolni és plusz csatornákat is bevezetnimodem. Így az eddigi 5/8 DS csatorna helyett mostmár 7/8 van. A sebesség is megvan most is 'csúcsidő'-ben, este. Lehet van köze ahhoz is, hogy időközben telefonáltam az ügyfélszolgálatra korábban ez ügyben, de gyorsan megoldódott a dolog. Gratula a tech csapatnak. :C

    Persze gondolatban előjött a kisördög a gondolatban, hogy +2 csatornával milyen sebességek lehetnének elérhetőek, de természetesen előbb a jó skálázottságot és a stabilitást kell "visszaállítani" emelés után és mennyiség helyett minőséget szolgáltatni, ahogy eddig is tették és ezután is fogják. :)

    Mivel jelenleg megoldódott a probléma, így abból a célből mondanék egy utca szintű címet, hogy esetleg(ha nem üzleti titok és nem származik Önnek hátránya belőle) szeretném megtudni, hogy a fejlesztési pályázat keretében bele esek-e az optikai fejlesztésbe 2018 augusztusáig.(Mátészalka nagybányai utca) "Az FTTx-es építési és ütemezésekkel kérdésekkel kapcsolatban nem tudunk még pontosabbat írni" (Erre már válaszolt kérdésem előtt, azért megkérdezem, hátha nem erre gondolt alapon)
    Ha nem, a pályázat lejárata után elképzelhető ezen a területen 1 éven belül(jövő év végéig) ilyen jellegű fejlesztés vagy maradni fog a koax? Esetleg megtudhatnám a fentebb megadott utcához legközelebbi elosztó/éles végpont helyzetét?

    Egyenlőre ennyi kérdésem lenne és ha érzékelek techikai változást, akkor azt itt jelezni fogom sebesség értékekkel/modem értékekkel.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #73 üzenetére

    A ping az attól függ hány hopon, hálózaton megy keresztül a célig tőled. Ezt traceroute-al lehet ellenőrizni:

    tracert bix.hu vagy "tracert (elérni kívánt szerver címe)"

    Nekem 9 hop-on megy keresztül és teljesen normális a 30 ms alatti érték pingnél. Az már jobban zavarna ha 50ms felett lenne vagy mint "máshol" csomagveszteséges lenne a net kapcsoalt és csak böngészésre lenne jó a net, a multis dolgok ugranának egyből + a weboldalak is csak sűrű F5 nyomkodásra töltődnének be.

    Ha ez számít valamit, most csináltam:

    Ping statistics for 193.239.149.210:
    Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 13ms, Maximum = 22ms, Average = 17ms

    A ping "máshol" azért van 10ms alatt, mert optikát használnak és az minimális hopon/akár közvetlenül a bix-be van bekötve, illetve optikán tudsz mérni a szolgáltató speedtest szerverén így kb kevesebb mint 5 hopon keresztül megy át a csomagjaid.(Ha jól tudom/emlékszem)

    Majd meglátjuk, hátha lesz nálad/nálam optika a nyárig. Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy a villanyoszlopra/telefonoszlopra lesznek felszerelve az elosztók vagy a földben lesz kiépítve és cserélve (megúszva a légkábelezést kertes övezetben)?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #80 üzenetére

    Gondolom így nem fog megmaradni a koax az optika mellett érthetően a fenntartási költségek miatt. Viszont mi a tervük a TV-vel? Remélem nem olyan IPTV lesz, amihez szükséges "energiatakarékos" beltéri boxok(a felvevős, HDD-vel simán 20+W, kb ~30W fogyasztású). Ez három tv esetén már több száz forintos tétel a villanyszámlán és évente ~5000 FT is lehet. Továbbá szeretném továbbra is kihasználni a tv funkcióit plusz felesleges távirányító/doboz/+1 hibaforrás nélkül. Nem is beszélve az IPTV vitatható minőségéről. Ezek miatt is maradtam többek között kábeltv előfzető(és szerintem mások is, ahogy hallottam).
    Remélem majd sikerül beszerezniük olyan digitális átalakítót optikához, amin van közvetlen koax kimenet(Pontos típust nem tudok mondani, ha van ilyen?). Kérem ezt majd tartsák figyelembe szempontként eszközbeszerzés előtt.

    Köszönöm a választ!

    Másnak: Akkor javítom magam, a fizikai távolság/fizikai réteg nagysága maradt ki a írásomból, de szerintem ez egyértelmű mindenki számára. Így már biztos megfelel.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #82 üzenetére

    Nem is kell a felvétel funkcióhoz beltéri, legalább is nekem a tv tökéletesen tud rögzíteni pendrivera, sőt még a műsorhoz tartozó leírást( műsorújság adatok, szereplők neve, fim címe stb) és akkor a "kikapcsolt" tv időzített rögzítésről nem is beszélek. Hiányozna az műsorújságban időzíthető csatornaváltás, ami szintén percre pontosan működik.
    Igaz az is, hogy ha lenne IPTV akkor kellene kábelt cserélni, amit szintén neked kellene kifizetni és lehet fúrni is kellene + egy idősebb ember könnyen el tudja téveszteni a két távirányítót( ha még nem is egyformák) hogy mikor melyik távirányítón mit kell nyomni és ha elnyomódik, akkor személyesen kell visszállítani neked(telefonon keresztül esélyed sincs 'megjavítani', csak személyesen)
    Nekem az is szempont, hogy IPTV Box nélkül nem "kémkedik" utánnad a csatorna általános statisztikában, hogy mikor melyik csatornátnézed/mennyi ideig/ mikor-melyik reklámról kapcsolod el stb.)
    Továbbá elromolhat a beltéri is és azt a szerelőkkel kellene küldözgetni/cseréltetni, ami plusz energia, adminisztráció, mivel a beltéri egység a szolgáltató tulajdona. Abba meg szerintem nem menne senki bele, hogy 10 ezer körüli összegért megvegyék az emberek beltérik darabját(erre nem is kötelezhetők szerintem, mivel beltéri nélkül nem tudnád igénybe venni a szolgáltatást).

    Összegezve szerintem mindenki jobban jár beltéri box-ok nélkül,csak legvégső esetben maradna ezek kárára:pénz(áram ,ügyfél fizeti), idő, ügyfélelégedettség(kevesebb hibaforrás/meghibásodási lehetőség/minőségbeli kifogás).

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #91 üzenetére

    Most olvastam a weboldalukon, hogy karbantartási munkálatok lesznek Mátészalkán(bizonyos területeken), napközben. Van ennek valam köze az optikai fejlesztés pályázathoz/több node kialakításához? Csak mert ez szemet szúrt nekem: "A karbantartási-fejlesztési munkákkal érintett településrészek:..." +, hogy csak az internetre van írva esetleges kimaradás.
    Gondolom fontos is lehet, mert napközben lesznek kimaradások(szerencsére nem este, mikor már a többség otthon van és használná/használja a netet) és nem éjszaka történik a karbantartás, ahogy korábban is írta.
    Mire lehet számítani a karbantartás-fejlesztés után a weboldalon megjelölt területeken?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #93 üzenetére

    Ez jó hír. Remélem a város többi részén is lesz ilyen fejlesztés, nem csak a korábban említett részeken.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #96 üzenetére

    Köszönöm a választ és nézegetni fogom a weboldalt, hogy hol járnak éppen. Gondolom amíg nem lesz kész teljesen(megye szinten) addig nem lesz érzékelhető változás sebesség terén és augusztusig nem lesznek csomagváltozások, még akkor is ha itt a városban már készen lesznek.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #99 üzenetére

    Tudom, hogy volt róla szó, csak az akkor volt, gondoltam most pedig már többet lehet tudni a fejlesztés ütemtervéről/annak tartásáról. Nyílván jó dolog, hogy már a településünkön járnak, csak ebből nem lehet leszűrni, hogy most ez előny vagy hátrány az ütemtervhez képest. Jelenleg is ~400 fájlt szinkronizálok és egyértelműen jó lenne látni a számlálón, ha nem ~2 órát mutatna, hanem 5 percet. Csak ezért "türelmetlenkedtem". :)

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #101 üzenetére

    Elhiszem. Neked is 70-es csomag van nem? Így a ~600 GB hamar el tud menni a havi keretből és utánna jön a lassítás 20 megára elvileg, bár mióta sebességnövelés volt, ha lehet "takarékoskodik" az ember, mert nekem is egy 4k-s netflix film ~60 GB-ot megevett röpke 2 óra alatt és elképzelni se tudom, m9i lesz ha rábukkanok egy jó sorozatra :) Azt pedig nem szeretném, ha lekorlátoznának 20 Mbps-re és amiatt nem tudnám használni az egyébként más, fizetős szolgáltatást(jelenleg próbaidőszak ingyen, de akkor is). A ~20 Mbps full hd-ra bőven elég, de a 4k csak alig vagy egyáltalán nem menne(tudtommal stabil 30 Mbps kell hozzá szakadozásmentesen), csak előtöltéssel, de nyílván nem ezért 'fizetne' az ember egy stream szolgáltatásért.
    Azt nem tudja valaki, hogy a 100-as csomagnál már eltörlésre került a havi forgalmi limit vagy még mindig tervben van? Esetleg van esély erre a 70-es csomagnál is?(Tudom erről is volt szó korábban, csak nem tudok érdemi változásról, mert még nem "mertem" eddig 600 GB felé menni.)

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #103 üzenetére

    Pubszon:

    A 100-as csomaggal így vagyok én is, amiből valószínűleg nem lenne meg a 100, csak 94-96 körül, de ezt már korábban kifejtettem. Jobban elgondolkodnék rajta adatlimit havi adatlimit nélkül és reálisabb áron, ha már tv+internet+telefon is van egyszerre, lehetne valamiféle csomagkedvezmény a legnagyobb csomagra(az eddigieken felül) a netre is, nem csak a telefonra. Szívesen kipróbálnám/tesztelném a 100-as csomagot(vagy a fejlesztések után még gyorsabbat ;] ),akár csak egy napra/órára is(felár nélkül :D ). Legalább meg tudnám, hogy mit bír, mert +20megáért nem éri meg váltani tényleg. Viszont már egy ideje lejárt a hűségem és aláírnék egy évet, ha tudnám, hogy olcsóbban kapnám meg ugyanazt mint most vagy váltanék nagyobb netre, ha a csomag + hűségkedvezményes ára olyasmi lenne, amit írtál.

    Elektronet:

    Ehhez jó lenne frissíteni a weboldalon lévő adatokat/dokumentumokat, mert jelenleg nem egyértelmű mi után mennyi kedvezmény jár, akár különálló menüponttal egyenlőre csak szövegesen/táblázattal, később egy tájékoztató árkalkulátor, majd megrendelés igény leadó felület is hasznos lenne.(ötlet) Emlékeim szerint régebben, mikor először igénybe vettem a szolgáltatásokat, akkor volt egy pdf a weboldalon, amiben ezek le voltak írva, de most nem találok ilyet/frisset.
    Továbbá szeretnék valamiféle aktuális tájékoztatást kapni most, hogyan alakulnak az előfizetési díjak, ha 2 vagy 3 szolgáltatásom van egyszerre önöktől. Van rá mód erre online is, vagy csak úgy ha személyesen befáradok az ügyfélszolgálatra?

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Beniii06 #104 üzenetére

    Közben itt megtaláltam mire mennyi kedvezmény jár, csak le kell görgetni. Érdekes, hogy telefon esetében van kedvezmény akkor is ha csak tv/net mellé van, illetve mindhárom esetén, míg a netre csak alap tv csomag esetén van -500 vagy -700 Ft telefontól függetlenül. Az extra XL alap tv csomag mellé kijön ~6500Ft-ra, így már elgondolkozhat rajta az ember talán, aki kitudja használni a nagyobb sávszélt + az esetleges havi limit nélküliséget.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #106 üzenetére

    Igen, kell egy telefon az ügyfélszolgálatra, ott elmondja, hogy publikus IP-t kér és azért kell mert kívülről el akarja érni a hálózatot. Modem/router restart és 2 perccel később már lesz is publikus IP. Legalább is, ahogy tudom, így kellene működnie a dolognak.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #108 üzenetére

    Ha a főnökasszony nevén van/ő az előfizető vagy a cég által meghatalmazott személy(esetleg ő kötötte a szerződést), akkor minden további nélkül jónak kellene lenni a dolognak. Biztosat, csak telefonon fognak tudni mondani. Egy próbát mindenképpen megérne neki, ha nem jön össze, akkor el fogják mondani mi kell hozzá.

    Ha kifejezetten a szolgáltató dolgozójához intézted a kérdést, akkor rossz hírem van, mert legutoljára egy hete volt belépve, így mindenképp gyorsabb telefonon megkérdezni, de ezt úgy is lehet, hogy ő betelefonál elmondja kicsoda és átadja neked a telefont és ugyanúgy el tudod intézni te is a dolgot szerintem, csak mondtam egy példát.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #108 üzenetére

    Sikerült elintézni?

    Közben arról is beszámolhatok, hogy a komfort csomagban a havi adatkeret elfogyása után 15/3 Mbps-re korlátoznak köv. hó 1-ig. Érdekes, hogy a forgalommérő szerint a modem sebességét a garantált minimumra lassítják (10/2). Úgy látszik itt is túlméretezés van, mert a fentebb írt érték jön.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #111 üzenetére

    A garantált sebességnél nálam mást mutat a weboldalon :F

    Azért is írtam, hogy a 10 Megától azért "többet" kapunk 15-öt és feltöltésből is, viszont a felületen garantáltra lassítás van írva, jelen esetben Komfort XL 10/0.5
    Félreértés ne essék, nem szeretnék lassabb netet :)
    Itt is látszik a föléparaméterezés, bár fejlesztés után biztos bírná a hálózat a havi adatforgalom fölötti mennyiséget is és nem értem miért van szükség belassításra. Én azért is kíváncsi voltam, hogy lesz-e lassítás létezésére/mennyiségére. Elolvastam az idevonatkozó ÁSZF dolgokat(6-os pont) és megérteném, ha "extrém" használat miatt akadozna/belassulna a szolgáltatás, viszont jelenleg is simán mehetne rendes sebességel, akkor sem lenne semmilyen hátránya másnak belőle, főleg fejlesztés után, amikor a 70/4-es net jön 74/5-el havi kereten belül :))

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #113 üzenetére

    Remélem a következő fejlesztésnél eltörlik ezeket a korlátokat, mert teszem azt netes tv-d van, netflixezel UHD-ba, simán el tudna menni egy hét alatt is az a mennyiség. Ahogy te is írtad korábban neked is elfogyott 100 GB 1 napa latt. Én amit mozira költenék(XX km utazási költség, jegyárak, fél nap elmegy rá), inkább online tékára költöm. Mostmár kezdenek átalakulni a felhasználói szokások és igazodni is kellene valahogy ezekhez.

    Azt nem tudom, hogy a jelenlegi 100-as csomagban van-e adatkorlát és még csak tervben van-e az eltörlése vagy már most is korlátlan az elvileg "korlátlan" csomag. Ha már nincs adatkorlát talán megfontolóra veszem a feljebb váltást, de azért jó lenne tudni 1 éves hűség aláírása előtt, hogy nagyjából milyen nagyságrendű sebességnövelés lesz, hogy lehessen kalkulárni a felárral 1 évig. pl. ha a komfort xl(70/4) felemelik 100/10-re és az extra xl pl lenne 150/20 akkor nyilván biztosabban írnék alá egy évet, hogy tudom meg lesz az a differenciál, ami megéri a két csomag között későbbre is. Nyílván ennél nagyobb eltérés még jobban elgondolkoztatna a dolgon.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #115 üzenetére

    A számokat nem konkrétan gondoltam, csak szemléltetésképpen, hogyha nagyobb eltérés pozitív irányban most is és később is, hajlandó lennék elgondolkodni a nagyobb csomagon vagy ha nem lenne havi adatlimit( én is úgy jártam, mint Pubszon, hogy 2 hét után már csak 150 GB maradt meg), most meg ahogy elfogyott a korlátozott sebességgel nem tudtam igénybe venni olyan más szolgáltatást amiért külön fizettem a sávszélhiány miatt hó végén. Ez így elfogadhatatlan számomra.

    Most nem akarok mindig visszaterelni a témát a sávszélre, de ha már felhoztad, (OFF)a UPCnél(/OFF) is ED3.X van és ott megnézheted, hogy a "fiber power" csoda nevű koaxos hálózat tud 500/22-t.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #118 üzenetére

    Hát igen, példaként a két nap alatt már ~25 GB (le+fel)elment és ez csak böngészésre/zenehallgatásra/ munkára kellett, így beszorozva ezt 15-el ~300 GB marad filmre (5-10 4k) és még a steam frissítésekről nem is beszéltem. Így erősen be kell osztani, hogy előbb filmet nézzen az ember és csak utánna játszon, mert korlátozás után már nem lehet filmet streamelni "csak" 720p-ben(ugye nem ezért a minőségért fizetett az ember). :(

    Más egyéb jó hír:
    Úgy látom már felétek is járnak, [link]
    Karbantartás

    2018. február 6-án (kedden) 8 és 16 óra között Ibrány, Buj, Paszab, Tiszabercel településeken az internet szolgáltatásban egyszeri, rövid idejű (5-10 perces) kiesések lesznek tapasztalhatók.

    A karbantartási-fejlesztési munkák idejére szíves türelmüket kérjük.

    Ha látsz valami fiber teamet és esetleg találkozol is vvelük, szólj, mert érdekelnek a részletek :)

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #121 üzenetére

    Nálam meg van a sebesség:

    Mindig kábelen mértél? Nem ment a háttérben/tálcán skype, torrent? Ugyanazzal a géppel/OS-el méred, amivel eddig jött a 70-en? Nem használja rajtad kívül más a netet?(család/ más felcsatlakozott a wifidre titokban jelszó nélkül/gyenge jelszó miatt)
    Próbáld már magyar, belföldi szerverrel a speedtestet, pl telekom Budapest. Úgy sincs meg?
    Próbáld másik böngészőben firefox/edge és ha win 10-et használsz szedd le a speedtest alkalmazását a windows áruházból, azzal is teszteld.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #123 üzenetére

    Rendben + tehetnél fel képet a modem értékekről is, ha tudsz képmetszővel. Aztán majd meglátjuk mi lehet a gond, de gyanítom, hogy a nagyobb sebesség miatt sokan váltottak fel/át és nem bírja a hálózat, leterhelt. Ez esetben nincs mit tenni, max jelezni lehet ügyfsz-nek(nem mint hiba mert garantált ugye megvan) és lehet történni fog valami vagy nem :(

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #126 üzenetére

    Akkor úgy látszik viszem a prímet 7/2 csatornával :))
    Persze mivel a sebességek azonosak így elméletileg kevésbé lesz érzékeny a leterheltségre- nagyobb kapacitás, viszont itt sokkal több ember is használja szóval ki tudja, a végeredményen így nem sokat változtathat.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #129 üzenetére

    Akkor marad a telefonos bejelentés, mint észrevétel és nem mint hiba. Én szerencsére lekopogom nincs probléma, kivétel mikor fejlesztés volt, akkor 2-3 napig csúcsidőben(15-22h) lement 14/2 környékére a sebesség. Utána telefonáltam az ügyfsz-ra, hogy a garantált is éppen alig van meg este. A technikus azt mondta pár napig lesz ilyen és javítani fogják. Másnap már stabilan 60+ megvolt minden esetben, tehát gyorsan javították a hibát. Ez pozitív tapasztalat volt a 4+ év hibamentes szolgáltatás mellé mint először jelentkező hiba(internet). A tv is csak kétszer vacakolt a ugyanennyi idő alatt, bejelentettem délután jöttek, kicseréltek egy kábelt kint a dobozban és meg is szűnt a hiba.

    Kár, hogy ElektronetZ már nem aktív Igen, sajnos alábhagyott a kezdeti lelkesedés gondolom, pedig erre külön felhívtam a figyelmet első alkalomkor. Persze meglehet, hogy az illető magánakciója volt a dolog, megszűnt a munkaviszonya(más miatt) vagy sok elfoglaltsága van a fejlesztés miatt :F , lényegtelen találgatni, nem ránk tartozik. Lehet egyszerűen nem érte meg 3 emberért fenntartani ezt a visszajelzési formát, amit meg is értek. Ezért is kértem, hogy inkább hetente egyszer nézzen fel példaként. Mi úgy sem generálunk 10 hsz-nél többet egy héten :N
    Én is megakartam volna kérdezni, hogy milyen hálózatra fognak pontosan fejleszteni ED 3.0 vagy 3.1-re, mert akkor biztos kellesz modemcsere is, a jelenlegi csak 8/4 csatornát tud, de ezt akkor majd meglátjuk. Így másik kábelszolgáltató információjából próbálok kihámozni amit tudok a technológiával kapcsolatban.

    Szerk: Nekem egy kicsit gyanúsnak tűnnek a jelszintek. Inkább kérdezz rá az ügyfsz-en.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #131 üzenetére

    A ping az tényleg jó, most úgy látszik a te környéked kevésbé leterhelt, mert nekem ugyanezzel a szerverrel 19ms, Budapest telekommal pedig 16 ms ugyanazzal a sebességgel.(16ms alá sose ment még a ping nálam)
    Mondjuk ez a fajta speedtest nem igazán mutat pontos értéket, mert a jitter-t nem írja, csak ez a fajta, de itt meg sebességben kevesebbet tudok kimérni ~65-öt, ping 17, jitter 37ms. Mindegy is, az a lényeg stabil a kapcsolat és működik, amire előfizetett az ember.

    A YouTube azért nem szólt bele a speedtest eredményedbe, mert UDP-t használ, felszabdalja a videót részekre kb. 10 és azokat a nézés előrehaladtával előtölti, majd megáll, szóval pont kifogtál szerencsésen egy ilyen pillanatot, mikor nem volt tényleges adatforgalom a YouTube felől.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #133 üzenetére

    Csak annyi, hogy a másodlagos routerem FW-jét lecseréltem OpenWRT-re(elég régi HW, mégis gyorsabb mint gyári TPlink), így a ping ~14 ms (13.38ms volt a legjobb speedtesten). 73/5-ös sebességgel. A poén az volt, hogy még az eredeti routerem után kötve is dupla NAT-tal alacsonyabb volt a ping, mint csak az eredetivel(Ne kérdezd én sem értem).
    Online játékokban nagy különbséget nem vettem észre, csakhogy az eddigi 36-39 ms ugrálás abbamaradt és lett belőle stabil 34-35(ez élehet pontatlan is, mert átlagot számol a gép kerekítve) szóval nem egyértelmű javulás, de mintha érzésre gyorsabban töltődnének a weblapok és játék patchelésnél/letöltésnél kiadja a full sávszélt 8.7 MB/s-el, míg a régi routerrel 8.5, ritkán 8.6 MB/s jött.

    Szerintem a speedtest sem pontos, mert a fel nincs 5 Mbps tuti, csak max ~4.5Mbps
    [kép]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Fücsök007 #133 üzenetére

    A fejlesztésről nem tudok semmi újat, ha arra is kérdeztél, csak megerősíteni tudlak a topik indító hsz-edben leírtakkal, a jelenlegi koaxos hálózat marad és az analógot megtartsák. Szervízes emberekeet nem láttam a környéken a jó idő ellenére "építkezés" seem volt. Mondjuk ezzel már választ is kaptam az egyik kérdésemre miszerint ED3.0-ra fejlesztenek, mert ED3.1-nek pont az a lényege, hogy az analóg adást dobják és helyére több csatorna megy a netnek, így le 1.2 Gbps lenne a max elméletben :Y , fel meg 22 Mbps.
    ED 3.0-val 500 Mbps lesz a maximum le elméletben és fel 22 Mbps. Így én olyasmire számítok mint a UPC csomagjai: 120/10, 240/20 és 500/22.
    Aztán itt kb ki is fújt a dolog, mert ha már egy harmad optikával kétharmad HFC-vel működnek, mindegy ha átépítik optikára azt sokkal olcsóbb fentartani és csak remélni tudom nem fog olyan történni mint a fentebb említett cégnél: túlerőltetett koaxolás és ami még durvább, hogy megcsinálták az optika hálózatot(29-es körzet) fullra kiépítették, a házba megy be az optika és ott pár átalakítóval koaxra alakítják át!! :W az emberek meg kapják a koaxos modemet CsodaBox néven vagy hívhatjuk lag csodának is.
    Végülis mindegy ez nem is idevaló, csak érdekességnek írtam, de a lényeg, hogy minőségi broadcom eszközök legyek szétosztva az emberek közt modemként- akár HGW-t is elfogadom, csak bírja a terhelést. Nem kell nagy forgalomra gondolni elég (online gaming + film stream a tv-n + vezetékes telefonálás vagy 2 pc +1 telefon használata egyidejűleg ne fektesse meg) akár modem módban is.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #156 üzenetére

    Meg is néztem:

    modem
    speedtest

    Tényleg működik a fejlesztés, habár több csatornát sem láttam a modem felületét és a moduláció sem változott, mégis gyorsabb. Lehet azért mert más területről a nagyobb kapacitással sikerült levenni a terhet vagy nem tudom, mivel a környékünkön csak 1 km-re tudok enbt-es szekrényről.

    Eddig 5 volt a max feltöltés, most 9, szóval a 70/4-es csomagot nyugodtan át lehet írni 70/7-re(biztos így is lesz). A 100/5-ből biztos 100/10 lesz így már érvényesülni fog a 10:1 down/up arány, ami a piacot is jellemzi nagyjából.

    Áprilisban láttam, hogy a kórház mellett fektették az optikát, sajnos a munkásokat nem volt alkalmam megkérdezni, de mivel biztos alvállalkozó emberei voltak sokat nem tudtak volna mondani. Viszont a kórház mögött láttam egy elosztószekrényt ent-es matricával és pont arrafelé ástak(nem az utcai "gomba", hanem nagyobb és szögletes), így nem volt nehéz kitalálni kinek fejlesztenek.

    Azért is csináltam gyorsan pár képet, mert legközelebb már nem biztos, hogy lesz vezetékes net szolgáltatásom(mondjuk a modem értékeket még le fogom tudni olvasni, ha rádugok egy gépet), de találtam az igényeimnek megfelelőbbet. Igaz a mobilnet kevésbé adja a max sebességet(~120/45 ről lemegy ~50/30 ra), néha a ping felmegy 100-ra, egyébként 24 körül van mindig és jelenleg a sebessége is gyorsabb, nincs 600-900 GB-os limit, mondjuk nem is ez a főszempont, hanem hogy teljesen mobilis országon belül és kívül is, de ha tudok lemondás után is fogok küldeni modemértékeket, ha észlelek változást.

    Tényleg, ha már itt járok szolgáltatást telefonon is le lehet mondani? Mennyi a felmondási határidő? Ha lemondom a netet, akkor a modem maradni fog? (vez. telefon szolgáltatás továbbra is igényelve lesz a tv mellett)

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #158 üzenetére

    Köszönöm a választ! A hűség természetesen már régen lejárt(2 év), mert már régóta előfizetőjük vagyok.

    A mobilinternet természetesen céleszközzel van szétosztva, így végeredményben ugyanolyan ethernet hálózatot kapunk, mint kábelmodem esetén. Azt hozzá kell tennem, hogy szinte napi rendszerességgel használva online járékoknál, nemzetközi szervereknél átlagosan 40-50ms, ritkán 100 ms a késleltetés mértéke, ahogyan korábban is írtam és igen, ha már szóba került Telenoros, csak nem lakosságis csomag, így 2 sim kártya jár hozzá(két helyen is szükséges nekem az internet hozzáférés). Nekem a nagyobb feltöltési sebesség + mobilitás + ár átbilletette a mérleget a csak magas letöltési sebességgel szemben. Így is sokat kellett mérlegelnem, hogy megszüntessem-e a vezetékes internetet, de több hónapnyi használat után ki tudom jelenteni, hogy használható alternatíva, persze megfelelő céleszközzel és lefedetséggel(Huawei B525), de ezt is be is fejezném, mert nem ide tartozik.

    Azt is hozzá teszem, hogy ilyen szakszerű, minőségi szolgáltatóval/szolgáltatásokkal, akik inkább túlméreteznek, hogy szinte 99%-ban meglegyen a névleges sebesség + még egy kicsi is, még nem találkoztam/ Önökön kívül ilyen céget nem ismerek a piacon, pedig azt tudjuk, hogy a HFC sokkal érzékenyebb a leterheltségre, mint egy XDSL hálózat, ahol az előfizetőnek saját vonala van a központhoz. Így ha lesz ősszel komolyabb sebességnövelés vagy csökkeni fognak az árak(pl a legkisebb csomagnál) akkor újra mérlegelni fogok.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #159 üzenetére

    A szolgáltatók sajnos nem weboldalak, hanem ÁSZF alapján működnek és amíg nincs új ÁSZF addig a régi (2018. jan 01) érvényben marad, amiben pedig ez van:

    5.2. Az előfizetői szolgáltatás korlátozásának, így különösen az előfizető által indított vagy
    az előfizetőnél végződtetett forgalom korlátozásának, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzői csökkentésének esetei és feltételei, továbbá megvalósításának módjai
    ...
    c) az Előfizető veszélyezteti a Szolgáltató sávszélességgel való gazdálkodását és ezzel a
    szolgáltatás minőségét az Előfizető által az adott csomaghoz rendelt sávszélességen átvihető adatmennyiség túllépésével,
    ...
    e) az Előfizető veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának működését egyéb módon (extrém
    használat).

    Így bármikor korlátozhatnának elvileg szabályosan és nem is tudnád követni, hogy mi minősül "extrém használatnak". Persze az előzmények és a szolgáltató ismeretében, tényleges korlátlant jelent. Azért én megvárnám az új ÁSZF-et, mielőtt TB-okat forgalmaznék le a csövön kifér alapon :U

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz ElektronetZ #162 üzenetére

    Egyértelmű, hogy a mobiltechnológia sajátosságai miatt 0 Mbps garantált sebesség a lefedettség miatt van, mivel a szolgáltatás nem helyhez kötött, mobil, hordozható. A gyakorlati tapasztalat(a fórum más topikjain belül is) azt mutatja, hogy a 0-át sosem közelíti meg lefedett területen, még erősen leterhelt cella esetén sem. Pl. én még 20 Mbps-nál kevesebbet sosem mértem, ünnepkor, este és hétvégenként sem, pedig a cella több négyzetkilómétert is lefed, beleértve egész lakótelepet és a fél várost + 5 másik települést ~10000+ emberrel, ezzel szemben 16 Mbps-ra korlátozódtam kb 2 hét után vezetékes kapcsolattal, az adatforgalmat illetően pedig szégyenlem leírni mennyit sikerült forgalmazni bármiféle szankció nélkül és még ez csak B20(800 Mhz) mi lesz még ha lesz B3 vagy B7 CA-val. Nem szerettem volna vitát elindítani, részemről csaka tapasztalataimat írtam le és részemről lezártnak tekintem a dolgot.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #163 üzenetére

    Több mérést is készítettem és a legjobbat töltöttem fel, de átlagolva kijön a 7 Mbps környéke, ezért is írtam, hogy a névleges sebesség a fejlesztés után szerinte 70/7 lesz, 70/4 helyett.

    A zölddel bekeretezett rész a mérvadó:

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Pubszon #165 üzenetére

    Úgy látszik neked régebbi- jobb :F típusú modemjeid vannak. Nekem Thomson van( a típusát megírom ha fontos, biztonsági okok miatt mellőzöm jelenleg), bár ezzel sincs semmi gond, csak melegszik rendesen, pedig sík felületre van elhelyezve, körülötte pedig legalább 20-30 cm el van hagyva bármilyen másik tárgytól és nagy légtér veszi körül 22 ˇC fokos szobahőmérsékleten.

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    válasz Alteran-IT #172 üzenetére

    Csak azt írtam, amit tapasztaltam, hogy alapvetőleg a szolgáltatás minősége az évek során megfelelő volt. Azt, hogy UPC, T is szolgáltat koaxon az közel sem azt jelenti, hogy esti órákban, terhelt hálózaton is mindig megvan a max elméleti sebesség + még egy kicsi. Amíg 40-es csomag volt 42-vel jött, 50 helyett 54, most 70 helyett 73 jött és nem csak éjszaka, hanem mindig!. Voltam már Invitelnél, Telekomnál, Diginél, ismerősnél UPC van és ezeknél napszaktól függően komoly lassulások vannak. pl diginél a 80/as csomag 15:00-23:30 között használhatatlan mert 20 Mbps alá megy rendszeresen, a UPC szintén zenész, ott az 500-as csomagból ~400 fölé nem igen megy, az 500 közelében csak hajnal 3-kor van. Azt nem állítom, hogy a cég gazdasági portfóliója a legjobb(ezt nem is tudnám megítélni, mert nem ez a szakterületem), de az biztos, hogy a technikai háttér jó és persze a technikai dolgózók értik a dolgukat. Lásd itt is lehetővé válta a párbeszéd. Te melyik másik szolgáltatónál tudsz ilyen lehetőségről?

    Egyébként lemértem és tényleg a noname "Leader electronic" márkájú gyenge minőségű táp felelhet a melegedésért, mert 12V helyett 15.5 V-ot ad le. Ahogy ismerem az erősítőket 18V-ig nincs gond tápfeszültségnél, de biztosan le fogom cserélni, ha találok egy megfelelőt a fiókban.

    [ Szerkesztve ]

    "Got any other secret weapons?"

  • Beniii06

    őstag

    Valaki észlelt valami változást az eddigieken kívül? Én várom azt a nagy bejelentést, lehet köze van ahhoz is, hogy tegnap egész nap csikozódott/kockásodott a kép bármelyik csatornán 2-3 másodpercenként, viszont mára megjavult. Azt gondoltam, hogy biztos 1-ével fog változni valami hivatalosan is, de mivel az péntekre esett, gondoltam, majd hétfőn, de nem. Mostmár kíváncsi vagyok én is, hogy mi lesz majd a 'nagy' bejelentés, ha csak nem az, hogy a már tapasztalt feltöltési sebesség is növekszik kb. a duplájára.

    Észrevétel: Jó lenne az Elektronet részéről, ha odafigyelnének majd, hogy a weboldal naprakészen frissuljön információval a csomagváltozásokat illetően, mert legutóbbi sebességnövelésmél a csekk mellé kapott tájékoztató után jóval 1-2 hét múlva frissült csak a weboldal, pedig tapasztalatból tudom, hogy a html kód módosítása-jelen esetben kb. 10 darab szám árírása- és feltöltése, nem kerül többe 5 percnél.
    A jövőbeli változásoknál jó lenne, ha odafigyelnének erre, mert a postán el is keveredhet a csekk, illetve késhet 2-4 hetet is állandó kézbesítő hiányában(tapasztalat).

    Biztos lesz olyan megjegyzés, hogy ez már engem nem érint, de szerintem a megfelelő, biztos, gyors és hatékony tájékoztatás a minimum(az előfizetőket érintő változásokról) egy szolgáltató részéről.

    "Got any other secret weapons?"

Új hozzászólás Aktív témák