Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    Sziasztok, én is éppen elektromosan állítható asztal vadászatában vagyok a szokásos 24H Home office problémák (hát és egyéb fájások) miatt. Az alapötletem az volt, hogy az állítható magasságú asztal alá betolok egy gyalogló padot is, és akkor az elégetett napi kalória is megvan. Elég sok asztalt megnéztem, és egyelőre nem vettem semmit, de leírom a tapasztalataimat, hátha ez másoknak segíteni fog. Aki még nem látott ilyesmit, annak néhány szempont:

    Mennyire leng, mozog az asztal: ez szerintem kardinális kérdés, érdemes felemelni a legmagasabb állásba az asztalokat és jól megrángatni, ha leng, akkor felejtős. Sajnos sok helyen terhelve nem lehet kipróbálni őket, pedig így lenne a teszt az igazi.
    Mechanika: ez azért érdekes, mert az 1 és a több (jellemzően 2) motoros cuccok eléggé máshogy működnek.
    Az egymotoros megoldásoknál a motort általában állítva szerelik fel az egyik láb mellé (ez a henger alakú cucc a képeken), ami egy fogaskereket hajt meg, ezzel emelik meg az asztallapot a kitolható láb segítségével. Gondolom azért, hogy a mechanika ne szoruljon meg, egy "kardánhoz" hasonló tengely segítségével átviszik a másik oldali láb fogaskerekéhez is a hajtást. Ez egyrészt eléggé gagyi megoldás, másrészt pedig több kiállított asztalnál hallottam, hogy nyekereg a cucc, plusz a terhelés sem egyenletesen oszlik el.
    A kétmotoros rendszereknél oldalanként 1-1 motor kapott helyet, amik egyszerre emelik az asztalt. Ezek stabilabbak, nagyobb a teljesítményük, nincs az alján tengely, ami folyamatosan forog, érzésre csendesebbek is. Összefoglalva: sokkal jobbak, ilyet kell venni, de drágábbak is.
    Memória: megjegyzi a felvett magasságot az elektronika, eddig ezekből élőben 2, 3, 4 memóriával rendelkezőt láttam. Szerintem hasznos, mert aki nem akar azzal babrálni, hogy mindig megtippeli, mennyit kell rajta emelnie, az egyszerűen megnyomja ez elmentett pozíciót és az asztal szépen odaáll. A 4 pozíciót eltároló megoldásokat akár 2 ember is használhatja (egy álló, egy ülő pozi).
    Kijelző: a legtöbb memóriás asztalhoz van egy pici LCD kijelző, ahol a termék kiírja a felvett pozíció magasságát milliméterben/centiméterben. Ezeket általában fél centi pontosan be lehet állítani, hasznos, de szerintem létszükségletű dolog.
    Keret/Láb: ennek a vastagsága, illetve a keresztmerevítések eléggé meghatározzák azt, hogy az asztal mennyire stabil. Vannak olyan keretek, amelyiknek a szélessége állítható, ezekre különböző méretű asztallapok is feltehetők (ilyeneket lapszabászatban lehet vágatni, pl. Praktiker), az ilyen keretek általában külön is megvehetők.

    Techsend GT1460/EL1460
    Elmentem a "márkaboltba", ez gyakorlatilag a X. kerületi kínai negyedben egy raktár. Olcsón árulják, kb. 80 000 Ft körül elérhető, de hát olyan is.
    Pro:
    + olcsó
    + 5 év gari (elvileg, de megnézem, hogy hogy hajtod be náluk 4 év múlva mondjuk)

    Con:
    - már az alsó állásban is lifeg össze-vissza, semmi tartása nincs
    - az asztallap vékony, nehezen hiszem, hogy hosszabb távon bírni fogja
    - eléggé gagyi az egész összhatása, olcsó érztet kelt, vékony az asztallap is

    IKEA asztalok

    Pro:
    + stabilnak tűnnek, ha nincs rajtuk súly, de az előttem szólok azért leírták, hogy van velük elég sok baj
    + mindegyik kétmotoros volt, amit próbáltam (BEKANT, UPPSPEL, RODULF)
    + az UPPSPEL memóriás, LCD kijelzős, a többi nem
    + a BEKANT szériában van kézzel tekerős is, illetve van jobbos-balos elnyújtott alakú is
    + van egy viszonylag jó kábelrendező az aljukon, ahova a tápegység is betehető, nem lógnak össze-vissza a madzagok
    + a RODULF-ot keretként külön meg is lehet venni
    Con:
    - nyilván az ár, illetve viszonylag kevés a színválaszték
    - elég rosszak a review-k, ezt korábban a többiek linkelték

    JYSK
    Elég kevés asztal volt kiállítva, de próbáltak mindent megtenni, hogy meg tudjak egyet nézni vhol, végül egy modellt sikerült előkeríteni Budaörsön.
    SLANGERUP
    Pro:
    + nem nagyon találtam ilyet, annyi hogy neten van olyan szín, ami 20K-val olcsóbb, mint a többi

    Con:
    - egymotoros, ráadásul nyikorgott és rángatott is mozgás közben
    - 150K, ennyiért máshol is lehet egymotoros megoldásokat kapni
    - egyféle szín, nem is volt más méretben

    Liftor: ide csak annyi infót fűznék , hogy itt egészen érdekes asztalokat lehet kapni (illetve lehet személyre szabottakat is gyártatni), de sajna jelenleg sehol nem nézhetők meg élőben, viszont állítólag rövidesen - ami egy elég tág fogalom - lesz Budapesten bemutatótermük, ahol meg lehet a modelleket tekinteni.

    ACGAM
    Aki nem fél a külföldi rendeléstől, annak az ACGAM is szóba jöhet. Először a Geekbuyingon láttam, 2 motoros, memóriás, állítható állvány, volt 80 000 Ft körül korábban kuponnal, itthon nincs ennyiért hasonló, ez is lehet egy alternatíva, van asztallapos és asztallap nélküli verziója is.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák