Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rtam

    csendes tag

    Sziasztok!

    Mielőtt belekezdek fontosnak tartom kiemelni, senkit nem akarok megbántani hozzászólásommal, nem nagyképűsködni akarok, csak mivel több mint 10 éve értékesítek -és magam is használok- az itt tárgyalt gépekből, van némi tapasztalatom a témában.
    Természetesen a helyszíni demók alatt, nagyon sok hasznos infót, tapasztalatot lehet megtudni az iparosoktól, felhasználóktól.

    Részben egyetértek az általad leírtakkal -legalábbis az általam ismert márkáknál- annyival egészíteném ki, hogy a piac azt mutatja a Makita még mai napig viszi az értékesítések döntő százalékát az építőipari gépekben.Ugyanúgy, mint bármelyik gyártónak, neki is felépített a kínálata, az alap gépektől a komolyabbakig.
    Nincs olyan, hogy ez a márka mindenben jobb, mint a másik, legfeljebb adott gép a legjobb ár- érték arányú választás, adott időben.
    Pl.: Metabo LT és LTX sorozatú akkus gépei kiválóak, de szúrófűrészt nem vennék tőlük.

    Számomra -szigorúan a saját véleményem :) - a fémipari gépekben a Fein, a faipari gépekben a Festool márka az akit mindenki más követ lényegében -elnézést, egy picit túlzás- de egy példát kiemelek.(Igaz ezek prémium kategóriák, így a piaci részesedésük relatíve kicsi.)
    Festool merülőfűrészét 1964 óta gyártja: miután lejárt a 40év(nem tévedés) szabadalmi védettség, boldog-boldogtalan elkezdte gyártani a saját merülőfűrészét, és bizonygatják, hogy milyen jó a gépük (makita, metabo, nem tudom másnak van-e még).

    Pontosan azért is arcpirítóan drágák ezek a gépek, mert iszonyú pénzt ölnek fejlesztésbe.
    A Festool már 2005 óta gyárt szénkefe nélküli akkus gépeket (kivéve a viszonylag új CXS sorozat).
    Talán érdemes megnézni mit bír ki egy ilyen gép:
    http://www.youtube.com/watch?v=-bZ4yrpTcjw
    Persze ez nem életszerű ,de mégis azért valamit mutat.

    Befejezem, mert oldalakat tudnék írni a témában :R

    Üdv: Tamás

  • rtam

    csendes tag

    Dehogy kell hanyagolni :R
    Nekem van alap 1100W Skil körfűrészem, kb. 12 éves, amit az kapott az nem normális, asztalba applikálva tüzifa vágása, stb.. szénkefét és csapágyakat cseréltem benne egyszer, azóta is megy(nem a DeWalt-hoz akartam hasonlítani)
    Valamint van egy B&D 500W körüli fúróm is, szintén tizenvalahány éves, még a fekete színű, szintén mai napig működik, pedig Padlopon és különböző habarcsok is lettek vele keverve, tavaly ősszel ez volt kéznél, nem a Bosch vagy Makita, tette a dolgát.
    A Festool és Fein nekem nagyon távoli, az áruk miatt, meg az én hobbi szintű használatomhoz tényleg föölslegesek is.
    Azért egy dekopírra nagyon fáj a fogam, kipattogzás mentesen -lényegében fóliázható minőségben- vágni bútorlapot más dekopírral nemigen lehet, öcsémnek Bosch GST100-a van, egy fabatkát sem ér, colos anyagot sem lehet derékszögben elvágni, ááááááááááá

  • rtam

    csendes tag

    - GST150BCE: fűrészlap megvezetése nem tűnik túl jónak, picit erősebb, mint a GST140BCE, viszont elhagyták a korrekt megvezetést biztosító kemény pofákat, nyilván olcsóbb is mint GST140BCE, az erő miatt inkább gyors, durvább vágásokhoz ajánlott.
    Elvileg ácsoknak jó lehet.

    - GST140BCE: ez lehet egy jó alternatíva

    - DeWalt: ezt abszolút nem ismerem, lehet ez a tuti :) a fűrészlap megvezetésétől tenném függővé a döntésem (ha Festool koppintás, akkor lehet jó)

    - Metabo nekem nem bejövős dekopír terén, már csak megfogni sem szeretem (ergonómia)

    - Festool: ha jó univerzális gép kell -puha és kemény fafajták, lamináltak- ez a tuti
    ezzel nagyon elfogult vagyok, kis imbuszkulccsal kell beállítani a kemény pofákat adott fűrészlaphoz, így különböző vastagságú lapokat is pontosan vezet meg.
    Kis műanyag lapot lehet beletolni, amibe bele kell vágni a lappal, így még kihajtogatott lapokkal is nagyon szép vágási felületet lehet elérni, fölül is természetesen - alul a többi is szépen vág, húzóvágásnál :), persze ezeket a kis lapokat x méterenként cserélni kell
    Az új PSB400 gépeknél már egy V alakú vágatba feszül bele a lap vágás közben, jól működik, mégis a régebbi megoldás nekem jobban bejön, mégha körülményesebb is beállítani
    (láttam olyan gépet, aminek a gazdája nem is állította soha, így persze nem érte el a kívánt vágási minőséget, ez lehet hátránya a ma oly divatos webáruházas vásárlásnak, de lehet a kereskedő nem mondta el hogyan is kell beállítani)

    [ Szerkesztve ]

  • rtam

    csendes tag

    A Festool-nál a kis műanyag lapon nincs kialakítva a fűrészlap helye, te vágsz bele, hiszen a gép működik mikor rátolod a kis műanyag lapot, tehát a lap magának alakítja ki a szükséges vágatot, éppen csak annyit amennyit feltétlenül szükséges.
    Egyéb gyártók is adnak ilyen kis müanyag izét, de azoknál gyárilag ki van alakítva a vágat, sosem lesz olyan pontos, mint a Festool, amivel valóban kipattogzásmentes vágást tudsz csinálni.
    A többieknél bele kell pattintani, a Festool-nál rá kell tolni a működésben lévő lapra. (most telóról írok, ha gép közelbe kerülök próbálok valami szemléletes videót keríteni)
    egy baj van a festool-lal, használtan sem nagyon lehet találni csak legfeljebb nagyon ős darabokat, nem nagyon lehet továbblépni, legfeljebb megint festool-t :)

    [ Szerkesztve ]

  • rtam

    csendes tag

    ezen a videón elég jól látszik a kipattogzásgátlót hogyan kell berakni

    [link]

  • rtam

    csendes tag

    [link]

    ez már a PSB300 utóda a Carvex, de ezeket a vágásokat a PSB300 is tudja.

    igyekszem most már visszafognia a Festool ömlengéseimet :))

  • rtam

    csendes tag

    elnézést rossz a link egy h betűvel több van, mint kéne, sajna javítani nem tudom

  • rtam

    csendes tag

    a tesóm ötvenezres bosch gst100bce szúrófűrésze, ami nagyjából tüzifát aprítani jó, na az drága :P

  • rtam

    csendes tag

    nekem ugyanez van, megdolgozta már a magáét, hibátlanul megy :)
    lehet ennél is van jobb, de ár- érték arányban nem hiszem

    a tartozékokról meg annyit:
    én kifejezetten drótkeféket, vágókorongokat(speedclic), csiszoló gyűrűket használtam eddig, az összes többit nem - sem flexi szárat, sem köszörűköveket és polírozó kütyüket sem, stb..- tehát szerintem érdemes meggondolni megéri-e kiadni azért többet, mert a dobozban jó sok minden van.

    végül is szerintem egy jó minőségű alapgépet érdemesebb venni, majd folyamatosan egészíteni ki a készletet, függően attól mi a következő feladat

    persze csábító lehet egy fullosnak tűnő occsó gép, nem véletlen kínálják azokat így, mindenféle -esetenként használhatatlan- bizbasszal

    a Dremelnek átlátható, jól felépített és elérhető tartozékkínálata is van, nem pedig "ez csak komplett van" című duma

    szerk: itt nem elsősorban a conrados dolgokra értettem

    [ Szerkesztve ]

  • rtam

    csendes tag

    Szerintem nem tilos az alu köszörülése, vágása, külön van hozzá megfelelő vágó- és csiszoló korong is.
    Mondjuk alut -főleg a profilos dolgokat- célszerűbb vídialapkás körfűrésszel, gérvágóval vágni, szebb lesz a felület, nem lesz por csak forgács.
    Rozsdamentes anyagokhoz is van megfelelő összetételű vágókorong is, meg csiszoló korong is, ami főleg azért kell, mert ha normál koronggal vágjuk, akkor a vágott vagy csiszolt felület elveszíti a rozsdamentességét, és korrodálódni fog, a spéci koronggal viszont megmarad rozsdamentesnek. Nem tudom milyen kémiai folyamat eredménye, de ez így van :K

  • rtam

    csendes tag

    Mindenféle hegesztési eljárásnál fontos az ömledék elszigetelése a levegőtől, ill. a levegő oxigénjétől, mely a megolvadt fémbe kerülve jelentősen rontja a hegesztési varrat szilárdságát, ütőmunkáját, stb...
    Pl. amit a köznyelv CO hegesztésnek hív, ott a védőgáz szén-dioxid, vagy valamilyen kevert gáz -ez a hegesztett anyagoktól függ- ez védi meg a hegesztési ömledéket.
    Bevont elektródás ívhegesztésnél a heg.fürdőre felúszó és megszilárduló salak védi a varratot.
    Awi hegesztésnél jellemzően argon védőgáz látja el a védelmet.
    Fedőporos hegesztésnél egy bizonyos poranyag látja el a védelmet, ez inkább automatizált környezetben használatos, ahol a fedőpor nem megolvadt részét újra felhasználják.

    Lényeg, itt nem az évek alatt kialakuló felületi rozsda az ellenség, ill. a hegesztésnél csak fémtiszta felületeket hegesztünk, komolyabb helyeken a töltő sorokat is ki kell köszörülni fémtisztára.

    Szóval elég összetett szakma a hegesztés, meg nem is egyszerű röntgen alá hegeszteni.
    Aki két csővéget, melyek 45 fokos szögben állnak, képes röntgen alá hegeszteni -gyököt AWi-val, tötlő és fedőréteget szárított bázikus pálcával-, az a szakma csúcsa, nagyon kevés ilyen ember van.
    Sokkal egyszerűbb vízszintes felületen CO-val tolni szép és jó varratot.

  • rtam

    csendes tag

    A porszívózást eddig csak a hegesztő védelmében láttam alkalmazni, nem a varratot védeni volt hivatott, bár ilyen is lehet, fogalmam sincs....

    Iskolába már telepítettem központi porszívót, mely a hegesztéskor keletkező gázokat, ill. a felület előkészítése során keletkező port szívja el, de itt is a diákokat védi ez a dolog, nem a varratot.

    Egyébként van hordozható CO gép, én az Esab C200i-t próbáltam, ez baromi jó, inverter technika, a hordozhatóságot picit gátolja a palack, egyébként szuper kis gép, 200A-t tud, lehet vele normál acélt, rozsdamentes acét, alumíniumot hegeszteni, ill. tud ívforrasztani, ez az autó karosszériáknál egy érdekes kötési mód, ez nem hegesztés, inkább a keményforrasztáshoz hasonlít, állítólag van olyan autógyártó aki csak így engedi javítani -garancia vesztése nélkül- a karosszériát.
    Ez a kis gép QSet-el fel van szerelve, ami azt jelenti, a hegesztés első másodperceiben beállítja a szükséges áramerősséget, stb...teljesen automata, persze kézi beállításra is van lehetőség :)

    A CO gépek térnyerése a termelékenységük miatt van, felteszel egy 15kg-18kg-os tekercs huzalt, aztán lehet nyomni, míg bevontelektródánál cserélgetni kell a pálcákat, salakolni kell, stb.....a pálcák 35-45cm hosszúak csak, a drót meg ugye jó hosszú......

  • rtam

    csendes tag

    nem hegesztés.......

    2006-ban volt szerencsém részt venni egy Bosch által szervezett 1 hetes svájci túrán, ahol a Bosch tartozékokat gyártó üzemeit nézhettük meg, érdekes volt, a dekopírlapokat és egyéb fűrészlapokat gyártó üzemében lőttem pár képet, kiknek is gyártottak már megbízásból fűrészlapokat.........



Új hozzászólás Aktív témák