Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaaS

    addikt

    Kicsit belegondoltam, és azt kell mondanom, hogy kegyetlenül tetszene, ha végre venné valaki a bátorságot, és csinálna már egy normális játékot, ami klasszikus rpg, és más.. valami új. Még a Drakensangot is túlszárnyalni valahogy. Amelyben nem szuperhirók a karakterek. A Witcher egyértelműen játszhatatlan emiatt nekem, az Oblivionról meg nem is beszélek.
    Az egyetlen dolog, ami egy rpg-t életben tart: a fejlődés. Az hogy az elején lúzer vagy, patkányokat szúrsz le ceruzával, aztán találsz egy színes ceruzát, hegyezővel... szóval értitek. Unalmas, hogy állandóan mindenki über.
    Én el tudnék képzelni egy ilyen részletes játékot, mint ez a DAO, csak nem regenerálódó meghalni nem képes félistenekkel, hanem egyszerű, halandó alakokkal.

    Példa: megfekszik a mágus, mert fejbelőtték számszeríjjal. Ha most a harcossal jól beaggróznám előbb a mobokat, és azok utánavetnék magukat, akkor egy másik karkaterrel a földön fekvőt magához térítve... teszemazt -10 hápéig csak haldokolna mondjuk, mint a Pool of Radiance-ben (1988!!! 21 éve!!!) sikerülne-e újra egy második hullámban megölni az ellenfeleket, akiket üvöltve hergel egy folyamatosan mágikus löttyöket nyakaló, pajzzsal védekező, több sebből vérző harcos.
    Leírhatatlan gyönyör még belegondolni is.

    Hogy mondjuk bekap valaki egy mérgezést, az egyre lassabban tud járni, aztán a végén az egyik karakternek támogatnia kell... esetleg még ágakból-vesszőkből valamiféle hordágyat is kéne eszkábálni neki. Mittudomén, nem vagyok játékfejlesztő.

    Csak elképzelem, hogy mondjuk hogyan támogatja a pap és a mágus a sebesült harcost, miközben elől a ranger deríti fel a terepet.
    Kiugrik az erdőből három goblin, széles vigyorral a pofájukon, aztán sivítva, rövidkardjukat lengetve rohanni kezdenek a rage-be lépő, támogatóit félrelökő harcos felé, aki mosolyra húzza a száját, köp egy adag vért és kivonja a kardját...

    Több érzés és szerepjáték lenne abban az egyetlen anyázásban, ami felszakad belőlem egy ilyen alkalommal, mint DAO-ban három órányi játék után.
    Mégegyszer leszögezem, nagyon jó játék... csak abszolúte nem erre számítottam.

    [ Szerkesztve ]

    "a sárkány is csak ember" - oxox

Új hozzászólás Aktív témák