Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chuzzlee803

    aktív tag

    Hali,

    pár hete nagy nehezen sikerült kinyitni a bootloadert, felrakni a TWRP-t, rootolni a telefont és felrakni egy Lineage OS 14.1-et, mindezt ADB-ből. Az oem unlock parancsra ugyan sikerült, de törölt mindent a telefonról (váratlan volt, de lényegében semmi fontos nem veszett el).

    Maga a ROM eléggé instabil volt, YT app-ban és böngészős változatban a kék és a piros fel volt cserélve, illetve addig simán futó alkalmazások le-le álltak.

    Needromon pedig találtam egy gyári, de malware-mentesített ROM-ot. Le is húztam, felraktam az SD kártyára, és újraindítottam a telefont. Letartottam a gombokat, felugrott a kis menü, kiválasztottam a Recovery-t. Kis gondolkodás után csak simán bebootolt a rendszerbe.

    "No sebaj, akkor megint flashelünk rá recovery-t, aztán hadd szóljon", gondoltam. Összekötöttem a géppel, és elkezdtem a rituálét:
    adb reboot-bootloader
    fastboot oem unlock
    *Telefon: akarja ön ezt? Én: igen*
    A telefon újraindult, és azóta is bootloopban van (vagyis volt egy félóráig, miközben kerestem a neten, volt, aki szerint úgy kell hagyni, és elég hosszú idő után bebootol (?), de volt, aki már itt téglának mondta a telefont). Ami miatt egyáltalán írok ide, az az, hogy a telefon már a hangerő+bekapcs gombokra nem hozza elő a kis menüt, amiből ki lehet választani a recoveryt vagy a bootloadert.

    Papírnehezék, vagy lehet még csinálni valamit vele?

Új hozzászólás Aktív témák