Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz DIEGO15 #935 üzenetére

    Hi, próbálok nem OFF-os részt beírni, csak leírni a tapasztalataimat.
    Amlogic boxból nem tudom milyen van neked, de Armbian alatt a legjobb ARM-es Amlogic-os boxok a S905x2 volt (kb 1 éve) amin jól fut,van USB3.0 illetve a gigabit LAN-t felismeri.
    Mostani olcsó S905x3-as boxokkal próbálkoztam, de sajnos csak 100-as LAN-nak ismerte fel, ezért hobbyprojekt abbamaradt.

    Ezt én inkább hosszútávon egy NAS-al oldanám meg mint Amlogic boxxal.
    Otthon én is ötvöztem a kettőt kb HTPC-s rész lett( lejátszó + torrent), viszont csak 1-2 feladat miatt.
    Amlogic box (Beelnk GT1 Mini - S905x3) USB 3.0-s csatin lóg egy WD Pruple 2TB-os HDD, melyen Coreelec fut az emmc-n. Docker + Portainer-t tettem fel, Pihole és Qbittorrent fut rajta, amin torrentezik bátyám. ez neki így tökéletes, kis helyet foglal és nincs 2 eszköz mert helyhiány van sajnos.

    Qbittorrent vs Tranmission: Inkább szokj át Qbittorrent-re ha fontos a letöltés, mert több magot támogat. Ezen az Amligoc boxon és más NAS-on Tranmission-el olyan 20-30mbit/sec a max amit ki tudtam hozni, Qbittorrent-el mókolás nélkül 60-80mbit/sec a letöltés (Digi 1000-es net.

    A felsorolt konténerek szerintem futni fognak, habár a miniDLNA kicsit kakukktojásnak érzem, mert emlékeim szerint az felesleges mert aJellifyn is tudja asszem mindezt (habár lehet az emby tudja nem a jellyfin ezt már pontosan nem tudom)

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

  • tradeelek11

    aktív tag

    válasz DIEGO15 #935 üzenetére

    Félre ne értsd, nem akartam "eszet" osztani , mert ki vagyok én... :)
    De van koncepciód, most le is írtad :C
    Én ez alapján szoktam telepíteni az NPM-et: [link]
    a 3., lépéstől indulj.

    Tisztelettel :R

Új hozzászólás Aktív témák