Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonCosta

    tag

    válasz Marvinyo #516 üzenetére

    Szia!

    Nagyon sok kérdésedre nem tudom a választ (remélem lesznek akik már kipróbálták) de a tapasztalataimat leírom, hátha segít.
    Nekem két gépet szolgál ki és eddig nem tapasztaltam semmi akadást. A beépített torrendtjében annyit lehet csak megadni, hogy mikor menjen és mikor nem. De ezt a hét minden napján akár különbözően, minden órára beállíthatod, hogy menjen a torrent kliens vagy ne. (neked ez lehet kevés lesz). A Transmissionben finomabban lehet szabályozni pl: mikor milyen sávszélességgel menjen, de azt nem ismerem mélységeiben, de úgy tudom alatta marad a uTorrent képességeinek. A nagyobb gond egyelőre az, hogy amióta a FunPlug fent van a Transmissionnal együtt, belassult a NAS elérése. Az eddigi 8 MB/s-ról (csak 100-as LAN-om van) kb 4-5 MB/s-re. Függetlenül attól hogy nem fut egyetlen torrent letöltés sem. Valami trükközés van a firmvare verziókkal és a Funplug verziókkal de még senki nem tudja melyik együttállás a jó, általánosságban.
    A hangjáról azt tudom, hogy van neki és ha az ágyad mellett megy azt hallanád is. Kivéve ha valami olyasmit trükközöl, hogy notebook winyót teszel bele (nálam így van :C ), mert így egyáltalán nem kapcsol be a ventilátor. A pici vinyó hangja meg a zárt házban szinte közelről sem halható. Ennek továbbfejlesztése, hogy egy nagy winyót is beteszel mellé amire napi fix időpontban a leszedett cuccokat átmenti (ezt be lehet állítani) és így nagy tárhelyed is lehet és csendes is marad. Így csak akkor lesz lesz zajos amikorra beállítod ezt a munkát, vagy más okból mindkét winyó pörög (+ventilátor) és éjszakára tud csendben torrentezni.
    Persze ha többen használják és olyankor is amikor te alszol akkor ez nem jó megoldás... :N

Új hozzászólás Aktív témák