Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz Lionking01 #883 üzenetére

    nem a DLNA-val van a baj!
    igazából minden router kompatibilis a DLNA-val, ha csak nem tesznek a szoftverébe egy rossz tűzfalszabályt

    a problémádat az okozza, hogy túl nagy bitrátájú anyagokat akarsz átküldeni a routered wifi képességéhez képest
    ha tutira akarsz menni, akkor 20-40GB-os médiák esetén áttérsz kábelre
    ha mindenképpen wifin akarod átküldeni, akkor legalább 300Mbit-es wifi router kell (az 54Mbitesed negyon kevés!), de 100%-ra akkor sem mondható az, hogy nem fog szaggatni, mert a wifinél nagyon sokminden beleszólhat a sebességbe
    pl azt isjó lenne tudni, hogy a laptop ésa a TV is wifin csatlakozik-e, és ha a TV is wifin, akkor abban milyen wifi modul van (?Mbit, ?Mhz, ?Ghz)
    és ugyan ezek az infók a laptopnál se mindegyek.....

  • suste

    veterán

    válasz Lionking01 #885 üzenetére

    igazából a "g" szabvány már nagyon elavult kezd lenni (főleg ha az új "ac"-hez nézzük)
    neked kell eldönteni, hogy most ez miatt fejlesztesz, vagy majd késöbb amikor amúgy is új router vagy másik eszköz kell
    (de pl a laptopot sem kell lecserélni, hanem elég lecserélni benne a wifi kártyát - 1-2000ft használtan egy N-es kártya)

    én ís hasonló helyzetben voltam, csak kb 4 évvel ezelött
    -jött az új DLNA-s USB-s tv
    -elsőnek az USB-re kattantam rá, külső HDD, másolgatás laptopról, dugdosás laptop és TV között
    -aztán DLNA próbálkozás a laptopról (laptop wifin, TV kábelen), de sajnos a DLNA-n nem ment minden olyan jól, mint az USB-n (beletekerés, folytatás, feliratkezelés, stbstb), így visszatértem az USB-re
    -aztán jött a tuti megoldás: USB-s router + HDD + fw csere, amivel a router maga kezeli a letöltést (bt), és miután letöltötte a médiákat, utána azonnal megosztja a hálózaton (DLNA)
    így az adatútvonal is sokat egyszerűsödött (PC-router-TV helyett router-TV), és a laptopnak nem is kell mennie se a le/feltöltés miatt, se a filmnézés miatt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák