Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz gid #1150 üzenetére

    Nekem is LG TV-m van és szintén a passzív 3D és az IPS panel miatt vettem.
    A médialejátszók zöméhez már nem is kell DLNA tudás (attól még támogathatják) mert általában kezelik már a sima könyvtármegosztásokat (ami szerintem egyszerűbb és jobb). Nem tudom mennyit szánnál rá és mik az igényeid? Létezik relatíve olcsó megoldás, ha tudsz külföldről rendelni, és nem zavar a kadencia hiba lejátszáskor. Vehetsz esetleg Androidos "TV okosítót".
    Kivitelre két alaptípusuk létezik a stick és a box.
    Stick:
    Előny: Kis méret, közvetlenül a HDMI aljzatba dugható, általában (de nem minden esetben) a TV USB portja el tudja látni árammal. Olcsóbb mint a box.
    Hátrány: Általában 2db USB portjuk van csak, abból is az egyik uUSB-s OTG. Nincs hang, video, optikai stb kimenetük. 99%-ban csak WiFi-s internetes csatlakozásuk van, és zömében ezek csak 2,4GHz-esek, amivel egy magas bitrátás Full HD film már akadozhat. Zömében belső kis nyereségű a WiFi antennájuk.
    Box:
    Előny (általában de nem minden típusnál!): Több (3-4) USB port. A HDMI mellett alapsávi videokimenet. Optikai és analóg hangkimenet. A WiFi mellett LAN csatlakozási lehetőség. Általában külső nyereséges WiFi antennájuk van. Beépített kamera és mikrofon (Skype, Viber használat).
    Hátrány: Drágább. Külső táp szükséges. Nagyobb helyigény.
    Nekem ezek a típusok vannak kb. 1 éve: ilyen és ilyen. Ezekben RK3188-as proci van de nem a "T"-s verzió, mert a "T"-s az gyengébb!
    Amire ügyelj! A9-es architektúránál alacsonyabb és RK3188-as procisnál gyengébben teljesítőt nem érdemes venni. Lehetőleg min. 4 magos és 2GB RAM-os verziót keress. Ha most vennék valószínűleg RK3288-as procisat vennék. Nagyobb teljesítményű az ARM proci és video proci. Ezek általában már támogatják az 5GHz-es WiFi-t is, ahol jóval nagyobb a sávszélesség. Persze ehhez ilyen router is kell!
    Egy MXPlayerrel és egy AIO kodec packkal szinte mindenevők. Ezekkel már tényleg lehet netezni is, nem úgy mint a smart TV-kkel amikkel kínszenvedés.
    Ha nem ilyen okosítót keresel, hanem tényleges multimédia lejátszót, akkor ebben a topicban érdeklődj.

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák