Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kodaka

    csendes tag

    Hellóka mindenki

    A következőbe kéne a segítségetek. Úgy adódott, hogy jelenpillanatba sikerült leegyeztetnem két adás-vételt. Egy Wacom Intous pro L-t és egy Yiynova MSP19U és az érdekelne, hogy szerintetek melyiket érné meg inkább megvenni. Mert én eddig kevés érvet tudtam magamnak felállítani az egyik és a másik mellett ami nem elég ahoz hogy azt mondjam hogy ezt éri meg jobban.

    Ami eddig a Yiynova mellett szól nálam, hogy először is ez egy interaktív monitor. Ami jobban a kezemre állna és könnyebb lenne vele rajzolni. Ami ellene, hogy bár én eddig jókat olvastam róla de mégis jóval gyengébb a termék támogatása. Vagyis ha valami gond van sokkal körülményesebb a toll hegy utánpótlás vagy esetleges termék javítása. Ezzel szemben ugye a Wacom-nak sokkal jobb a termék támogatása, esetleges meghibásodás vagy utánpótlást pár kattintással meg lehet oldani. Viszont mégis csak egy sima digitalizáló tábla amit sokkal több idő megszokni és ráérezni az idézőjeles kezelésére mint egy interaktív monitor esetében.
    Szóval abban kellene a segítség, hogy szerintetek melyiket érné meg inkább szerintetek választanom? Mi szólna még az egyik és másik mellett vagy ellene?

  • Kodaka

    csendes tag

    válasz FazekasLaci #3917 üzenetére

    Nos, hogy őszinte legyek, már a kezdetektől fogva a Wacom felé hajoltam. Csak mivel adódott egy ilyen lehetőség gondoltam rákérdek kinek mi a véleménye róla. Már BonFire válaszánál tudtam, hogy a Wacom a jobb választás. Viszont korábban pont a Grasshopper oldalán láttam, hogy árultak/-nak egy Visboard nevezetű interaktív monitort ami kiköpött mása a Yiynova-nak ezért vártam pont Fazekas Laci válaszára. Na és most már értem miért hasonlítanak annyira egymásra...

    Egyébként én meg azt értem, hogy Cintiq a best a legjobb. De én nekem az egyetlen bajom, hogy nagyon túl van árazva... Örülnék ha a Wacom egy kicsit alakítana az árain, mert nagyon kihasználja, hogy ő a legnagyobb a piacon. Vagy annak örülnék ha a Cintiq mellé csinálna egy kicsit gyengébb szériát mint ahogy most van az Intous és az Intous Pro.

  • Kodaka

    csendes tag

    válasz minikahona #4006 üzenetére

    A probléma ott van, hogy Ubuntu. Az Ubuntu csak a Gimp mellett működik a nyomásérzékenység továbbá a többi Linux-ra írt programra mint például a MyPaint vagy a Krita. Használtam Genius táblát (egy Genius EasyPen F610E) Ubuntu alatt így mondhatni saját tapasztalataimat tudom mondani. Vine+PS 6 mellett és Vine+SAI mellett nyomásérzékenység nincs. De ezt a Vine honlapján írták is. Elvileg mondjuk van egy PS verzió ahol működik, de nem tudom már melyiknél. Az mondjuk meglepő hogy miként sikerült az unoffical angol fordításos SAI-ban működésre bírnod mert nekem sehogy se ment. Na de tök mindegy. A lényeg, hogy nem a programokba van a hiba hanem abban, hogy Ubuntu-t használsz. Az meg bár igaz a Linux-ok felismernek bármilyen táblát, de akkor is ha jól tudom leginkább a Wacom-ot preferálja. A tábla beállításainál is Wacom-ot ír... :P

  • Kodaka

    csendes tag

    válasz FlagD #4588 üzenetére

    Hy
    Én nagyon ajánlom a Touhc-os verziójú tábla. Elsőre nem hangzik olyan nagy előnynek de mégis segít és könnyebb vele dolgozni. Jómagam egy Intous Pro M-ről váltottam Cintiq 13HD-ra amin nincs most touch funkció és igen kellett egy kis idő mire sikerült leszoknom a kézmozdulatok alkalmazásáról. Maga hardveres igénye viszont tudtommal nincs a tábláknak. Bár igaz az XP már kezd kivonulni de szerintem még kell hogy legyen működő driver. Viszont én a Gimp helyett inkább a Clip Studio Paint ajánlanám az Intous Manga-hoz jár a program teljes verziója amely komolyabb mint a Gimp (főleg ha azt nézzük hogy piaci ára 15-16k között mozog) és az Intous Manga megegyezik a Intous Pen and Touch táblával és még 1-2 ezerrel olcsóbb is. Így szerintem egyértelmű hogy a legjobb vétel a Manga lenne. :D

Új hozzászólás Aktív témák