Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vartime

    csendes tag

    Tisztelt fórumtársak! Egy kis bátorításra volna szükségem, ugyanis egy wacom táblát szeretnék vásárolni, amit főleg bannerkészítésre,apróbb retusálásokra használnék. Az anyagi keretek szűkössége miatt az Intuos4 S - t választanám, de eddig csak olvastam, meg képeket nézegettem róla. Szeretném megkérdezni hogy használ-e valaki ekkora méretű táblát ilyen célokra, és elégedett-e vele. Szívesen elolvasok bármilyen választ, de nem szívesen gyűjtögetnék még hónapokig, hogy egy nagyobbat vegyek (M-es). Ugyanakkor olyan eszközt akarok venni, ami használható is.

    üdv: wartime

  • vartime

    csendes tag

    válasz Dexter68 #2702 üzenetére

    Szia! Tavaly december óta olvasgatom ezt a fórumot, s mint néhányan én is megrajzoltam egy a4-es papírra, az m-es bamboo, és az s-es intuos kontúrját, és alápakoltam még pár lapot, hogy a vastagság is meglegyen, így az illúzió megvan. A ptk440 kulcsszóval találtam néhány szép grafikát (deviantart ...), meghát a dupla felbontás, dupla érzékenység , dőlésérzékenység, átviteli sebesség (a pont / másodpercre gondoltam), bátorít arra, hogy inkább az intuos4 kelljen. Egérrel sem járok be nagyobb utat, és a legnagyobb dolgok amiket létre kell hozni, 980x200px. Tehát apró pici mozdulatokkal használnám, és arra gondolok, hogy a pontosság és a dőlésérzékenység miatt könnyebben hoznék létre dolgokat, meg talán gyorsabban, és az eredmények is egyedibbek lehetnének.

    Várom grasshopperék levelét vagy hívását, mint a messiásét, neked pedig köszönöm a válaszodat, menni fogok és ki fogom próbálni.

    Egyszerűen csak megnyugtatott volna, ha tudom hogy valaki használja ilyen célra is!

  • vartime

    csendes tag

    válasz Hirrus #3026 üzenetére

    Szia!

    Nem vagyok sem grafikus, sem dizájner, és igen, volt Genius táblám, de aztán kipróbáltam egy Bamboot.
    Ég és föld a különbség a kettő között, és ezzel még nem istenítem a Wacom táblákat.

    Egyszerűen csak arra használhatóak, amire tervezték őket.

    Viszont istenítem a Fazekas Lacit, és a Grasshoppert, mert azt az emberközpontú ügyféltámogatást, amit ők nyújtanak sajnos keresve sem találsz kis hazánkban.
    A Geniust elajándékoztam, jelenleg Intuos4-em van, és hidd el hogy egy 17.000.- ft -os Bamboo használhatóbb, és nagyságrendekkel tartósabb.
    De a hirdetésekben is találhatsz többéves wacom táblákat, amiket azért tudnak eladni mert működnek, és van hozzájuk hegy, toll, és driver a legfrissebb oprendszerekhez is.

    A döntés a tiéd de bármit is vásárolsz kérlek te is írd meg a tapasztalataidat, hogy ne csak Wacomról olvassunk a fórumban.

    Nekem viszont karácsonyra már Intuos5 -öm lessz, kívánom hogy te is olyan táblát válassz aminek úgy tudsz örülni, mint én ennek.

    Üdv: Wartime

    [ Szerkesztve ]

  • vartime

    csendes tag

    válasz *Ropi* #3042 üzenetére

    Szia!
    És köszi!
    Mivel sajnos nem beszélek angolul, eddig annyira jutottam, hogy a touch érzékelő magneto rezisztív, maximum 5 ujjat érzékel, és nem valami pontos. Azt hittem hogy a mágnesrezonanciás érzékelő réteg miatt csökkent a toll érzékelési táv 10mm-re, de sajnos ugyanezt a 10mm-t írják a PTK650-re is. Azt akkor helyesen gondolom a erre a típusú érzékelőre nem lehet semmilyen fóliát rakni? Véleményed szerint akkor ha váltani szeretnék, akkor az Intuos4 Small-t Intuos5 Medium Pen Only cserélem,ez lesz számomra a legjobb választás?
    A hozzáállásomról:
    - a billentyűzet használatáról leszokni nem tudtam, mindig "kéznél" vannak azok a kombinációk
    - a gyorsgombokat nem nagyon használtam, ez nálam kimerült a touch ring, a radial menü, és a history használatában
    - lehet eljárt felettem az idő, de a touch funkció nem hoz izgalomba, és a vezetéket is többre értékelem a wifinél

    +Kicsit nagyobb, kicsit drágább, kicsit modernebb, és megint indulna a két év garim.
    +Hasznos lehet a kapacitív gyorsgombok funkcióinak képernyőn való kijelzése, így talán mégis rászoknék.

    Remélem helyes a gondolatmenetem, nem szeretnék feleslegesen költeni, ugyanakkor tartósan szeretnék használni egy kicsit nagyobb eszközt,

Új hozzászólás Aktív témák