Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz fluiid #510 üzenetére

    Szia!

    Ott 110V van. Elméletileg meg kellene nézned az amerikai specifikációját, merthogy nálunk kétszeres a terhelés (230V), ami nem megfelelő kábelezéssel a gép végét jelentheti. Meg kell kérdezni a kintiektől, hogy az európai hálózati terhelést is bírni fogja-e. Valószínűleg más az akksi csatlakozás is, mivel más terhelést kell elviselnie, ezt pedig Európában külön kiegészítőként nem lehet jelenleg vásárolni, legalábbis mi nem tudunk róla.

    Ha teljesen amerikai használatra tervezték, akkor egy későbbi esetleges európai javítás is problémát jelenthet, bár ezt nem nagyon hiszem.

    Ha hivatalosan hozatod be, akkor a termékre, mivel japán, vámot és ÁFÁ-t is kell fizetni a vámon. Táskában egy külföldi könnyen be tudja hozni, egy magyarnál necces, mert ha nincs kiviteli papírja, akkor egy ellenőrzésnél a vámos lekapcsolhatja és ha nem tudja igazolni az európai beszerzést, rászámolják a vámot és az áfát. Postai vagy futárszolgálati küldésnél, ha magyar a címzett, automatikusan számolj vámot és ÁFÁ-t!

    Nálunk egy ilyen monitor 260e Ft+ÁFA 3 év magyarországi garanciával

    Itt tudsz olvasni róla bővebben:
    http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/cintiq-12-interaktiv-monitor.html [link]

    Valami kérdésed van, szólj!

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz fluiid #510 üzenetére

    A CIntiq 12-höz még egy extra infó.

    Megkérdeztem az amerikai központunkat. Azt mondták, hogy elméletileg nem lesz vele problémád és európai hálózaton is fog működni.

    Power supply input: 100-240 VAC 50-60 Hz
    Ez lefedi a teljes hálózatot. Okosak ezek a japánok :D

    A gari problémája miatt átgondolandó, hogy érdemes-e behozatni. Itthon bármelyik vállalkozás (melyik családban nincs vállalkozó?) el tudja számolni és az ÁFÁ-t visszaigényelni, ha ÁFA-körös... A behozatallal kapcsolatos vámmizéria továbbra is fennáll...

    Mi, mint hivatalos Wacom partner magyarországi garival adjuk.

    Ja, és mielőtt döntenél, nézd meg, hogy a videócsatlakozót tudja-e fogadni a géped! A DVI csatlakozó a fontosabb, mert az gyorsabb adatforgalmat biztosít!

    Graphics input: Analog RGB (HD 15pin) or digital DVI (29 pin)

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz fluiid #519 üzenetére

    99%, hogy nem lesz gondod az amerikai Cintiq 12-vel. Az aljzat sem lesz problémás, az alapcsomagban van háromlábú és kétlábú csatlakozó is így biztos, hogy be tudod dugni az áramhálózatba. A számítógép felé meg hát tudod, hogy szabványok a csatlakozók :)

    Az árról: az európai árazása más a gyártónak. Amerikában nagyon erős a verseny, az EU-ban nem. Sajnos én úgy vélem, a gyártók az európaiakon akarják megkeresni azt a nyereséget, amit az amerikai piaci verseny miatt elvesztenek, nézz csak meg néhány szoftvergyártó amerikai árát és a magyart, vagy néhány elektronikai cuccot... Dehát tudod miről beszélek... Nem a kereskedők ilyenek, a gyártó diktál sajnos... (kivéve a multiknál... de az meg megint más tészta, arról tudnék mesélni, ott mi megy...)

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz fluiid #525 üzenetére

    Bamboo-hoz nincs inking pen, az Intuos Inking Pen csak az Intuos-on működik...

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák