Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1603 üzenetére

    Szia!

    Első körben fontos tudni: a Vista már alapból támogatja a nyomásérzékeny tollakat, bizonyos táblák ezt ki tudják használni, bizonyosak nem. A Wacomnál pl. nem tudsz dolgozni a driver telepítése nélkül, a Visboard táblák viszont driver nélkül is tökéletesen működnek. Tehát induljunk a kályhától és nézzük végig a fontosabb dolgokat.

    1. Nézd meg a gyártó honlapján a legfrissebb drivert és próbáld meg onnan telepíteni.
    http://www.acecad.com.tw/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=113&lang=en [link]

    2. Ellenőrizd, hogy a felhasználói kézikönyvben leírtak szerint minden rendben van-e. Ha a driver felment, nyisd meg például a Windows Journal programot (Vistán biztosan fent van!) és próbál jegyzetelni nyomásérzékeny módban. Ha működik, akkor érdemes vackolni a Photoshop-ban. User manual letölthető: [link]

    Bár kicsit réginek tűnik a technológia és a tábla, amivel készült, viszont jól dokumentált és a gyártó oldalán van support is, ha nem boldogulsz. Tehát szinte 100%, hogy a telepítéssel nem lesz gond. Ha nem beszélsz angolul, akkor tudunk segíteni és egyeztetünk a gyártóval, bár mi inkább csak Wacomozunk. Egy jó Wacom tábla 19e nettó alatt már elérhető, vagyis nem kell óriási összegekben gondolkozni. Ha kipróbálnád, nálunk bármikor megteheted munkaidőben, csak dobj előtte egy emailt.

    Ha a driver kiakad Vista alatt és nem indul el, akkor állítsd át előbb a kompatibilitási módját XP-re és akkor fel fog menni, legalábbis a legtöbb régi szoftvernél ezt kell csinálni. (jobb gomb a progi indítófájlján, majd Properties és azon belül Compatibility fül és ott állítod be).

    A PS-ben az eszközök alapesetben nem mindig vannak nyomásérzékenységre bekapcsolva. Ez viszont Wacomra is igaz...

    Szóval a beállítás:
    1. Kiválasztod a rajzolóeszközt (Brush) a PS-ben
    2. Kinyitod a Brushes panelt (az eszköz menüsorában fent a jobb oldalon a legszélső ikon, ha nem állítottad el CS4-ben.
    3. A Brushes menüben engedélyezed a Shape Dynamics funkciót, majd rákattintasz.
    4. A Shape Dynamics-on belül a Control: funkciónál beállítod a Pen Pressure gombot.
    Ezután már biztosan PS-ben is mennie kell, ha a tábla jól van telepítve, vagy a Vista támogatja a driver nélküli módot is.

    Azért én néztem a felhasználói kézikönyvében a driver beállításokat, mindenképpen rakd fel a drivert, mert többet tud, mint a Vista alapból. Vagy frissíts Windows 7-re és akkor kevesebb problémád lesz a telepítéssel, mivel abban beépített XP mód is működik :) (külön kell letölteni, és csak a Pro és az Ultimate verziókhoz van...)

    Hát ennyit tudtam első körben segíteni, remélem, ez működik.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1606 üzenetére

    Szia!

    Az olcsóbb kínai termékeknél előfordul, hogy a drivert arra az USB-portra telepíti, ahova aktuálisan a telepítéskor a tábla be volt dugva. Ezért javaslom, hogy úgy telepítsd, hogy mindig ugyanarra az USB-portra legyen dugva a tábla.

    Néha előfordul ilyen olcsóbb táblákkal az is, hogy nem ismeri fel egymást a két eszköz. Iyenkor javasolt például újraindítani a gépet úgy, hogy a tábla bekapcsolt állapotban az adott USB-hez már csatlakoztatva van. Ez általában megoldja az ilyen jellegű problémákat.

    Ha a drivert a Vista elfelejti, akkor több lehetőség van:
    - a driver nem teljesen kompatibilis: megoldás - ha nincs új driver és nem is lesz, akkor Winodws 7 XP üzemmóddal (drágább változatok), vagy vedd fel a kapcsolatot a tábla gyártójával [link]
    - fizikailag a táblával van probléma. Javaslom, hogy próbáld ki XP-n, hogy a driverrel jön-e a probléma. Lehet még elemprobléma is, javasolt újra kicserélni, mert a merülő elem is okozhat kommunikációs zavarokat.

    Elemek vásárlásánál menj be a Tesco-ba és fillérekért kapsz Tesco AAA elemeket. Kevesen tudják, hogy teljesen mindegy, hogy mennyibe kerül, az számít, hogy milyen áramfelvételre van az elem tervezve. Egy ilyen táblához a legolcsóbb is jó... A drágább elemek azért kerülnek sokba, mert digitális kamerákhoz tervezik őket, ott viszont a VAKU hirtelen vesz fel sok áramot, ami a hagyományos elemeket tönkreteszi. Ezért vannak a drágább elemek ekkora árban, mivel egy átlagos elem vakuzásnál 10-15 kép után készen van, míg a drágább elemeket erre felkészítik és ezért bírják jó sokáig, mivel ez nekik nem megterhelő. Digitáblák energiafelvétele azonban minimális, így olyan, mint egy óra.

    A Wacomos kérdésedre:
    - amit írtál szoftvereket, arra egy 512 szintű nyomásérzékenységű Wacom is jó, ha még megvan, érdemes lecsapni arra a használt Graphire2 táblára, jó és megbízható, ráadásul Windows Vista alatt is garantáltan működik. Ráadásul a tollban nincs elem, ami a használatot is megkönnyíti... :)
    Ez a tábla, ami van neked, csak rövid ideig lesz megoldás, bár kezdetnek így is jó volt.... A következő problémád az lesz, ha a hegy elkopik és nem fogod tudni cserélni, mert cserehegyeket itthon ehhez nem hiszem, hogy be tudsz majd szerezni. A Wacomoknál ez megoldott, 5 db hegy 2.400 Ft +ÁFA.

    A házhozszállítás meg működik...

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1608 üzenetére

    Szia!

    Töltsd le a www.corel.com-ról a Painter 11-et próbaváltozatban. Ha a Windows Journal-ban ment, akkor menni fog ott is és többet tud, mint a PS rajzolás tekintetében.

    De érdemes kipróbálni az Artweaver és az Artrage szoftvereket is. Ingyenesek, legalábbis van ingyenes változatuk is. Ha rákeresel a neten, biztosan megtalálod, bár ha visszaolvasol a fórumban, akkor más szoftvereket is láthatsz, amit ajánlanak.

    Az Intuos4-gyel kapcsolatban: nem, máshol valóban drágább :) Ez azért van, mert Wacom partnerként mi Németországból hozzuk a táblákat és német árképzést alkalmazunk. Így a valós EU-piaci áron kaphatod meg. Ráadásul mi 25% ÁFÁ-t számolunk, míg kint csak 19% az ÁFA, a fizetendő mégis ugyanannyi, tehát céges számlánál meg csak jól jársz :)

    Ha megfelel az Intuos, amit a haverodnál kipróbáltál, akkor tudd, hogy az új Bamboo Pen and Touch táblák nyomásérzékenysége ugyanannyi, tehát akár egy olcsóbb Bamboo-ba (De csak Pen and Touch!) érdemes beruháznod, vagy várni egy Intuos4-re. Olcsóbb az Intuos4 max akkor lesz, ha a Ft nagyon megerősödik, de ebben szerintem senki sem hisz :) 1-2%-os áringadozás persze mindig elképzelhető...

    Felesleges darabok? :D Mindig vannak, mert raktárkészletet tartunk minden népszerű Wacom termékből :)
    Ha meg lefogy a készlet, hozunk újat... Holnap akár egy Cinitq-et is vihetsz rakiról, ha tetszik :D

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1611 üzenetére

    Ha driver nélkül nem megy, akkor driverrel kísérletezz. Ha így sem megy, akkor az szívás. Próbáltad már a gyártói support linken keresztül elküldeni a problémád (amit linkeltem)? Hátha náluk ismert a probléma. Ha meg nem, akkor marad egy megbízható Wacom vásárlása, ha tényleg táblázni szeretnél....

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1613 üzenetére

    Ha megküldöd a játékpénzed, azt beszámítjuk a házhozszállításba :) Mondjuk 1.000 Ft+ÁFA értékben? :)

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • cliofalcon

    csendes tag

    válasz HalasKYO #1616 üzenetére

    Ez amit javasolsz? http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html
    Nem is tudom. Igazából még soha nem próbáltam ilyen táblát. (mármint semilyet) és összehasonlítási alapom sincs. (ami azt illeti, apple cuccom sem volt még soha :D ) Kicsit valóban ici-picinek tűnik az A6-os tábla, de bizonyára meg lehet szokni. Ahhoz hogy el tudjam dönteni, kellene rajzolnom rajta legalább egy arcot, vagy hajat rá. (a haj mérvadó, mert egérrel az kínszenvedés)

    "Aki saját döntései mellett képtelen kiállni, életét vesztegeti el, álmait szórja a szélbe."

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1619 üzenetére

    Hát, erre csak azt tudom mondani, hogy az első válaszomban benne volt, hogy Windows 7 Pro vagy Ultimate XP támogatással a Vista helyett :) ezek szerint a gyártó nem foglalkozott a Vista-driver elkészítésével, csak az XP-ssel. Érthető, ha XP-n ment.

    De amit nem értek:
    - most írod, hogy egyetemen tanulsz. Miért nem mész be a dékániba és kérdezed meg, hogy a Windows 7 mikortól érhető el neked? Mert a Tisztaszoftver program a mai napig megy és az egyetemi hallgatók ingyen használhatják a programban résztvevő szoftvereket...
    Ehhez csak egy regisztráció kell, majd az egyetemi hálózaton keresztül az MS FTP-jéről le lehet húzni a legális telepítőket, majd azt aktiválni a Microsoft Magyarországnál.

    Hihetetlen, pedig az állam milliárdokat költ rá.
    Itt a direkt link mindenkinek, ne tört változatokat telepítsetek, meg szívjatok régi szoftverekkel, ha legálisan is lehet egyetemi hallgatóknak a legújabb szoftverből ingyen...
    http://www.tisztaszoftver.hu/ [link]

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1621 üzenetére

    [OFF]Hát igen. Egy 3-4e forintos elosztóval az áramingadozásból eredő gondokat könnyen ki lehet küszöbölni. Utólag többe kerül.

    Az egyetemi Windows változatok általában nem a megnyirbált változatok :) XP-ből is volt 64 bites letölthető... Most ugyan még nem látom az igénylőlapon a Windows 7-et, de szombaton például már lehet majd ingyen igényelni a Puskás Stadionban a Windows 7 napon. Az, hogy melyiket adják majd az egyetemi csomagban, az átlag felhasználónak tökmindegy lesz:

    - A Windows 7 Home Premium OEM 20e nettó körül van. Minden benne van, ami kell otthonra. XP-kompatibilitás is megoldható, tehát ha a progik Vista alatt működtek, nincs szükség nagyobb csomagra. Általában minden otthoni felhasználó igényét kielégíti tökéletesen. Ha spec. szoftveretek van, akkor érdemes előtte érdeklődni, hogy azzal mi lesz a Windows 7 alatt (mondjuk az eredeti gyártónál, az MS-nél, vagy nálunk).

    - Windows 7 Pro OEM: ez annyival több, hogy van benne néhány apróság, ami akkor kell, ha valaki üzleti célra használja: például a céges (domain bejelentkezés) és az otthoni hálózatot egyarányt tudja használni. Letölthető az XP mód kiegészítés, ami azt engedélyezi a gépen, hogy egy ablakban futtasd az XP-t, vagy az alkalmazást, amit XP motorral szeretnél futtatni. Ez akkor kell, ha az XP-s progi bután lett megírva és csak XP alatt hajlandó elindulni. Ezzel csapják be, amikor az alap konfig motor nem elfogadható a proginak és mondjuk emiatt Vista alatt behalna. Csak akkor megy, ha van virtualizáció támogatás a prociban - tehát ezt ellenőrini kell előtte! Ezenkívül van még egy jó kis progi, ami meg azt csinálja a Pro-ban és az Ultimate-ben, hogy készít egy portable változatot a kiválasztott szoftverből, amit USB-n tudsz vinni, tehát akkor is tudod használni, ha a másik gépen nincs telepítve a szoftver. Nagyjából 30e nettó körül van ennek az ára.

    - A Windows 7 Ultimate OEM-ben nem, csak nagyvállalati licence megoldásként vehető, meg azt hiszem dobozban 100e felett. Annyival több a Pro-nál, hogy van egy Bitlocker benne, ami mind a vinyódat, mind az USB-det titkosítani tudja, ha ellopnák a géped...

    A Windows 7 igazából azért éri meg annak, aki digitáblázik, mivel a digitális táblák lehetőségeit jobban kihasználja az elődeinél, valamint a touch-támogatás következtében például az új Bamboo Pen and Touch-ok csodálatos dolgokat tudnak csinálni a Windows 7-ben :) ami meggyorsítja a napi munkát.

    Fontos tudni:
    Ma az MS viszonteladói napján örömmel hallottam, hogy OEM-et már bárki vehet, nem kell hozzá hardver mostantól hivatalosan sem. Tehát minden eddiginél is olcsóbbak lesznek itthon a Windows-ok, ha valaki legálisban gondolkozik. Szerintem megéri, mivel egy feltört változatnál az ember nem tudja, hogy kiskapu nincs-e benne...
    A dobozos és az OEM között a fő különbség, hogy OEM esetén ha új gépet veszel, az oprendszert is újra kell venned. Dobozos esetén szimplán újratelepíted. Ha valaki Windows 7-re úgy akar áttérni, hogy már van a gépén egy korábbi oprendszer, az is vehet OEM-et.

    64-bites rendszert akkor érdemes venni, ha a proci támogatja a EM64T-t és a többi hardverhez is vannak többségében 64-bites driverek. Általában az újabb márkás gépeknél nincs ilyen probléma, a régi gépeknél azonban lehet.
    Ezzel a szoftverrel lehet ellenőrizni: [link]

    [/OFF]

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1654 üzenetére

    Semmi más jelentős különbség. Pont ennyi.
    Az Intuos4 A6 jó választás, ha a minőséget nézed. Ha nem kell a dőlésérzékenység, inkább egy Bamboo A5-öt vegyél a nagyobb felület miatt.
    Ha gondolod, nálunk kipróbálhatod mindegyiket vásárlás előtt.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1738 üzenetére

    A Volito2 egy viszonylag régi tábla, megér annyit. Csak figyelj arra, hogy a hegye mennyire van elkopva, mert 5 db hegy 2400 Ft+ÁFA (3000 Ft), amit tudunk adni, de így kicsit megdrágul a tábla. Ha a Volito2-höz hasonló tudású táblát szeretnél, akkor az most egy Bamboo Pen tábla, ami nem azonos a Bamboo Pen and Touch táblákkal, mivel jóval kevesebbet tud, azonban az ára ennek megfelelően is kevesebb: 12.500 Ft+ÁFA (15.625 Ft fizetendő)

    Bővebben a tábláról:
    http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom-bamboo2-digitalis-rajztabla.html
    [link]

    Az Acecad beállítás: ha nincs hozzá Win7 driver, akkor lehet, hogy felejtős, bár jó hír, ha a jegyzetfüzetben megy....
    Javaslom, hogy töltsd le a Corel Painter 11-et, ez a szoftver a legjobban összerakott rajzolóprogram véleményem szerint, amiben még a nyomásérzékeny tollakat sem kell beállítgatni, mert alapból működnek (A PS-ben külön be kell ugyanis ezt állítani).

    Amúgy, ha a Corel Painter 11-ben sem megy, akkor szerintem el is felejtheted, hogy natív Win7 eszközként használd. Esetleg még meg lehet próbálni a Win7 Pro és Ultimate verziókhoz letölthető XP Mode szoftvert, ami az oprendszeren belül lehetővé teszi a Windows XP futtatását külön ablakban. Ott abban a külön módban fel tudod majd installálni az Acecad-et, mint XP-s eszközt és onnan tudod is majd használni. A hátránya, mint minden emulációnak, az XP Mode futtatása lassabb lesz, mint a Win7, mivel extra erőforrásokat igényel az emuláció. Bővebben a Microsoft honlapján olvashatsz erről, de azt tudni kell, hogy csak olyan gépen megy majd ez az XP Mode, ahol a proci támogatja a virtualizációt (az elmúlt 2 évben újonnan megjelent majdnem összes számítógépproci támogatja ezt....).

    Magánvéleményem szerint azonban a zBrush-hoz és egyéb, ilyen komoly 3D szoftverekhez inkább a 64 bites környezet lenne a megfelelő, mivel a procik jobban kihasználják az új oprendszert. Kvázi egy Win7 környezetben való munkával nemcsak időt takaríthatsz meg, de a Win XP 3GB-os memórialimitjét is megszünteted, ami 64 bites oprendszernél már nincs, így az összes komolyabb szoftver gyorsabban fut rajta, mint az XP-n.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák