Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz troszka #604 üzenetére

    Általában az ember munka közben nem fordítja el állandóan 90 fokkal a monitort. Általában 20-30 fokot szokták forgatni. Ez egyébként szemre megy. Én sokat használtam, nem zavaró. Max kiteszed egy gyorsbillentyűre a drivert és újrakalibrálod. Ez 5 kattintást jelent, ha a driver párbeszédablak a tálcán lent nyitva van.

    A Cintiq 21-nél, ha valaki mellett ülsz, ritkán a toll hegyét nézed, ahogy rajzol, hanem a monitort. Így ez nem zavaró, hogy nem ott van a toll hegye, ahol a kurzor a monitoron. A kalibrálást mindig azért kell csinálni, hogy a Te látószögedből valóban ott legyen a kurzor, ahol a toll hegye. Ha pl. felfelé-lefelé állítod a táblát, értelemszerűen előfordulhat, hogy egy millimiéterrel arrébb van a toll hegye a kurzortól. Ilyenkor, ha zavaró, akkor újrakalibrálás néhány kattintással. Egy idő múlva úgyis kialakul a megszokott munkamódszered, és akkor már nem kalibrálgatod annyit, mert hozzászoksz.

    Tapasztalatom szerint a forgatás közben sem vészes a tollhegy-kurzor közötti eltérés, szerintem a kalibrálás nem forgatásérzékeny, mert erre semmilyen driver beállítás, illetve egyéb specifikáció nem utal, pedig ha ez fontos lenne, akkor biztosan leírták volna a dokumentációjában.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák