Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FazekasLaci

    aktív tag

    válasz HalasKYO #1603 üzenetére

    Szia!

    Első körben fontos tudni: a Vista már alapból támogatja a nyomásérzékeny tollakat, bizonyos táblák ezt ki tudják használni, bizonyosak nem. A Wacomnál pl. nem tudsz dolgozni a driver telepítése nélkül, a Visboard táblák viszont driver nélkül is tökéletesen működnek. Tehát induljunk a kályhától és nézzük végig a fontosabb dolgokat.

    1. Nézd meg a gyártó honlapján a legfrissebb drivert és próbáld meg onnan telepíteni.
    http://www.acecad.com.tw/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=113&lang=en [link]

    2. Ellenőrizd, hogy a felhasználói kézikönyvben leírtak szerint minden rendben van-e. Ha a driver felment, nyisd meg például a Windows Journal programot (Vistán biztosan fent van!) és próbál jegyzetelni nyomásérzékeny módban. Ha működik, akkor érdemes vackolni a Photoshop-ban. User manual letölthető: [link]

    Bár kicsit réginek tűnik a technológia és a tábla, amivel készült, viszont jól dokumentált és a gyártó oldalán van support is, ha nem boldogulsz. Tehát szinte 100%, hogy a telepítéssel nem lesz gond. Ha nem beszélsz angolul, akkor tudunk segíteni és egyeztetünk a gyártóval, bár mi inkább csak Wacomozunk. Egy jó Wacom tábla 19e nettó alatt már elérhető, vagyis nem kell óriási összegekben gondolkozni. Ha kipróbálnád, nálunk bármikor megteheted munkaidőben, csak dobj előtte egy emailt.

    Ha a driver kiakad Vista alatt és nem indul el, akkor állítsd át előbb a kompatibilitási módját XP-re és akkor fel fog menni, legalábbis a legtöbb régi szoftvernél ezt kell csinálni. (jobb gomb a progi indítófájlján, majd Properties és azon belül Compatibility fül és ott állítod be).

    A PS-ben az eszközök alapesetben nem mindig vannak nyomásérzékenységre bekapcsolva. Ez viszont Wacomra is igaz...

    Szóval a beállítás:
    1. Kiválasztod a rajzolóeszközt (Brush) a PS-ben
    2. Kinyitod a Brushes panelt (az eszköz menüsorában fent a jobb oldalon a legszélső ikon, ha nem állítottad el CS4-ben.
    3. A Brushes menüben engedélyezed a Shape Dynamics funkciót, majd rákattintasz.
    4. A Shape Dynamics-on belül a Control: funkciónál beállítod a Pen Pressure gombot.
    Ezután már biztosan PS-ben is mennie kell, ha a tábla jól van telepítve, vagy a Vista támogatja a driver nélküli módot is.

    Azért én néztem a felhasználói kézikönyvében a driver beállításokat, mindenképpen rakd fel a drivert, mert többet tud, mint a Vista alapból. Vagy frissíts Windows 7-re és akkor kevesebb problémád lesz a telepítéssel, mivel abban beépített XP mód is működik :) (külön kell letölteni, és csak a Pro és az Ultimate verziókhoz van...)

    Hát ennyit tudtam első körben segíteni, remélem, ez működik.

    Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Új hozzászólás Aktív témák