Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tekszi

    friss újonc

    Sziasztok!

    Elsőre talán offnak tűnik (elnézést, ha így van), de szerintem szakmailag mégiscsak ettől a topiktól remélhetek választ:

    Az egyik ismerősöm ismerősének biztonsági kamerája rögzítette ezt a felvételt egy éjszakai besurranó tolvajról. A kamera egy 2 megapixeles AHD (sajnos több részletet nem tudok). A felvétel 4-5 méterről készült.

    A kérdésem: szerintetek van valami szoftver, amivel ezen a fotón a tolvaj arcát felismerhetővé lehet tenni? Természetesen nem azt várom, hogy a csatolt fotón próbáljatok bármit is csinálni, mert ez csak 260 kilobájtos, mindössze illusztrációnak szánom. A véleményetekre vagyok kíváncsi.

    Köszi előre is a választ. Általánosságban is érdekelne, nem csak ebben a konkrét esetben: a valós életben, tehát nem a CSI sorozatban :-) vannak olyan programok, amik tényleg jelentősen tudják javítani a hasonló (2-3 megás, 300 DPI-s) fotók minőségét, vagy ha a kiindulási fotó (vagy videó) eleve gyenge paraméterekkel rendelkezik, akkor semmi esély rá, csak a parasztvakító sorozatokban? Mi az alsó határ, tehát kábé mekkora kell legyen az eredeti fotó (vagy videó), amit ilyen arcfelismerésre fel lehet turbózni?
    (Bocsánat, ha nagyon laikus módon fogalmaztam, de tényleg laikus vagyok)

    Üdv mindenkinek és mégegyszer: előre is köszönöm a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák