Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    Kicsit haragszom a Digire, nem hajlandóak bővíteni a netem 500-asra (pedig elérhető) és nagy szükségem lenne rá a munkához mert 50GB-nyi adatokat kéne le és fel mozgatnom (és közben más is használná az internetet a háztartásban). De így meg brutál idő sajnos. Arról meg ne is beszéljünk hogy mostanában mennyiszer volt hiba / szakadozó szolgáltatás

    Hosszabban: Budapest, 19. kerület. 100-as net van bekötve (FTTB) honlapon ellenőriztem elérhető az 500-as az egész környéken, sima ügy. Telefonon megkértem a bővítést, azt mondták inétzik és jelentkeznek. 2 hét múlva bementem egy boltba mert arra jártam, azt mondták nincs is nyitva "jegy" erre a címre, igényeljem meg a honlapon keresztül ilyen és ilyen űrlapon. Megtettem, azt kaptam emailben 15 naptári napon belül jeleznek hogy lehetséges-e a bővítés.

    16.nap felhívtam őket mizu, csak szeretném tudni a helyzetet, ügyintéző mondta hogy mivel nem kaptam választ nyit rá egy extra hibajegyet és 3-4 napon belül kell kapjak választ, ha nem telefonáljak újra. 4 nap után semmi, hívom az ügyfélszolgálatot hogy mizu, közli az ügyintéző hogy amúgy az eredeti űrlapos benyútjás (20nappal ezelőtt) után 3 nappal már elutasították. Mondok ok de az előző ügyintéző ezt miért nem tudta ? Meg mi az oka ?

    Elvileg jön a 1000-res optikai a kerületbe és ezért nem tesznek át 500-asra. Mondom oké, de mikor ? Hát arról nem tud infót adni. De 2 hét vagy 6 hónap ? Nem tudni, nem adhat ki infót. Mondom ha nincs fix dátum nem lehet hogy adnának addig 500-as netet mert fontos lenne a munkámhoz. Nem tudja, de nyit nekem egy újabb hibajegyet, amire csak egy sablon választ kaptam 2 nap múlva hogy nem adnak 500-as netet és nem tudják megmondani mikorra lesz 1000-res optika a környékemen.

    Most ilyen helyzetben mit csináljak ? 1db kábelt kéne átdugniuk vagy lehet még azt sem csak virtuálisan engedélyezni a 500-as netet a lakásra. Miért nem csinálják meg ? Baromi nagy időveszteséget okoznak ezzel sajnos és már több mint 2 hónapja húzódik (már 3-4 hibajegy/kérés volt nyitva) és persze 1000-res optikának még híre sincs. Legalább adnának arról valami kb. infót mert így nagyon nehéz munkákat betervezni :(

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz mpo #89704 üzenetére

    Hát igen, ahol hagyja a Digi. Szeptember óta kérem őket írásban / telefonon hogy nagyon szeretnék 100-asról 500-asra váltani mert a home office miatt igen nagy fájlokat kell fel és le töltenem (és közben más is használná a netet a lakásban). De minden alkalommal azzal visszadobják hogy "hamarosan beszerelésre kerül az optikai internet" a környéken (19. kerület) és ezért már nem kötik át. Többször kérdeztem hogy nincs szabad slot azért ? Mert akkor szolgáltatót váltok. De azt mondták csak az optikai miatt nem kötik át és legyek türelemmel tényleg mindjárt. Lassan fél éve hitegetnek ezzel, szóval most már a szolgáltató váltás következik, így is sajnálom hogy hittem nekik mert sok időveszteséget okoztak. Csak akkor legalább mondanának igazat....

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

  • Riccsiz_h

    aktív tag

    válasz Lali-213 #98496 üzenetére

    sziasztok !

    Ér valami hátrány ha nem Bridge módban használom a Digi által adott Modemet ? Mivel nem tudták kiszedni a régi kábelt (húzták de nem mozdult, valahol a falban mehet) így elvágták és befúrták a végét és bedugták az új modembe hogy a lakás másik végében lévő routerem is működjön vezetékről (WAN port, ppope letiltva). Így most ugye 4db Wifi hálózatom is van (2.4ghz + 5ghz a digi és a saját routeren is) és jobban lefedi az egész lakást a jel :) Valamint az összes vezetékes eszköz a "régi" routeremről megy, mert oda lettek elvezetékezve.

    Ha átváltanám Bridge módba a Huawei dobozt, akkor csak kikapcsolná a Wifijét + az azonosítás onnantól a "régi" routeremen történne ? Biztonsági szempontból van bármi kockázata akár a Bridge akár a nem Bridge beállításnak ?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. Riccsiz

Új hozzászólás Aktív témák